pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

oligas

oligas

Ostatnie 10 wpisów
Dzięki za analizę.

Tak czułem, że w końcu dojdzie do wezwania, tak to się właśnie robi. Sypie złymi info, ma drobnych w d... - wycena leci w dół, a później się nagle ogłasza wezwanie, szkoda gadać. Ciekawe dlaczego wzywa też MCI, a nie tylko Also? Pamiętam jak Pani Marconi chciała skupić akcje przez wezwanie na Polcolorit, a później nagle się okazało, że jest inwestor, który płaci dużo więcej za akcje i chciała zarobić sama, omijając mniejszościowych akcjonariuszy, ale drobni się wtedy nie dali. Zobaczymy jak będzie z ABC Datą....

Dzięki Krewa za analizę, nie była w stronie głównej i właśnie ją przeczytałem, teraz rozumiem "sam chciałeś". Jest grubo, jestem zaskoczony, że mimo, iż nie było giga wypompowania indeksu - tak jak w 2007 czy 2000 to istnieje realne prawdopodobieństwo tak dużych spadków do 9100 pkt. Patrząc na impet i łatwość z jakim spada indeks plus to, że na świecie nie było potężnej korekty to co będzie jak dojdzie do załamania na wszystkich giełdach? Czyżby 9100...

Tu weszła już polityka w grę i zabranie licencji to jedno, a pozostaje jeszcze kwestia rozliczenia za EGB. Tutaj kara może wydrenować kapitał zarówno Altusa jak i spółek zależnych więc nie dziwi mnie, że pikuje poniżej 3 zł a nawet 2 zł.

Straty jak na Getback. Jeden biznes z niewłaściwą osobą i z firmy wycenianej na 750 mln Altus poleciał na wycenę poniżej 100 mln. A co będzie jak zabiorą licencję? To jaka wtedy powinna być wycena Altusa? Ile wtedy będzie zarabiać? BI otworzył puszkę pandory, ale wg mnie mają rację bo to wszystko realne ryzyka.

Przecena robi wrazenie, spolka porzadna, ale wycena nawet po takich spadkach to prawie 3 mld wiec jeszcze ma z czego leciec w dol.

Dzięki za analizę.

Też może nie być tak źle, bo spadek zysków nie jest pewny, a konsolidacja może pomagać silniejszym TFI.

Zapomniałem dodać, że suma sumarum jeśli nastąpi przez to ograniczenie konkurencji, a także mocniejsi gracze przełożą koszty finansowania na klientów w postaci podwyżek cen to ich wyceny mogą wzrosnąć:)

Zamknięcie rachunków powierniczych jak dla mnie może mocno zamieszać na rynku mieszkań. Deweloperzy będą musieli finansować się zewnętrznie, nie będą mogli korzystać etapowo ze środków klientów. Finansowanie zewnętrzne kosztuje, więc istnieje ryzyko, że spadną marże. Ponadto nie wszyscy deweloperzy dostaną finansowanie na budowę. Mniejszym oraz z ograniczonym kapitałem, zadłużonym będzie ciężko, teraz już nie dziwi mnie przecena deweloperów., zwłaszcza tych w/w.

Obawiam się, że rynek ukarał Altusa i Quercusa nie tylko za Getback. Sądzę, że wyceny drastycznie spadły gdyż istnieje obawa, że MiFID II może spowodować spadek zarobków TFI i to jest prawdziwy powód przeceny. Kolejna regulacja będzie uderzać w deweloperów, o tym na forum LC CORP.

Dołączam się do prośby o parę zdań dot. tej kwestii, bo Prezes Altusa uspokaja, ale jak widać po kursie rynek mu nie wierzy.

Dzięki za kolejną analizę, mimo, że walor niepłynny, Krewowska analiza zawiera zawsze kilka cennych informacji:)

Dzięki Krewa

Podziękowania na analizę tej spółki, czekałem na nią z zaciekawieniem.

Generalnie jest lux, a inwestorzy sa po prostu zlosliwi😆 A tak na serio to zapewne zaraz poznaja wszyscy jakies radosne nowiny ze spolki, nie wierze w przypadkowe tej wielkosci spadki.

Wycena TOYA przekracza miliard, zawiera już wiele dobrego, teraz już nie jest tanio:)

Dziękuję za analizę, miałbym jeszcze prośbę o kolejne poziomy wsparć poniżej 3 zł.

Dziękuję za informację.

Po lekturze rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2017 rok rzuciły mi się w oczy ryzyka wymienione w opinii audytora - jedno dotyczy zobowiazania za 2012 rok - już zapłaconego, które weszło w wynik za 2017 rok - a kolejne roku 2014 - cytuję "Ponadto, w związku z uregulowaniem przez Jednostkę Dominującą dodatkowego zobowiązania podatkowego za rok 2014,zapłacona kwota obciążyła wynik bieżącego okresu w pozycji podatek dochodowy w wysokości 1 139,7 tys. zł i koszty finansowe w wysokości 210,7 tys. zł. oraz skutkuje rozpoznaniem (pozabilansowego) aktywa warunkowego do czasu rozstrzygnięcia sporu w postępowaniu sądowym."
Kolejne w związku z utrzymaniem decyzji za rok 2012 - mogą dotyczyć lat 2015-2017 cytuję "Ewentualne utrzymanie powyższej decyzji UKS w postępowaniu sądowym mogłoby skutkować rozpoznaniem dodatkowego
zobowiązania podatkowego również za lata 2015 i 2016 w kwocie 1 437,5 tys. zł plus odsetki oraz zwiększeniem
zobowiązania z tytułu podatku dochodowego za 2017 r. w kwocie 318,3 tys. zł z uwagi na brak możliwości wykorzystania straty podatkowej."
Cytaty pochodzą z SSRF 2017 - Nota 19 oraz 24.
Miałbym prośbę do Speców z SW o odpowiedź czy dobrze oceniam koszty jakie spółka może jeszcze ponieść na skutek w/w ryzyk - za 2014 aktywo warunkowe jest pozabilansowe więc nie będzie to skutkować dodatkowymi kosztami w raporcie, natomiast za lata 2015-2017 kwota 1437,5 tys + odsetki oraz 318,3 tys za 2017 rok + odsetki? Razem ok 1760 tys + odsetki? Czy może ktoś mniej więcej określić jaka będzie wielkość odsetek?

Ja też się zgadzam, że jest lepiej - wyniki uległy poprawie, choć cały czas wisi widmo negatywnego zakończenia kontroli fiskusa nad spółką. Gdyby nie one-off z końca roku to poprawa wyników byłaby naprawdę duża, działania zarządu przynoszą efekty, jeśli poprawa nadal będzie postępować to fakt kontroli może zostać przyćmiony lepszymi wynikami i wtedy wycena na rynku będzie rosła.

Brzmi to jakby zysk netto był pomniejszony o blisko 9 mln. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem bo znając parcie na wynik zarządu ABC DATY to rozliczenie aktywa mogłoby zwiększyć wynik o 9 mln i to już byłaby gorsza wiadomość.

W jutrzejszym Parkiecie jest rozległy wywiad z Panem Wojciechem Łukawskim Członkiem RN Getback i Partnerem w Abris. Moje zdanie (nie ujawniając całej treści wywiadu) - nadal zero konkretów - odbieram to jakby dali rynkowi się wyszumieć na kursie spółki. Kurs wali w dół po 20% dzień w dzień, a forum poświęcone GETBACKOWI na SW zaraz będzie liczyć więcej stron niż encyklopedia PWN. Dzisiaj "pod pachę" z Getbackiem poszedł też Quercus - zanurkował również o blisko 20% - posiadał ponad 130 mln w obligacjach Getbacka na koniec I półrocza 2017. W artykule o Quercusie jest ciekawy cytat o Getback - " Część Zarządzających wątpi czy zarządowi uda się sprzedać walory znacznie powyżej ceny na giełdzie. Z drugiej strony przyznają, iż w przypadku niepowodzenia emisji akcji spółka może szybko utracić płynność" cytat Parkiet.

Ha ha ha ha:)

Podobają mi się analizy Analityk_Fundamentalny są naprawdę niezłe, trzymają poziom SW. Czekam na kolejne:)

A mnie będą najprawdopodobniej wyciskać, niespodziewałem się aż 98% odzewu. Dla mnie ta spółka jest warta 2 więcej, jak widać GS ma podobne zdanie.

Fundusze mówią "nie" po takiej cenie:)

www.bankier.pl/wiadomosc/ROBYG...

Podziękowania za analizę, wykonana po mistrzowsku jak skoki Kamila Stocha w TCS 2018:) Jednak po lekturze ROBYG prezentuje się dla mnie ciekawiej i obstawiam iż, pomimo, że OFE sprzedadzą akcje to jednak spółka pozostanie na GPW (GS nie będzie mieć więcej niż 70% akcji po wezwaniu, nie będzie wyciskania).

Rynek zweryfikuje czy Polnord to zdrowa ryba-ostatnie nowe minima kursu, wysokie zadłużenie, zyski praktycznie zerowe jak dla mnie o tym nie świadczą. Bank ziemi - owszem jest, sprawy sądowe ciągną się latami i kokosów z tego cały czas nie ma. Obstawiam, że za 11 zł - gdzie średnie kursy za 6 miesięcy i rok to okolice 9 zł osiągną większość w Polnordzie. Sądzę, że transakcja z Trigonem pokazuje ile chcą zapłacić.

Ja daje scenarisuz pół na pół, ponad 43% Polnordu mają TFI, Ofe oraz Bgk - na pewno są jeszcze gracze pod progami, o których nie wiemy - być może uda się odkupić od nich albo wymienić im akcje Polnordu na Murapolu to jeden scenariusz a drugi to ogłoszenie wezwania aby uzyskać 66% i wtedy jak sypną 11 zł to się kolejka ustawi i wśród drobnych i wśród dużych. Nie zmienia to dla mnie faktu, że Murapol wjeżdża jak rycerz na białym koniu do Polnordu, bo wg mnie jak dotąd nie udało się zrealizować wielu planowanych kwestii obecnemu zarządowi, a kurs to odzwierciedlił pikowaniem na południe.

Już po transakcji - poszło 12 mln akcji po 4,70 zł. Jedyne pozytywne infa to to, że nie było rozwodnienia tylko główny akcjonariusz sprzedał swoje akcje oraz fakt, że nie zszedł poniżej 50% w akcjonariacie. Spółka notuje niezłe wzrosty przychodów - ok.30% co miesiąc, ale pierwsza emisja oraz dzisiejsza transakcja skutecznie zniwelowały dobre wieści.

Widzę, że na forach windykatorów zrobiło się gorąco. Wcale mnie nie to nie dziwi, po takich spadkach kursów GetBack i Kruka, transakcjach Prezesa Krupy oraz akcji ABW z byłymi pracownikami Getback. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że właśnie rynek dyskontuje gorsze czasy dla windykatorów tj. wyższe stopy podatkowe, wyższe koszty długu i trudniejsze środowisko prawne - jak dla mnie to jest główny powód przeceny. Zobaczymy co dalej z kursami obu spółek, ciekawe jak będą radzić sobie w trudniejszych, mniej sprzyjających do działania warunkach.

Świetny artykuł, Analitycy Stockwatch jako pierwsi wzieli na tapetę temat bardzo na czasie. Artykuł wyczerpująco przedstawia sprawę wezwań, reszta należy od akcjonariuszy i wzywającego.

To się nabyłem akcjonariuszem Robyga:)

www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

Ja niestety straciłem wiarę w spółkę, zgadzam się z tym jak zauważył Anty_Teresa, że na rynku ciekawiej prezentują się inni deweloperzy. Mam wrażenie, że zmiana branży dla Pana Krawczyka (z całym szacunkiem dla jego dotychczasowych dokonań) mogła być za dużym wyzwaniem. Biurowce nadal są niesprzedane, zadłużenie jest bardzo duże, a perspektywa mocnej poprawy wyników odległa. Może jeszcze się uda z Polnordu zrobić czarnego konia hossy, ale może to być następna hossa a nie bieżąca, a czas to pieniądz jak mówią.

Fajnie, że Autopartner też został wzięty pod lupę, w analizie jest odpowiedź na moje pytanie oraz zostały przedstawione wszystkie ciekawe kwestie dot Ap. Pozostaje czekać na kolejne raporty spółki i obserwować jak radzi sobie z kosztami.

No, szykuje się powstanie mięsnego giganta - CEDROB + GOBARTO + ZM SILESIA, szkoda tylko, że zapowiada się, że korzyści z wzrostu wartości będzie miał tylko CEDROB...a drobni zarobią na paczkę filetów z kurczaka na święta a nie na całego prosiakaEh?

Gobarto zapłaci 106 mln do CEDROBU - emisja po 10 zł = 10,6 mln akcji

Aktualna liczba akcji to 27,800229 mln plus emisja 10,6 mln= 38,400229 z czego CEDROB ma aktualnie 23,103888 plus 10,6 mln z emisji czyli łącznie 33,703888

reasumując po transakcji będą mieć ok 87,77 % - do wyciskania (uzyskania 90%) brakuje im 2,23% akcji za ok 8,6 mln licząc po kursie 10 zł.

Śmiem twierdzić, że nie będzie to problemem bo zakup takiej ilości akcji po ostatnim wodospadzie był możliwy, więc zapewne niedługo GOBARTO pożegna się z giełdą...

Cóż - tak jak napisał jeden z forumowiczów - cena akcji najprawdopodobniej dojdzie do 10 zł - zapowiada się, że miał rację... Lepszy rydz niż nic, ale gdyby firma nie zniknęła z giełdy byłyby szanse na większą wartość dla akcjonariuszy...szkoda.

Dzięki za update.

Dzięki Deogracias za jak zwykle profesjonalne spojrzenie na raport i całą spółkę. Bardzo dobrze, że Stockwatch analizuje nie tylko samych prymusów, ale także firmy, którym powinęła się noga. Jest to bardzo ciekawa wiedza dla czytelników.

Widać, że rynek nie ufa Cedrobowi. Chciał tanio ściągnąć spółkę z giełdy - nie udało się, to jak kurs zaczął mocno rosnąć po wynikach to dali info o emisji. I mi też się to nie podoba, fair spółka tak nie robi. Jedyne dobre info w tym wszystkim to to, że emisja będzie po cenie nominalnej czyli wg moich danych 10 zł. Teraz pozostaje kwestia czy emisja jest po to żeby przejąć jakieś aktywa Cedrobu lub inne (tutaj byłaby szansa na wzrost wartości), czy było to celowe działanie na obniżenie ceny pod kolejne wezwanie a żadnej emisji nie będzie. Niebawem okaże się czy Cedrob ma poważne plany względem Gobarto czy nie.

Świetnie, będę czekał na analizę:)

Mam pytanie do Głównych Księgowych z ekipy Stockwatch:))

Z czego wynikają tak duże wzrosty pozostałych kosztów finansowych? Czy firma stosuje jakąś ryzykowną metodę zabezpieczenia ryzyka walutowego? Czy to normalna praktyka z jakiej korzystają też inni eksporterzy bo n/w koszty zabrały prawie 2,5 mln z zysku netto? Dane zacytowane z raportu Autopartner skonsolidowanego półrocznego 2017r.

"Pozostałe koszty finansowe w tyś zł:
Straty z tyt. zrealizowanych walutowych kontraktów terminowych wycenianych WGPW
2017r (2 104) 2016r (355)
Straty z wyceny aktywów i zobowiązań z tyt. walutowych kontraktów terminowych wycenianych w WGPW
2017r (732) 2016r (125)
Pozostałe koszty finansowe
2017r (463) 2016r (430)

Suma 2017r (3 299) 2016r (910)"

Ziemniak na talerzu a wiedza w garści:)) Ciekawe omówienie. Czy orientuje się ktoś może czy Pan Michał Skotnicki (jeden z akcjonariuszy) to ten sam człowiek z BBI Development?

Ładne obroty dzisiaj na Kruku, "jedyne" 120 mln zł. Groźba wyższej stawki podatkowej oraz aktualna kontrola US skutecznie postraszyła inwestorów.

Pożyjemy zobaczymy, ale ogólnie jestem dobrej myśli patrząc na aktualny stan rzeczy w spółce.

Ładnie zaczyna wyglądać rosnąca sprzedaż mieszkań oraz rosnący wolumen mieszkań w ofercie, koszty są trzymane w ryzach, na sprzedaż gruntów nie liczyłem. Bardziej spodziewałem się sprzedaży biurowców, ale w tym temacie cisza.

Uważam, że porównania z CCC i LPP są na ten moment są trochę na wyrost. Ok powstanie duża i rentowna firma w odzieżówce jednak motorem wzrostu w/w spółek jest udana ekspansja na rynki europy środkowo-wschodniej oraz bałkany (w przypadku CCC) a w przypadku Vistuli i Bytomia obie firmy pukają w krajowy sufit, a planów ekspansji na rynki europejskie na razie nie ma, fuzja ma dołożyć ok 10 mln do wyniku połączonej grupy więc co prawda nie jest to mało, ale nie popadałbym w przesadny optymizm. Bo nawet jak spróbują ekspansji to nie wiemy czy im się uda tak dobrze jak CCC oraz LPP.

Dziękuję za informację.

Mam pytanie co do aktualnego raportu półrocznego, w komentarzu zarządu do wyników jest taka pozycja jak rozwiązanie rezerwy tj. cytuję:

Cytat:
"W I półroczu 2017 roku spółka dokonała aktualizacji wartości produkcji w toku, dotyczącej projektów Brzozowy Zakątek
A4 oraz Ku Słońcu III bud. 4, poprzez rozwiązanie odpisu na utratę wartości tych inwestycji na łączną kwotę 5.566 tys. zł
wykazaną w kosztach własnych sprzedaży."

Czyli wynik jest podbity w/w kwestią i gdyby nie rozwiązanie w/w rezerwy od wyników trzebaby zdjąć jeszcze w/w kwotę?

Sanok też zaliczył solidnie spadkowe wyniki, negatywnej tendencji w wynikach w Mwigu ciąg dalszy...

Chodzi mi o analizę najbliższego raportu oczywiście.

Zwracam się z prośbą o analizę spółki.

Gobarto przywaliło ponad 21 mln zysku netto w pierwszym półroczu 2017 - za cały zeszłoroczny wynik wyniósł ponad 24 mln zł, poprawa robi wrażenie. Cedrob wiedział co robi przejmując firmę, a szanse na wzrost wartości firmy widział też Anty_Teresa w ostatniej analizie i się nie pomylił. Cena skupu żywca jest ciągle wysoko, przewidywania ARR co do cen skupu żywca do końca 2017r są także niezłe, choć ma być korekta to jednak cena prognozowana ma być w przedziale od 5,10 do 5,5 zł co powinno pozwolić spółce na naprawdę niezły wynik za cały rok.

Czyżby kolejny koń pociągowy MWig40 planuje przejść na emeryturę? Powinna nastąpić zamiana na nowych liderów, żeby indeks mógł rosnąć, bo coś sporo spółek wchodzących aktualnie w skład mwigu dotarła do szczytu możliwości wynikowych. Zapewne "nowe czarne konie" stoją w boxach swig80 oraz wig więc trzeba być czujnym:))

wiadomosci.stockwatch.pl/przed...

To co dzieje się w tym roku w dywizji polistyrenów to prawdziwy cyrk. Ceny rosły od początki roku, później zaczęły spadać a teraz znowu rosną a ich dostępność jest mocno ograniczona. Wyniki tej dywizji są aktualnie nieprzewidywalne.

Czesi nie za bardzo przeszkadzali PCC Rokicie w zrobieniu dobrego wyniku. Kolejny kwartał w górę.

Niezależnie od tego co było napisane w gazecie finansowej sprawa z Państwem Sobczyk również stanowi potężny balast, bo roszczenie wynosi ponad 100mln i jest kolejną kulą u nogi dla spółki.
Jeżeli mocno interesuje Cię ten temat, poniżej masz ciekawego linka:

www.bankier.pl/wiadomosc/Probl...

Ho, ho... Dziaje się.... ponad 80% na wstecznym zegarze, muszę przyznać, że naprawdę grubo. Strata niemal jak na jednorękim bandycie...

Podziękował:) Niestety potwierdziły się moje obawy, choć fajerwerków się tutaj nie spodziewałem, ale jak widać jeszcze nie wszystko stracone... Rynek obawia się, że wzrost cen miedzi będzie utrudniał spółce wzrost wyników. Może tak się zdarzyć, ale nie musi - MFO do tej pory poprawiało wyniki mimo wahań cen stali a Ferro kontynuuje ekspansję eksportową więc też próbuje się obronić. Ale też nie ma pewności czy im się uda - okaże się to w raportach okresowych.

Po ostatnich 3 - ech raportach miesięcznych widać, że przychodowo idzie naprawdę nieźle, pytanie o wynik netto za II kwartał oraz czy tendencja jest podtrzymywana też w lipcu, a co do Foty to nie widziałem nigdzie żadnego info.

Ja również sądzę, że więcej akcji będzie w raporcie półrocznym więc poczekajmy:)3some

Analiz wyników półrocznych koncert życzeń czas zacząć:) Poprosiłbym o odpowiedź jaka akcja dzieje się w wynikach półrocznych Action:)

Kolejna spółka niezbyt miło zaskakuje wynikami inwestorów. Konie pociągowe indeksów małych i średnich spółek zjeżdżają do boxów... Jak te indeksy mają rosnąć jak tak mało spółek poprawia wyniki...ehhh

Niedobrze to wygląda, kolejna zła wiadomość dla akcjonariuszy spółki, presji na kurs zapewne ciąg dalszy. Dobre imię firmy Neuca naruszone. Ciekawe jakie będą tego konsekwencje, może chodzić o manipulacje lekami refundowanymi i zmowy, ale jest to moja prywatna opinia i mogę się mylić bo tą rozmowę można różnie interpretować. Wygląda też na to, że sprawa dotyczy kilku największych dystrybutorów leków, ale zatrzymanie akurat przedstawiciela Neuca rzuca winę najmocniej na spółkę.

Iście bajkowa analizaAngel , szkoda tylko, że sama spółka nie jest księżniczką. Bliżej je do marnotrawiącego bogactwo zamku księcia...Nazbierali kasy z IPO, nakupowali spółek i zamiast super wyników, mamy klapę. Może los się odwróci, ale mi sam pomysł na misję spółki tj. produkcja pod markami własnymi się nie podobał. Rzeźnia cenowa w marketach, konkurencja, brak mocnej wizerunkowo marki nie pomogły w wynikach.

Dzisiaj krwawi Neuca, rynek nie ma litości za niedotrzymane obietnice...

Mam pytanie do Anty_Teresy - skąd wziąć takie ładne dane o cenach skupu żywca wieprzowego? Bo ja szukałem na różnych agro portalach, ale tak ładnych nigdzie nie znalazłem...

Zgadzam się z Wami Panowie, że rynek oczekiwał wzrostu marży, a tu spadek i niepewność jak długo tak będzie, ale skala spadku kursu zaskoczyła chyba wszystkich - obroty ponad 15 mln i akcje 15% w dół.

Niewesoło dzisiaj z kursem Alumetalu, obrót prawie 8 mln, kurs na rocznym minimum.

Na trzeci kwartał perspektywy też są słabe:

"Zarząd spółki nie wykluczył utrzymania tendencji do negatywnego oddziaływania tych czynników na wyniki finansowe grupy w perspektywie kolejnego kwartału."

Może trochę potrwać zanim Alumetal wróci na ścieżkę wzrostu w wynikach.

Spółka ciekawa, jednak problemem jest mocno skoncentrowany portfel klientów, z tego co kojarzę to jest ich bodajże 3 w tym jeden to J.M. więc wzrosty cen są trudne, bo w przypadku jak większość produkcji jedzie do 3 graczy to ogon zaczyna machać psem... Telenowela firmy Wawel z Biedronką pokazuje jak "fajnie" współpracuje się z takimi graczami. Inwestycja Polwaxu ma zapewne odwrócić ścianę wynikową i pchnąć spółkę na wyższą półkę, ale zanim do niej dojdzie akcjonariusze będą musieli uzbroić się w cierpliwość, a nie wszyscy są cierpliwi:) zwłaszcza jak dywidendy ze zrozumiałych względów raczej nie powinno być.

Ciekawe czy pójdzie po cenie maksymalnej, spółka ciekawa, ale transparentność słabsza niż Kruka więc premia w wycenie rynkowej będzie też zapewne też słabsza.

Widzę, że portal nie próżnuje:) bardzo dobrze, trzeba się rozwijać:)) Tak trzymać:)thumbright

Przyznam, że czekałem na tą analizę. Sam po lekturze raportu spółki wysnułem podobne wnioski jak autor analizy - Pan Tomasz Nawrocki - swoją drogą bardzo solidna i merytoryczna analizathumbright . Sytuacja w Apatorze trochę przypomina mi sytuację w Polnordzie - poprawa jest ale ciągle za mała aby rynek mógł ją mocno docenić. In plus w Apatorze imponuje mi wielkość sprzedaży liczników oraz gazomierzy (przychody roczne cały czas rosną) i perspektywy tych segmentów ponadto plany inwestycyjne spółki. Wycena faktycznie nie jest niska, ale nawet jak wyniki Apatora pojechały w dół gdy niezrealizowali prognozy to i tak nie było tanio. Spółka notowana jest z premią za dywidendy, stabilny rozwój na przestrzeni minionych lat itd. I jak zwykle pożyjemy zobaczymy co finansowego wydarzy się w kolejnych kwartałach...

Widać, że umiesz oddzielić uczucia od pracy:) A tak na poważnie to widać, że MCI najchętniej sprzedałoby ABC Data, ale wyniki jak na razie nie pozwalają na satysfakcjonującą ich wycenę. Wypowiedzi przedstawicieli ABC Daty czy MCI są bardzo optymistyczne na temat tej firmy, ale tak jak napisałeś sam "uśmiech" (mimo, że faktycznie ładny) - nie wystarczy, trzeba zrobić wynik za który będzie Applause na rynku.

Konris musisz rozważyć czy miłość do pieniędzy nie jest silniejsza niż miłość do Kobiety w tym przypadku:)) Bo jak się nie spełnią zapowiedzi Pani Prezes to może czekać Cię wybór:))

Wg mnie można się ostro targować jak cena jest mocno za niska i główny akcjonariusz ma poniżej 50%, jednak tutaj cena w wezwaniu aż tak żenująco niska nie była (choć też nie tak bardzo wysoka) ponadto większościowy ma ponad 50% oraz oddaje po 226. I tak opłacało się poczekać bo Ci co oddali po 248 są i tak w lepszej sytuacji niż Ci co sprzedali 236. Jednak wczorajsze 252 też mnie zaskoczyło jak Johnny'ego. Do dzisiejszego komunikatu myślałem, że jednak ofe nie sprzedały.

Można prosić o bieżącą analizę techniczną Apatora, dawno nie było aktualizacji, a spółka jakby powoli wstaje z kolan.

Może po to, że jak ktoś się zupełnie na analizie technicznej nie zna to taka analiza jest mu pomocna i może też po to, że jak się prowadzi portal to trzeba coś zarobić i co nieco pokazać tylko abonentom.

Kolejne wyniki poniżej konsensusu, ten kwartał obfituje w wynikowe wpadki, niewiele firm pokazało pokaźne górki w raportach...

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Wujo z Ameryki pękł:

www.bankier.pl/wiadomosc/Cena-...

Dorzucił parę baksów na burgera i frytki:)

Coś Pan Krzysztof Jędrzejewski nie ma szczęścia do prowadzenia biznesu - z Kopeksem się nie udało, a teraz Mostostal Zabrze wygląda coraz bladziej. Podobny dobry z niego człowiek, ale jak widać niekoniecznie idzie to w parze z prowadzeniem firmy.

Wujo z Ameryki nie jest hojny, wyczekał już wszystkich i chyba będzie obstawał przy trzecim wariancie. Ten wujo to raczej Sknerus McKwacz (ang. Scrooge McDuck) niż Robin Hood.

Ja również obserwuję sobie z boku rozwój sytuacji na tej spółce. Również widzę powolne tempo rozwoju zagranicą. Ja wyceniam firmy na podstawie tego ile mogą zarobić, uniezależniam to od przejęć czy od konkretnej branży. Każdy ma swoje metody, szanuję również wyceny wg innych metod. Zwłaszcza, że wyceny firm zajmujących się e-commerce są naprawdę specyficzne np. Amazon, Facebook itp. to tym bardziej nie można wykluczyć, że przejęcie może podbijać cenę Oponeo. Zarobek oczyszczony netto wg SW za zeszły rok 14,1 mln, wycena Oponeo przekroczyła niedawno już 700 mln. To naprawdę sporo. Bez wątpienia spółka jest ciekawa, ale nie jest już tanio. Pzdr

A ja uważam, że jeszcze nie jest to jeszcze tak droga spółka jeśli utrzyma poprawę wyników. Martwi mnie bardziej konflikt między głównymi akcjonariuszami. Jednak wszystkich łączy chęć zarabiania więc może nie będzie źle w tej materii.

Drożejące surowce mocno pogorszyły wyniki Mangaty, zobaczymy jak poradzą sobie z prognozą, bo sporo wyniku uciekło w I kwartale.

Wg mnie kurs zawiera już bardzo dużą poprawę wyników, niezależnie od przejęć.

Kurs Oponeo uwzględnia już wiele dobrego, może jeszcze wzrośnie, ale tanio to już było w tym przypadku.

Czy będzie omówienie wyników PCC Rokita, bo siadła Ebitda na poliuretanach i rtęciowe Czechy mają zgody środowiskowe na produkcję do końca listopada w chloropochodnych więc wyniki mogą nie być tak dobre w dalszej części roku jak się mogło wydawać.

Inwestycja po inwestycji rusza, poprawa wizerunku dewelopera to bardzo ważna kwestia - w końcu mieszkanie to często zakup na całe życie więc dobra opinia dewelopera plus fakt, że to firma z długim doświadczeniem i eleganckim wizerunkiem powoduje, że taki deweloper może zawsze sprzedać mieszkanie drożej niż deweloper, który nie ma nic poza ceną. To wszystko to podwaliny pod poprawę wyników. Poza tym te słowa prezesa przechodzą w fakty. Ponadto transparentność, uczciwość względem akcjonariuszy oraz sukcesy w restrukturyzacji (co prawda w chemii ale jednak sukcesy i to mocne). Jeśli uważasz to za słabe to chyba masz lepszy pomysł na poprawę wyników Polnordu.... Ja uważam, że restrukturyzacja to nie zawsze jest błyskawiczny proces, a jak ktoś jest niecierpliwy i sfrustrowany, że trzeba poczekać na efekty to powinien omijać tego typu spółki.

Poprawa wizerunku firmy, jej historii, ponadto uruchomienie 11 inwestycji powoli znajduje odzwierciedlenie w wycenie firmy.

Polska firma legenda może zmienić barwy na niemieckie:

wiadomosci.stockwatch.pl/grocl...

Jak VW skorzysta z prawa pierwokupu to Groclin raczej pożegna się z giełdą. Jeśli wezmą tylko poszycia to na Gpw zostanie resztka Groclinu czyli CADM.

Zaskoczyli mnie z wynikiem I kw 2017r. Aż takiego wyniku się nie spodziewałem, jeżeli ceny stali podążą za cenami koksu w drugiej połowie roku to mimo stosunkowo wysokiej bazy może być nieźle. Widać, że odpowiednia polityka oraz inwestycje poczynione przez spółkę procentują.

Krążą plotki o rzekomym romansie Vistuli z Bytomiem. Mówi się o fuzji obu podmiotów. Ciekawe co będzie dalej.

Też jestem ciekaw, który z czynników miał większy wpływ. Dodatkowo drożejący koks popycha w górę cenę stali, a ta zyski spółek. Na razie patrząc na notowania cen pręta, jeszcze dużych podwyżek nie było, a wynik już mocno skoczył i w Konsorcjum i w Mfo. Raport powie prawdę. Ponadto 4-ty kwartał 2016 dla Mfo nie był rewelacyjnie wzrostowy, wynik był podobny do tego z zeszłego roku jak kojarzę. Z drugiej strony mogli sobie na to pozwolić bo cały rok 2016 ogółem i tak był rekordowy i być może woleli przerzucić trochę wyniku w I kw 2017 aby podtrzymać ciągłość wzrostowej passy.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Najpierw Konsorcjum Stali teraz MFO notuje ponadto przeciętne zyski za I kwartał. Czyżby byli "na (drożejącym) koksie"?:) Ceny stali dadzą odpowiedź zapewne niebawem.

Idealnie, pozdrawiam

Do tego jeszcze CP Sa główny akcjonariusz też nie cieszy się super opinią. Nie mam więcej pytań, analiza odpowiada na wszystkie. Nie rozumiem dlaczego firmy przejmują bądź inwestują aż na takim lewarze, z resztą gdyby wszyscy byli tacy mądrzy to nie byłoby żadnych problemów finansowych ani bankructw więc sprawa jasna.

Prezes Libetu powiedział, że tegoroczna wyższa strata jest związana z jednorazowym rozliczeniem podatku odroczonego, hmmm...

Zwracam się z prośbą o analizę raportu rocznego spółki. Kostka dobra, ale sporo zobowiązań.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 11 września 2019 21:19:26
Liczba wpisów: 211
[0,06% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,440 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,05% +30 809,05 zł 50 809,05 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d