11 bit studios ujawniło datę premiery konsolowej wersji Frostpunka

Omawiane walory:

Frostpunk od 11 bit studios w wersji na konsole Xbox One i PS4 trafi do sprzedaży 11 października w dystrybucji cyfrowej.

11 bit studios, frostpunk, konsole, gaming, premiera

11 bit studios zakończyło już prace nad stworzeniem konsolowego Frostpunka, który w wersji na komputery PC zadebiutował 24 kwietnia 2018 roku i do tej pory sprzedał się w łącznej liczbie przekraczającej 1,5 mln kopii.

– Konsolowa wersja Frostpunka trafiła już do certyfikacji Microsoftu i Sony dlatego, zachowując odpowiedni bufor czasowy na ewentualne poprawki, mogliśmy wyznaczyć termin oczekiwanej przez fanów premiery – oświadcza Grzegorz Miechowski, prezes zarządu Spółki.

>> W drodze po 100 milionów – omówienie sprawozdania finansowego 11 bit studios po I kw. 2019 r.

Frostpunk w wersji na konsole Xbox One i PS4 w dystrybucji cyfrowej trafi do sprzedaży 11 października 2019 roku. Cena detaliczna gry na wspomniane platformy będzie wynosiła 29,99 USD/EUR. Gra w wersji na konsole będzie też dostępna w dystrybucji fizycznej (pudełkowej). Za jej przygotowanie odpowiada firma Merge Games. W Europie Frostpunk w tym kanale sprzedaży będzie dostępny od 18 października 2019 roku, a w USA od 22 października 2019 roku w cenie 34,99 USD/EUR bądź 29,99 GBP.

Przedstawiciele 11 bit studios zapewniają, że konsolowy Frostpunk nie będzie prostym portem gry.

– Zależało nam, by grający w tę wersję „Frostpunka” gracze czuli jakby był to produkt stworzony od podstaw z myślą o konsolach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych. Wierzymy, że „Frostpunk” będzie nowym benchmarkiem dla gatunku strategii na Xbox One i PS4 – mówi Jakub Stokalski, Senior Lead Designer gry.

11 bit studios działa na rynku gier od 2010 roku. Jest producentem multiplatformowych gier komputerowych. Spółka ma na koncie takie tytuły jak: Anomaly, This War of Mine i Frostpunk, który zadebiutował w kwietniu 2018 roku. 11 bit studios prowadzi też program wydawniczy 11 bit publishing, w ramach którego, w maju 2018 roku wydała grę Moonlighter. W 2018 roku spółka miała 82,11 mln zł przychodów ze sprzedaży i 37,55 mln zł zysku netto.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR