Unimot rekomenduje 1,97 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd niezależnego importera paliw ciekłych i gazowych zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2019 r. w wysokości 16,1 mln zł, czyli 1,97 zł na akcję. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi 11 proc.

dywidendy, unimot, akcje,

Zarząd Unimotu rekomenduje 1,97 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 r.

Unimot na tegoroczną dywidendę chce przeznaczyć 16,1 mln zł, czyli 30 proc. wypracowanego jednostkowego zysku netto spółki w 2019 r. Oznacza to, że akcjonariusze spółki mogą otrzymać 1,97 zł na akcję. Pozostałą część zysku, w kwocie 37,7 mln zł, zarząd proponuje przeznaczyć na kapitał zapasowy.

– Mamy za sobą najlepszy w historii spółki rok obrotowy, który pozwolił wypracować ponad 53 mln zł zysku netto. Po analizie bieżącej sytuacji operacyjno-finansowej, chcielibyśmy podzielić się z naszymi akcjonariuszami 30 proc. tej kwoty – twierdzi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Rekomendacja zarządu jest zgodna z bieżącą polityką dywidendową, która zakłada wypłatę dywidendy w wysokości minimum 30 proc. jednostkowego zysku netto.

Rekomendację zarządu w sprawie podziału zysku pozytywnie zaopiniowała rada nadzorcza. Ostateczne decyzje dotyczące przeznaczenia zysku za rok obrotowy 2019 i ustalenia dat dnia dywidendy i dnia jej wypłaty, podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie.

Unimot jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym (ON), biopaliwami (BIO), gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym, energią elektryczną oraz produktami asfaltowymi. Firma tworzy także na zasadach franczyzy sieć stacji paliw pod marką AVIA i zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak transport, logistyka, usługi, rolnictwo i przemysł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT UNIMOT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR