14 października zapraszamy na webinarium „Inwestowanie w czasach kryzysu” [ORLEN W PORTFELU]

14 października 2020 roku o godzinie 13:00 odbędzie się webinarium pt. Inwestowanie w czasach kryzysu. Wydarzenie jest kontynuacją cyklu spotkań z inwestorami indywidualnymi z 2019 roku w ramach programu ORLEN W PORTFELU. Udział w webinarium jest bezpłatny.

14 października zapraszamy na webinarium „Inwestowanie w czasach kryzysu”

Rok 2020 przejdzie do historii jako rok pandemii COVID-19. Rok, który okazał się prawdziwym stress-testem dla całej gospodarki i… paradoksalnie wielką okazją inwestycyjną. W zaledwie kilka miesięcy giełdy z koronabessy przeszły do koronahossy, która wywindowała giełdę w Stanach na historyczne rekordy.

Tegoroczny kryzys jest jednak zupełnie inny niż wszystkie poprzednie tąpnięcia, o czym przekonało się wielu inwestorów z długim stażem na rynku. Warren Buffett jest tu jednym z przykładów, bo w tym roku nawet jego portfel poniósł dotkliwe straty. Póki co wielkimi wygranymi są przede wszystkim zwolennicy inwestowania we wzrost (growth). Wyceny szczególnie technologicznych spółek poszybowały do niebotycznych poziomów i pozostają całkowicie oderwane od wyników i bieżącej sytuacji gospodarczej. Dużo gorzej ten rok będą wspominać zwolennicy inwestowania w spółki value, czyli (dotychczas) stabilne firmy działające w realnej gospodarce i od lat płacące dywidendy. Ale niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości i w tej kwestii nastąpi zmiana. Między innymi o inwestowaniu w epoce post-covidowej, nowych czynnikach ryzyka oraz sposobach zabezpieczenia portfela przed kryzysem będą mówić eksperci podczas webinarium „Inwestowanie w czasach kryzysu” organizowanego w ramach akcji ORLEN W PORTFELU.

W debacie udział wezmą:

 • Prof. Krzysztof Jajuga – Prezes CFA Society Poland, Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu
 • Michał Kobza – Dyrektor Działu Rozwoju Rynku, Giełda Papierów Wartościowych
 • Bartosz Pawłowski – CFA Chief Investment Officer Bankowości Prywatnej mBanku
 • Rafał Matulewicz – Dyrektor Zarządzający Pionem Zarządzania Aktywami w PKO TFI
 • Marek Garniewski – Ekspert Biura Relacji Inwestorskich w PKN ORLEN

Wydarzenie poprowadzi Przemysław Barankiewicz, CFA Bloger i komentator rynkowy, Wiceprezes CFA Society Poland.

Agenda

13:00 – Rozpoczęcie spotkania 13:05 – I blok rozmów

 • Podsumowując dziś
 • Jakie wnioski inwestor indywidualny powinien wynieść z zachowania rynków w okresie pandemii?
 • Jak uczestnicy rynku kapitałowego dostosowali się do kryzysu?

14:05 – Przerwa 14:10 – II blok rozmów

 • Perspektywy jutra
 • Czy i kiedy na rynek kapitałowy wróci nuda?
 • W jaki sposób zabezpieczyć portfel przed kryzysem?
 • Inwestowanie w epoce post-covidowej – jakie czynniki wziąć pod uwagę przed planowaniem inwestycji?

15:10 – Podsumowanie, podziękowanie, zakończenie spotkania.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na stronie www.gpw.pl/webinarium. Organizatorzy prześlą link do transmisji na dzień przed planowanym wydarzeniem.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • 29 października zapraszamy na webinar „Kapitał na rozwój – #IPO”

  Webinar "Kapitał na rozwój - #IPO" poświęcony będzie tematyce rynku IPO na warszawskim parkiecie. Eksperci z rynku opowiedzą o obecnym klimacie inwestycyjnym w obszarze transakcji IPO, a także o perspektywach rozwoju tego rynku w najbliższej przyszłości. StockWatch.pl objął webinar patronatem medialnym.

 • Produkcja stali w Polsce spadła o 20,1 proc. r/r do 0,49 mln ton we wrześniu

  Produkcja stali w Polsce wyniosła 490 tys. ton we wrześniu 2020 roku, co oznacza spadek o 20,1 proc. r/r, wynika z szacunkowych wyliczeń stowarzyszenia World Steel Association. Narastająco w okresie styczeń-wrzesień produkcja stali wyniosła 5,74 mln ton, tj. o 17 proc. mniej niż rok wcześniej.

 • Tauron wyemituje obligacje o wartości 1 mld zł na transformację energetyczną grupy

  Tauron wyemituje na polskim rynku obligacje o wartości 1 mld zł na transformację energetyczną grupy. Jest to pierwsza w Polsce emisja obligacji zrównoważonego rozwoju. Środki pozyskane z tej operacji zostaną przeznaczone na przyspieszenie realizacji Zielonego Zwrotu Taurona, w ramach którego firma zakłada, że do 2030 roku będzie produkować ponad 65 proc. energii w oparciu o odnawialne źródła energii (OZE).

 • Morawiecki: Cały kraj zostaje objęty strefą czerwoną, wchodzą nowe obostrzenia

  Ze względu na wzrost liczy zakażeń i sytuację epidemiczną czerwona strefa obejmie cały kraj, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, których efekty - jak zaznaczył - mogą przyjść po 10-14 dniach.

 • Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest

  Zapowiedź drugiego lockdownu w Polsce nie przestraszyła inwestorów z GPW. Przynajmniej nie wszystkich. Mocno spadki odreagowują banki i JSW, a na szerokim rynku więcej spółek drożeje niż tanieje. Pomaga rosnący DAX i dobre odczyty indeksów PMI. Lockdownowym rykoszetem obrywa za to AmRest, LPP i CCC.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR