Jedynka SA wprowadzi obligacje na Catalyst 16 lipca
Będzie to 128. emitent papierów dłużnych na rynku Catalyst oraz 32. debiut na tym rynku w 2012 roku.
Agentem emisji i animatorem był DM BPS. Wartość emisji wyniosła 9 mln zł. Data wykupu to 04.04.2015 r. Oprocentowanie obligacji serii A będzie ustalone w oparciu o stopę bazową (WIBOR 6M) powiększoną o marżę w wysokości 5,75 proc. w skali roku.
Obligacje są zabezpieczone hipoteką łączną o wartości 18,083 mln zł.
Klabater to kolejna giełdowa spółka, która decyduje się na biznesową rewolucję. Zarząd zdecydował, że sprzeda część gamingową i skupi się na działalności na sektorze technologii obronnych.
Akcje Apatora wróciły do łask inwestorów, zyskując w 2025 roku blisko 50 proc. Analitycy widzą w spółce beneficjenta transformacji energetyki, inwestycji w OZE oraz rosnącego trendu wymiany liczników. Do tego dochodzi inwestycja w produkcję dronów i perspektywa wyższych dywidend.
Agencja Fitch zmieniła perspektywę ratingu Polskich Kolei Państwowych z dotychczasowej stabilnej na negatywną, utrzymując jednocześnie ratingi na poziomie „A-”.
Czwartkowe rekordy na Wall Street i dzisiejsze w Azji nie stały się dla europejskich inwestorów dostateczną zachętą do kupna akcji. W piątek w Europie dominują lekkie spadki. Giełda w Warszawie nie jest tu wyjątkiem. Inwestorzy zdają się już czekać na przyszłotygodniową decyzję Fed i wysyp danych z polskiej gospodarki.
Zbliża się niecierpliwie wyczekiwane wrześniowe posiedzenie Fedu (17.09). Pierwsza w tym roku obniżka stóp procentowych jest nie tyle prawdopodobna, co pewna. Dla rynków kluczowa będzie więc skala rewizji dot plotu, świadcząca o planowanej skali dalszych obniżek.
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
×
FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl
Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.