12 grudnia ruszają egzaminy na certyfikat Akademii Inwestowania Orlenu

Grudniowa sesja to druga okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć prestiżowy certyfikat. Egzamin w ramach Akademii Inwestowania Orlenu powstał we współpracy z CFA Society Poland, instytucji certyfikującej najlepszych specjalistów z branży inwestycyjnej.

12 i 13 grudnia 2020 roku, odbędzie się druga edycja egzaminów Akademii Inwestowania.

Tegoroczne okienko egzaminacyjne to 12 i 13 grudnia. W tych dniach w dowolnym momencie będzie można przystąpić do testu online. Egzamin jest bezpłatny. Wcześniej trzeba jednak zgłosić swój udział i zadeklarować poziom trudności: podstawowy lub zaawansowany. Zgodnie z zasadami, przystąpić można tylko do jednego egzaminu. Aby ułatwić wybór, organizatorzy przygotowali test próbny (jest dostępny poniżej).

Zapisy można składać do 6 grudnia włącznie poprzez formularz na stronie Orlen w Portfelu. Po zamknięciu listy zgłoszeniowej każdy otrzyma na podany w formularzu adres mailowy indywidualny kod, który pozwoli na przystąpienie do egzaminu.

– CFA Society Poland od lat dba o edukację także polskich inwestorów, bo to od wiedzy i wymagań klientów w dużej mierze zależy poziom usług inwestycyjnych w naszym kraju. Cieszymy się, że rozumie to także duża spółka giełdowa. Certyfikat, nad którym pracował zespół pod kierunkiem profesora Krzysztofa Jajugi, prezesa stowarzyszenia, wypełnia pewną lukę na polskim rynku. Jest dostępny dla każdego, kto dopiero zaczyna przygodę z rynkiem, a jednocześnie nie tak trudny, jak dyplomy licencjonowane przez KNF czy CFA Institute. Jednocześnie, wcale nie tak łatwo go zdobyć, co potwierdzają wyniki pierwszej edycji. 120 pytań w godzinę mówią same za siebie. Tym bardziej trzymamy kciuki za wszystkich podchodzących do testów. Obiecujemy, że w przyszłym roku do pytań związanych z etyką, dołożymy zagadnienia inwestowania ESG, szczególnie mi bliskie – komentuje Przemysław Barankiewicz, wiceprezes CFA Society Poland.

Egzamin będzie składał się ze 120 pytań jednokrotnego wyboru, przygotowanych przez ekspertów CFA SP. Na cały test każdy z uczestników będzie miał równo 60 minut. Aby zdać i zdobyć certyfikat Akademii Inwestowania, wystarczy 70 proc. poprawnych odpowiedzi.

Jak zdać egzamin?

Cała niezbędna wiedza do opanowania, czyli wszystkie podręczniki, wykłady, komentarze ekspertów, jest na stronie internetowej Akademii. Żeby zdobyć prestiżowy certyfikat trzeba się nieco przyłożyć. W ubiegłym roku egzamin zdało 43 proc. uczestników. Wśród tych, którzy wzięli udział i przebrnęli przez poziom podstawowy egzaminu, poziom 70 proc. poprawnych odpowiedzi (minimum do zaliczenia), osiągnęło 69 proc. uczestników. Na poziomie zaawansowanym egzaminu, odsetek zdających osiągnął 79 proc. Najlepsza osoba odpowiedziała poprawnie na 113 pytań na poziomie podstawowym (dwóch zdających) i 111 pytań na poziomie zaawansowanym.

Wiedza o inwestowaniu za darmo

Akademia Inwestowania PKN Orlen to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do inwestorów w każdym wieku i na dowolnym etapie zaawansowania. Jego celem jest podniesienie poziomu wiedzy wśród Polaków i zmobilizowanie ich do samodzielnego zarządzania nadwyżkami finansowymi.

Akademia Inwestowania jest bezpłatna i otwarta także na osoby, które nie są akcjonariuszami płockiej spółki. Na koniec Akademii wszyscy uczestnicy mają możliwość przystąpienia do egzaminu i zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland, czyli organizację obecną w 70 krajach i zrzeszającą ponad 140 tys. przedstawicieli branży finansowej. Certyfikaty stanowią potwierdzenie wysokiej jakości zdobytej wiedzy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR