Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

oligas

oligas

Ostatnie 10 wpisów
Dzięki za analizę.

Tak czułem, że w końcu dojdzie do wezwania, tak to się właśnie robi. Sypie złymi info, ma drobnych w d... - wycena leci w dół, a później się nagle ogłasza wezwanie, szkoda gadać. Ciekawe dlaczego wzywa też MCI, a nie tylko Also? Pamiętam jak Pani Marconi chciała skupić akcje przez wezwanie na Polcolorit, a później nagle się okazało, że jest inwestor, który płaci dużo więcej za akcje i chciała zarobić sama, omijając mniejszościowych akcjonariuszy, ale drobni się wtedy nie dali. Zobaczymy jak będzie z ABC Datą....

Dzięki Krewa za analizę, nie była w stronie głównej i właśnie ją przeczytałem, teraz rozumiem "sam chciałeś". Jest grubo, jestem zaskoczony, że mimo, iż nie było giga wypompowania indeksu - tak jak w 2007 czy 2000 to istnieje realne prawdopodobieństwo tak dużych spadków do 9100 pkt. Patrząc na impet i łatwość z jakim spada indeks plus to, że na świecie nie było potężnej korekty to co będzie jak dojdzie do załamania na wszystkich giełdach? Czyżby 9100...

Tu weszła już polityka w grę i zabranie licencji to jedno, a pozostaje jeszcze kwestia rozliczenia za EGB. Tutaj kara może wydrenować kapitał zarówno Altusa jak i spółek zależnych więc nie dziwi mnie, że pikuje poniżej 3 zł a nawet 2 zł.

Straty jak na Getback. Jeden biznes z niewłaściwą osobą i z firmy wycenianej na 750 mln Altus poleciał na wycenę poniżej 100 mln. A co będzie jak zabiorą licencję? To jaka wtedy powinna być wycena Altusa? Ile wtedy będzie zarabiać? BI otworzył puszkę pandory, ale wg mnie mają rację bo to wszystko realne ryzyka.

Przecena robi wrazenie, spolka porzadna, ale wycena nawet po takich spadkach to prawie 3 mld wiec jeszcze ma z czego leciec w dol.

Dzięki za analizę.

Też może nie być tak źle, bo spadek zysków nie jest pewny, a konsolidacja może pomagać silniejszym TFI.

Zapomniałem dodać, że suma sumarum jeśli nastąpi przez to ograniczenie konkurencji, a także mocniejsi gracze przełożą koszty finansowania na klientów w postaci podwyżek cen to ich wyceny mogą wzrosnąć:)

Zamknięcie rachunków powierniczych jak dla mnie może mocno zamieszać na rynku mieszkań. Deweloperzy będą musieli finansować się zewnętrznie, nie będą mogli korzystać etapowo ze środków klientów. Finansowanie zewnętrzne kosztuje, więc istnieje ryzyko, że spadną marże. Ponadto nie wszyscy deweloperzy dostaną finansowanie na budowę. Mniejszym oraz z ograniczonym kapitałem, zadłużonym będzie ciężko, teraz już nie dziwi mnie przecena deweloperów., zwłaszcza tych w/w.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 11 września 2019 21:19:26
Liczba wpisów: 214
[0,06% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,678 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d