1 grudnia zapraszamy na V edycję konferencji Gaming na Giełdzie

Już za tydzień rozpocznie się piąta edycja konferencji Gaming na Giełdzie, organizowana przez agencję Strict Minds we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie oraz redakcjami Polski Gamedev i StockWatch.pl. Motywem przewodnim grudniowego wydarzenia będzie wpływ konsol nowej generacji na świat gamingu.
konferencja, gaming, stockwatch, polskigamedev,

Specjaliści z branży gamedev zapraszają do dyskusji na najważniejsze tematy gamingowe.

Konferencja rozpocznie się 1 grudnia o godzinie 15:00 i będzie dotyczyć jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rozrywkowej ostatnich lat – premiery PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Nowe konsole to nowe rozdanie na rynku gier – specjaliści z branży omówią obecne trendy i wraz z analitykami giełdowymi podpowiedzą, na co powinni zwrócić uwagę inwestorzy indywidualni i instytucjonalni zainteresowani tym dynamicznym rynkiem.

– Dziewiąta generacja konsol to masa szans, ale i masa zagrożeń. Budżety puchną, a w efekcie rosną ceny gier, najpopularniejsze platformy dystrybucji cierpią przez klęskę urodzaju (coraz śmielej mówi się o „indie apokalipsie”), a Sony i Microsoft, a więc główni rozgrywający, chcą nas skusić już nie tylko tytułami na wyłączność, ale również usługami abonamentowymi. Podczas piątego Gamingu na Giełdzie pomówimy o zmianach: wspólnie z przedstawicielami polskiego gamedevu spróbujemy je przewidzieć, przygotować się na nie i odrobinę oswoić – komentuje Mateusz Witczak, redaktor naczelny PolskiGamedev.pl

>> Konferencja Gaming na Giełdzie będzie transmitowana pod tym linkiem

W czasie konferencji odbędą się cztery panele. Trzy poświęcone zostaną zagadnieniom nowej generacji konsol i pracy rodzimych studiów gamingowych. Udział zapowiedzieli przedstawiciele takich firm jak m.in. Bloober Team, Starward Industries czy Far From Home. Wydarzenie zamknie spotkanie z doświadczonymi analitykami giełdowymi, zajmującymi się rynkiem gamingowym.

– Gry produkowane przez polskie spółki trafiają na globalny rynek w dystrybucji cyfrowej. Jeżeli trafiają w gusta graczy, mogą przełożyć się na ogromne zyski. Aby na tym zarobić, nie wystarczy jednak odpowiednia ocena potencjału sprzedażowego gry przez inwestora. Warto wiedzieć też jaki jest model biznesowy spółki, ile podmiotów stoi w kolejce do podziału zysku oraz jaki wynik finansowy jest już uwzględniony w cenie akcji na giełdzie. W panelu analitycznym porozmawiamy o tym, jak analizować rynek gamingowy – komentuje Łukasz Konopko, prezes StockWatch.pl

Pierwszy panel poświęcony będzie Playstation 5 i Xbox Series X|S. Przedstawiciele Bloober Team, Simteract oraz Far From Home wyjaśnią, jakie nowe możliwości i nowe wyzwania stoją przed producentami gier po premierze sprzętu nowej generacji.

Drugi panel to próba przewidzenia, jak rynek konsol będzie wyglądał za 10 lat. Bloober Team, GameDesire i Moonlit opowiedzą o rosnących budżetach AAA, hermetyzującym się rynku gier mobilnych i usługach abonamentowych.

Kolejna dyskusja skupi się na małych studiach i ich pracy u progu zmiany generacji konsol. Nad tym tematem pochylą się: Starward, 7Levels, Kool2Play.

Ostatni, czwarty panel, skierowany jest do osób zainteresowanych inwestycjami na rynku gier. Przemek Barankiewicz, Michał Pietrzkiewicz i Konrad Ryczko przekażą najważniejsze wskazówki, którymi powinni kierować się entuzjaści branży.

– Branża gamingowa kwitnie na całym świecie, szczególnie w Polsce. Potwierdza to fakt, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest liderem pod względem notowanych spółek gamingowych. W tym roku na warszawskim parkiecie zadebiutowało dotychczas 10 producentów gier, a łączna wartość tegorocznych emisji akcji w ramach IPO z tej branży wyniosła 63 mln zł. Nowi debiutanci przyciągają na GPW wysokiej klasy inwestorów z kraju i zagranicy, wpływając na potencjał polskiej branży kreatywnej. Nadchodząca konferencja pomoże w zrozumieniu trendów zachodzących na tak dynamicznym rynku, jakim jest gaming – mówi Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPW.

Harmonogram konferencji dostępny jest na na Facebooku oraz w StockWatch.pl

Organizatorzy:

Partnerzy:

Patroni medialni:

Harmonogram:

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR