pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Kiedy szczyt hossy?

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 21 lutego 2011 20:13:12
Szczyt hossy będzie jak Atlantis i Fon wejdą do Wigu 20 blah5

Cytat:
Wzajemne objęcie akcji przez spółki z grupy Mariusza Patrowicza ma doprowadzić do gigantycznego wzrostu ich kapitalizacji. (...) gdyby wspomniane megaemisje doszły do skutku, przy bieżących kursach Fon i Atlantis byłyby warte po 8,7 mld zł, co plasowałoby je obok Getin Banku, ING BSK czy energetycznych gigantów Enei i Tauronu.

źródło: parkiet.com

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 21 lutego 2011 21:27:02
Bo to jest jak w tym kawale o bacy:

- Baco, ile zapłaciliście za tego psa?
- Milion złotych.
- A skąd mieliście tyle pieniąchów?
- Oj tam, dałem dwie kury po pół miliona i kwita Angel

PS. Tofi, przydałbćy się link do oryginału, żeby nie trzeba było szukać na parkiecie...
Klika się i sprzedaje ;-)

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 21 lutego 2011 21:37:12
Link macie w Czerwonych Lampkach na moim wątku poświęconym osobie Don Patrone
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 21 lutego 2011 21:45:22
Słabośc naszej giełdy widac z każdej strony. Jakim my dzisiaj rynkiem jestesmy? jeszcze wschodzącym czy juz przekwitajacym? Ze słabosci wyglada na to drugie. Niby to miał byc nasz czas, zielona wyspa, nadchodzące Euro i duze inwestycje nieprzekonały inwestorów. Zastanawiam sie czy nadrobimy utracony dystans do Ameryki czy Niemiec w jakimś spektakularnym rajdzie. Czy też raczej zostaniemy zapomnianym zasciankiem gdzie polityczne niejasności i przerośnięte ambicje kłotniarzy megalomanów wzbudzaja drwiacy smiech na świecie zamiast chęci inwestycji.

Film z kotem i niedźwiedziem jest świetny :)
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 21 lutego 2011 22:10:47
Jeszcze kilka dni temu przy tak słabym Niemcu jak dziś skończylibyśmy na -2%, a tu mamy zamknięcie na remisie. Jakaś siła wróciła na GPW.
Albo my ich, albo oni Was.

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 21 lutego 2011 22:14:01
No mówiłem że dzień kota przyniesie odwrócenie trendu.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 21 lutego 2011 22:57:08
Pytanie czy mamy z czego spadać w krótkim terminie?

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Strasznie jestem zawiedziony zachowaniem szerokiego rynku. Widocznie nasz banan nie jest atrakcyjny dla kapitału zagranicznego. Rynki rozwinięte biją nas na głowę, nie wspominając o wschodzących, które już dawno odrobiły bessę z 2007/2008. A to, że jeszcze nadrobimy wcale nie jest takie pewne...

Ostatnio zerkałem na zniesienia: wig20 odrobił tylko 56-58%. A młodsi bracia jeszcze gorzej: mwig tylko 38% i swig 45%. Straszna lipa Think
Klika się i sprzedaje ;-)

sss56
0
Wpisów: 522
Wysłane: 22 lutego 2011 07:42:20
Cytat:
Strasznie jestem zawiedziony zachowaniem szerokiego rynku. Widocznie nasz banan nie jest atrakcyjny dla kapitału zagranicznego. Rynki rozwinięte biją nas na głowę, nie wspominając o wschodzących, które już dawno odrobiły bessę z 2007/2008. A to, że jeszcze nadrobimy wcale nie jest takie pewne...

pewnie spowodowane to jest efektem zielonej wyspy, za mocno podatki obniżyli za dużo usprawnień itd...blackeye

sorry nie moglem się powstrzymać.
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "

doncarlos
0
Wpisów: 1 244
Wysłane: 22 lutego 2011 08:45:33
v3nom napisał(a):

Ostatnio zerkałem na zniesienia: wig20 odrobił tylko 56-58%. A młodsi bracia jeszcze gorzej: mwig tylko 38% i swig 45%. Straszna lipa Think

Trzeba grac tez na innych rynkach.. wrzucalem kiedys chyba na watku brs wykres jedenej z niemieckich spolek dla zobrazowania co sie dzieje na niemieckiej gieldzie.. wykresy w stylu synthosa..salute
Nasza gielda moim zdaniem nadrobi jeszcze czesc zaleglosci, ale ogolnie plynnosc i styl tyl wzrostow w porownaniu do daxa, czy usa to zupelnie inna liga..

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“
Edytowany: 22 lutego 2011 08:46

plynacyzrynkiem
0
Wpisów: 1 349
Wysłane: 22 lutego 2011 11:44:53
@doncarlos
inwestycje na innych rynkach to zwyczajnie wyzsza szkola jazdy;dla mnie niemieckie/austriackie spolki sa niedostepne, nie bylbym w stanie zrozumiec ich komunikatow
duzo latwiej inwestowac w spolki, ktore sa bardziej namacalne, tj widzisz ich produkty, nawet bez glebszej analizy wiesz mniej wiecej o co chodzi w ich biznesie itd
mowie to z doswiadczenia na wymarzonym amerykanskim rynku, ktory w moim odczuciu jest trudniejszy od polskiego; takze ze wzgledu na wiekszy odsetek zawodowcow

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 22 lutego 2011 16:50:04
Moge tylko jeszcze raz dac wyraz rozgoryczenia naszym zasciankowym rynkiem i uciec na jakiś zgraniczny dla próby. Podpowiedzcie jaki bank oferuje dostep online do notowan rynkow zagranicznych, bo nie znam. Patrząc na to co robia najbardziej zorientowani widać że trzeba stąd zwiewac ze swomi pieniędzmi na Cypr czy Luxemburg.

Winę możemy chyba zrzucic tylko na naszych superpatriotów, którzy popodnosili podatki i kosza aby wiecej dla swoich. Jakby ktos chciał zrobic tu jakas rewoltę na wzór Egiptu i Libii to ja jestem za. cussing

To jest gra. Zabawa na pieniądze.

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 22 lutego 2011 18:14:46
Przejdź sie do BZWBK lub ING.
Albo my ich, albo oni Was.

Frog
6
Wpisów: 5 488
Wysłane: 22 lutego 2011 20:02:58
W USA piękna korekta. Oczywiście to tylko ząbek na wykresie wznoszącym, ale jednak. Należało im się. I mówię to bez zawiści Angel

A tymczasem w Polsce zbliżają się wybory. Człowiek, który w polityce jest/był tym, kim Don Patro jest na giełdzie, zaczyna przypominać o sobie:

Cytat:
22.02. Łódź (PAP) - Związek Zawodowy Rolnictwa "Samoobrona" woj. łódzkiego zapowiada blokady dróg w proteście przeciwko polityce gospodarczej rządu. Związkowcy domagają się m.in. przywrócenia opłacalności produkcji zwierzęcej i powstrzymania spekulacji cenami żywności.

http://stooq.pl/n/?f=424471

Na pewno w polityce będzie wesoło w tym roku.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 22 lutego 2011 21:52:27
jak Ty juz cos wkleisz... blackeye

przepiekne studium mentalnosci homo-sovieticus - przywrocic oplacalnosc produkcji, powstrzymac spekulacyjny skup wrazych podmiotow itd.
no tak, w koncu duzo latwiej podpalic opone na ulicy niz zorganizowac sie i zalozyc wlasna spoldzielnie, magazyn, przetwornie czy chlodnie - pieniadze z unii przeciez sa.

czasem wydaje mi sie, ze najgorsze co w zyciu tych ludzi spotkalo, to rozwiazanie PGR'ow. to musial byc jednak cholernie ciezki szok, bo minelo ponad 20 lat, a oni dalej nie moga sie pozbierac. moze za mlodu duzo sie nawdychali oparow wydobywajacych sie z gumofilcow, bo higiena osobista wowczas nieco kulala, i to uszkodzilo im do tego stopnia mozgi, ze nie potrafia wiazac prostych faktow?
ok, pgrowcow mielibysmy wytlumaczonych, ale co ze zwiazkowcami z innych branz? przeciez gumofilcow nie nosili?d'oh!
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 22 lutego 2011 22:00:06
Związkowcy to złodzieje, oni nie są głupi.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 22 lutego 2011 22:54:59
Nie jest dobrze Panowie!

Ja sobie dzisiaj kupiłem Midasa.
Wy, w zemście za spadki rozmawiacie o trzodzie chlewnej.
Speak to the hand Nie o to chodzi... bo sam bym temu panu z samoobrony słomę w butach podpalił (jestem za radykalnymi rozwiazaniami), ale o to że piszemy nie na tym wątku.
Do tej pory na korektach temat "kiedy dno bessy" zapełniał się wpisami.
Teraz tam nastała absolutna cisza.

To mnie najbardziej niepokoi. Think
Edytowany: 22 lutego 2011 22:56

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 22 lutego 2011 23:08:28
Buldi,sprawa jest prosta,wszyscy siedzą w akcjach i to "pod korek"...salute

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 22 lutego 2011 23:11:19
majama napisał(a):
Jakby ktos chciał zrobic tu jakas rewoltę na wzór Egiptu i Libii to ja jestem za. cussing

No tak,tylko PO CO...???
Jak zależy ci na zadymie,to przecież wystarczy,że pójdziesz na stadion Legii i krzykniesz "Wisła Pany...". A potem wiadomo co będzie,o np. to:
violent1 violent1 violent1

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 22 lutego 2011 23:14:56
buldi napisał(a):
Nie jest dobrze Panowie!

Ja sobie dzisiaj kupiłem Midasa.
Wy, w zemście za spadki rozmawiacie o trzodzie chlewnej.
Speak to the hand Nie o to chodzi... bo sam bym temu panu z samoobrony słomę w butach podpalił (jestem za radykalnymi rozwiazaniami), ale o to że piszemy nie na tym wątku.
Do tej pory na korektach temat "kiedy dno bessy" zapełniał się wpisami.
Teraz tam nastała absolutna cisza.

To mnie najbardziej niepokoi. Think

Buldi jednak zaladowales :) stop ustawiony ??
Co do dna bessy brakuje mi wymiany pogladow ale sam pisal nie bede :) a pozatym uwazam nadal ze nie czas na besse, przynajmniej do przyszlego roku bedziemy rosnac a pozatym nie patrze na innych bo nam brakuje 15-20% prawie do wszystkich rynkow moze teraz byc czas na spadki-korekte na szerokim a u nas sie nie zdziwie jak ponownie bedzie na opak.

Pozatym tez uwazam ze 2600 nie peknie wiec nie ma co o bessie pisac salute

Heyahpanama
0
Wpisów: 347
Wysłane: 22 lutego 2011 23:46:33
Wszystko fajnie ,też niechciałbym bessy, ale jak oglądam tv i w każdym serialu ktoś gra na giełdzie i zarabia krocie, to to dobrze nie wróży... jeśli to chwilowa korekta, to ja długo już tej hossy długo nie widze, nie przy takim zaangażowaniu ulicy.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21