pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dadek

dadek

Ostatnie 10 wpisów
Spółka robi swoje. Na GPW ostatnio nikt się nie liczy z drobnymi dlatego akcjonariusze daty mogą się cieszyć z udzielonych odpowiedzi choć oczekiwali zapewne bardziej szczegółowych informacji. Fakt niezaprzeczalny, że od lat z kursem za dobrze nie jest ale raczej to wina głównego udziałowca, który drenował z zysków. Poczekajmy spokojnie na rozwój sytuacji

Panowie nie zachowujcie się jak obrażone dzieci, że SII dostało a wy nie . Mamy odpowiedzi, bardzo ogólne ale zarazem i konkretne. Czekamy jak zareaguje rynek

Czy pojawił się może już jakiś link do konferencji wynikowej lub przynajmniej więcej szczegółów ?Cena jest atrakcyjna ale na partnerów z Chin, dzięki Ursusowi i kilku innym spółkom, raczej nikt się nie przekona no i jeszcze obecny wizerunek Pani Ilony....Chyba nie powinna się wypowiadać w mediach po ostatnich manipulacjach informacją.

Hmm z drugiej jednak strony ostatni zastaw na akcjach i przedłużenie terminu podania wyników obciążonych w sposób znaczący zdarzeniami jednorazowymi ??
Czyżby faktycznie szykował się buyback a czas potrzebny był na zebranie środków ??

Nie doszukiwałbym się tutaj akurat interesu czyjegoś bo przy ostatnich obrotach niewiele można było zdziałać na kursie .
Można się jedynie zastanawiać czy manewrowanie informacją nie miało na celu upłynnienie wcześniejsze walora (przed dywidendą oraz informacją o zakończeniu kontroli) aby przygotować się obecnie do buybacku. C/WK 0,66 (było do piątku) przy np Actionie będącym w znacznie gorszym podłożeniu a wskaźnik posiadającym na poziomie C/WK 0,52 oraz średniej dla całego sektora 0,71 nie wygląda źle. Po spadku na jaki można liczyć w poniedziałek wycena poniekąd zrobi się zapewne atrakcyjniejsza

Biorąc pod uwagę wycenę porównawczą sektora oraz przychody generowane przez spółkę i utrzymaną marżowość sprzedaży tragedii na razie nie widać, a być może będzie szansa na zakupy.
Specyficzny sposób informowania przez spółkę, o którym wspomniał kolega powyżej , odbioru spółki nie zmieni a poniekąd szkoda.
Oczyszczona EBITDA prezentuje się niby dobrze, tylko dlaczego dopiero teraz inwestorzy dowiadują się o szczegółach ? Dodatkowo zachowanie kursu w ostatnim okresie (m.in upychanie akcji w rynek przed dywidendą oraz po informacji o zakończeniu kontroli skarbowej) sugeruje, że niektórzy inwestorzy jak zwykle wiedzieli wcześniej ! Czy jest szansa na zmianę w tym zakresie czy też drobni już do końca GPW traktowani będą jak dawcy kapitału?

Są informacje z walnego: www.bankier.pl/wiadomosc/TPSA-...
W sumie wszystko wg zapowiedzi.
Po wczorajszym poście tak sobie myślałem jak można pięknie zubożyć potężną spółkę poprzez moim zdaniem złe zarządzanie.
Żalenie się, że wzrosła konkurencja i ludzie przeszli na telefonię komórkową może być piękną wymówką. Jednak gdy ma się tak potężną infrastrukturę (biorę pod uwagę np. ilość miedzi, która znajduje się w ziemii może z TP-sy zrobić drugiego potentata miedziowego Anxious ) i się z niej nie potrafi korzystać do walki z konkurencją to jest porażka.
Weźmy pod uwagę takiego play-a czy netię - jakoś dawali radę coś rozbudowywać i tworzyć wartość firmy powiedzmy, że od zera :)
W TP jeszcze w zeszłym roku internet kosztował majątek w porównaniu z konkurencją, która dawała defacto jeszcze lepsze łacza. O stałym adresie IP można było pomażyć w normalnej cenie - zostawał dsl za 200 zł (w netii 6 Mb + stały adres był to koszt bodajże 60 zł).
Chcąc podpiąć się do sieci TP dostawało się zazwyczaj odpowiedź odmowną - nie opłaca się ciągnąć kabla ze studzienki do budynku (netii się opłacało - znam przynajmniej kilka takich przykładów). Z drugiej strony jeżeli nie opłaca mi się budować nowych łącz to przecież mogę je kupić gotowe za niewielką cenę (tak jaknp Aster wykupywał lokalne firmy dostarczające internet a później Astera wykupiło UPC). W TP jednak olewka.
Widać, że firma za bardzo liczyła na swoją pozycję rynkową i się na tym przejechała. Teraz próbuje coś robić i strasznie narzeka, że jest źle i trzeba walczyć z konkurencją. A prawda jest taka, że sami pozwolili konkurencji tak urosnąć nie reagując w odpowiednim momencie na zmieniającą sie sytuację rynkową.

Coś mi się wydaje, że w samej Tp-sie nie najlepiej było ostatnimi czasy. Mogło to spotęgować wyprzedaż akcji przez pracowników, którzy widzieli równocześnie jak ich wartość zaczęła spadać w oszałamiającym tempie (nałożenie tych dwóch czynników może dać niezły efekt psychologiczny :) ).
Na plus przemawiają informacje od telemarketerów netii :) , którzy to ostatnimi czasy generują znacznie mniejszą sprzedaż przez mocno konkurencyjną ofertę TP binky
Dochodzi jeszcze dywidenda, która z tego co pamiętam ma być zatwierdzona w piątek. Przy takiej cenie akcji procentowo może wydać się całkiem niezła.
Podsumowywując uważam, że obecna cena wydaje się być atrakcyjna - jednak po ostatniej korekcie na szerokim mamy trochę więcej ciekawych możliwości inwestycji

Trochę poszukałem i wygląda na to, że strach ma wielkie oczy cyt:"
Cytat:
Tauron nie przewiduje znaczących zdarzeń jednorazowych w wynikach za '12
www.bankier.pl/wiadomosc/Tauro...
Naprawdę szkoda, że na dużych spółkach z WIG 20 tak łatwo ostatnio wywołać panikę.

Coś ten nasz Tauron strasznie cieniutki ostatnimi czasy tak jak i cały WIG20. Dzisiaj rykoszetem od PGE obrywa tak mocno jak sam winowajca Whistle Krótkoterminowy trend wzrostowy jak i kilka wsparć startych zostało w proch w ciągu jednej sesji. Teraz brakuje trochę spekuły na wsparciu w okolicach 4,33 no i podwójnym dnie w okolicach 4,14. W sumie po dzisiejszym dniu nie zdziwiłbym się jakby to nie wystarczyło, pomimo jak dotąd lepszych niż oczekiwano wyników w poprzednich kwartałach. Anxious

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 4 listopada 2010
Ostatnia wizyta: 9 listopada 2018 11:24:13
Liczba wpisów: 190
[0,05% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,321 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d