Zmiany w kierownictwie Grupy Azoty

Omawiane walory:

Rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała prezesa zarządu Wojciecha Wardackiego oraz wiceprezesa Pawła Łapińskiego. Jednocześnie RN powierzyła wiceprezesowi Mariuszowi Grabowi funkcję prezesa zarządu, do momentu powierzenia pełnienia tej funkcji osobie wyłonionej w wyniku wszczynanego postępowania kwalifikacyjnego na członków zarządu spółki.

Police,azoty,wyniki,2019

Wojciech Wardacki, prezes ZCh Police. (Fot. spółka)

Zmiany w Grupie Azoty to kolejne roszady w zarządach spółek z udziałem Skarbu Państwa. Wcześniej Jerzy Kwieciński zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Wojciech Wardacki objął stery w Grupie Azoty w grudniu 2016 r. Za jego kadencji tarnowska spółka przejęła niemieckie aktywa COMPO EXPERT. Za nawozową firmę polski gigant zapłacił ok. 1 mld zł. Obecnie Wardacki wciąż pozostaje prezesem należącej do Azotów spółki ZCh Police, która prowadzi projekt Polimery Police, czyli jedną z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym. Projekt ma umożliwić dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty oraz wzmocnić pozycję spółki w segmencie tworzyw sztucznych. Zakończenie projektu planowane jest na 2022 rok.

>> Dopłata wyniki łata – omówienie sprawozdania finansowego Grupy Azoty po II kw. 2020 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r. W piątek rano kurs akcji Grupy Azoty utrzymuje się w okolicach poziomu odniesienia. O godzinie 10:00 za jeden walor spółki płacono 21,20 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR