Zmiana na stanowisku prezesa Polenergii

Omawiane walory:

Jacek Głowacki zrezygnował ze stanowiska prezesa Polenergii. Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Michała Michalskiego.

Fot: Materiały prasowe/Polenergia

– 23 stycznia 2019 r. do spółki wpłynęła rezygnacja p. Jacka Głowackiego ze stanowiska prezesa zarządu emitenta – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie rada nadzorcza powołała Michała Michalskiego na stanowisko prezesa i Iwonę Sierżęgę na stanowisko członka zarządu.

Michał Michalski pełnił dotychczas obowiązki członka zarządu Polenergii i był odpowiedzialny za rozwój grupy. Od 2012 roku pełnił funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu w grupie Polenergia. Z grupą Kulczyk Investments związany jest od 18 lat, gdy rozpoczął współpracę jako dyrektor inwestycyjny w ramach działalności private equity grupy Kulczyk Investments w branży oil&gas, energy.

Iwona Sierżęga pełniła dotychczas obowiązki prezesa i dyrektora generalnego Elektrociepłowni Nowa Sarzyna, należącej do grupy Polenergia, z którą związana jest od 20 lat.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Polenergia – notowana na GPW – jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pep, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • W wezwaniu Dominiki Kulczyk na Polenergię zawarto transakcje na 655.286 akcji

  W wyniku wezwania ogłoszonego przez Dominikę Kulczyk oraz Mansa Investments zawarto transakcje na 655.286 akcji spółki Polenergia, podało pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie.

 • Wezwanie PGE na akcje Polenergii spaliło na panewce

  Polska Grupa Energetyczna wycofała się z kupna akcji Polenergii. Fiasko wezwania nie jest żadną niespodzianką. Dominika Kulczyk, która kontroluje 50,2 proc. akcji Polenergii już wcześniej zapowiedziała, że nie odpowie na ofertę.

 • Dominika Kulczyk wzywa na brakujący pakiet Polenergii po 20,50 zł za akcję

  Dominika Kulczyk oraz kontrolowana przez nią Mansa Investments wezwali do sprzedaży 22,63 mln akcji Polenergii, stanowiących 49,8 proc. ogólnej liczby głosów po 20,50 zł sztuka, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski BZ WBK. Informacja o wezwaniu wywindowała kurs akcji w okolice oferty. W poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor Polenergii płacono 20,40 zł.

 • Analiza techniczna 4 spółek w ciekawej sytuacji technicznej

  Bessa wśród małych i średnich spółek trwa w najlepsze, a inwestorzy nerwowo spoglądają na topniejący dystans do kolejnych kluczowych wsparć. Krzysztof Borowski specjalnie dla StockWatch.pl wytypował cztery parkietowe misie, których kursy akcji tego lata mogą skutecznie postawić się rynkowym trendom.

 • Na GPW brakuje odważnych do kupna akcji, w grze Polenergia i CD Projekt

  Inwestorzy nie palą się do kupowania akcji przed weekendem. Wielu z nich obawia się, że przyszły tydzień na giełdach będzie stał pod znakiem zaostrzającej się wojny handlowej na lini USA-Chiny. W efekcie piątkowa sesja na europejskich giełdach upływa pod znakiem typowo wakacyjnego handlu. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR