White Stone Development oferuje obligacje oprocentowane na 6,6 proc.

Omawiane walory:
Do 5 lutego trwają zapisy w publicznej emisji obligacji White Stone Development. Warszawski deweloper oferuje papiery za 11 mln zł z oprocentowaniem stałym na 6,6 proc.
White,Stone,Development,obligacje,emisja

White Stone Development oferuje obligacje oprocentowane na 6,6 proc.

Publiczna emisja obligacji White Stone Development prowadzona jest w oparciu o memorandum informacyjne. Warszawski deweloper oferuje papiery serii E o łącznej wartości nominalnej 11 mln zł. Oprocentowanie obligacji jest stałe i wynosi 6,6 proc. w skali roku. Kupon będzie płatny w odstępach kwartalnych. Termin wykupu przypada na 10 listopada 2023 roku.

Minimalna kwota zapisu to 25 tys. zł, czyli 25 obligacji. Zapisy przyjmuje Michael/Ström DM, który pełni rolę oferującego. Przewidywany dzień przydziału obligacji to 10 lutego.

Źródło: memorandum informacyjne White Stone Development

>> Szczegóły oferty i zapisy na obligacje White Stone Development znajdziesz tutaj

To nie pierwsza emisja White Stone Development. Od 2015 r. pozyskała z rynku długu łącznie 56 mln zł na finansowanie inwestycji. Poprzednia emisja miała miejsce w sierpniu 2020 r. Spółka wyemitowała 3-letnie, zabezpieczone obligacje serii D w kwocie 25 mln zł, a we wrześniu wykupiła obligacje serii C. Sierpniowa emisja niedawno zadebiutowała na Catalyst. Papiery są notowane pod symbolem WSD0823 i wyceniane na 100,2 proc. wartości nominalnej.

Według dostępnych danych, na koniec czerwca 2020 r. łączne zadłużenie finansowe brutto spółki wyniosło 151,1 mln zł, z czego:

  • 100,5 mln zł stanowią kredyty i pożyczki (w większości długoterminowe kredyty finansujące obiekty biurowe z terminem zapadalności 2025-2027)
  • 33,9 mln zł – pożyczki udzielone przez właściciela;
  • 12,9 mln zł – obligacje serii C (wykupione w całości w dniu 13 września 2020)
  • 3,6 mln zł – pozostałe zobowiązania finansowe (w tym leasing).

Kliknij, aby powiększyć.

White Stone Development tworzy grupę kapitałową, w której jest spółką dominującą. WSD należy w 100 proc. do Alphington Ltd., pośrednio w 100 proc. do Bernarda Kwapińskiego, wcześniejszego większościowego udziałowca spółki deweloperskiej Eko-Park, która zrealizowała inwestycje mieszkaniowe liczące 1.300 lokali mieszkalnych o wartości ok. 1 mld zł. Przedmiotem działalności grupy jest realizacja inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych. Grupa koncentruje się na rynku warszawskim oraz szczecińskim. Ponad to do grupy należy SPS Construction, spółka świadcząca usługi generalnego wykonawstwa dla budownictwa kubaturowego, oraz Maat4, spółka pełniąca rolę głównego wykonawcy instalacji elektroenergetycznych. W swojej dotychczasowej historii Grupa sprzedała ponad 1.300 mieszkań realizowanych w ramach 5 projektów w Warszawie i Szczecinie. W sektorze nieruchomości komercyjnych Grupa posiada 2 projekty biurowe o łącznej powierzchni najmu 22,5 tys. mkw oraz 1 projekt biurowo-usługowy o powierzchni ponad 10,2 tys. mkw.

Obecnie spółka w budowie ma 344 lokali, z czego 248 w nowym projekcie w Szczecinie, o łącznej powierzchni 19,2 tys. mkw, których przyszła wartość w cenach sprzedaży jest szacowana na ok. 75 mln zł. Na dzień 31 grudnia 2020 r. sprzedano ponad 60 proc. lokali. Pozostałe 96 lokali to lokale w piątym etapie wieloetapowego projektu Zielone Zamienie. Grupa posiada bank ziemi pod budowę kolejnych etapów projektu w Zamieniu. Ponadto, na gruntach nabytych niedawno, Grupa planuje rozpoczęcie budowy 102 lokali na warszawskim Mokotowie, prawie 200 lokali w podwarszawskim Józefosławiu oraz 140 lokali w V etapie szczecińskiego osiedla Ornament. Sprzedaż mieszkań w 2020 r. osiągnęła rekordowy poziom prawie 300 sztuk, z czego 60 umów zostało podpisanych w samym IV kwartale.

Kliknij, aby powiększyć. Źródło: Spółka

W 2019 r. istotnie zwiększyło się zaangażowanie Grupy w sektorze nieruchomości komercyjnych, a łączna powierzchnia najmu w budynkach należących do Grupy wzrosła do ok. 33,1 tys. m². W 2019roku Grupa uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie projektu biurowego Celebro, realizowanego od 2017 r. Również w 2019 r. Grupa nabyła dwa budynki biurowe przy ul. Cybernetyki 7 i 7a w Warszawie, w których następnie przeprowadziła remont oraz rozpoczęła proces rekomercjalizacji. Proces rekomercjalizacji prowadzony jest obecnie również w Forcie Mokotów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o WhiteStoneDevelopment)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR