Abadon RE miał 0,16 mln zł straty netto, 7,5 mln zł zysku EBIT w II kw. 2018 r.

Omawiane walory: ,

Abadon Real Estate odnotował 0,16 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2018 r. wobec 10,96 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 7,46 mln zł wobec 15,04 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 214,22 mln zł w II kw. 2018 r. wobec 108,55 mln zł rok wcześniej.

W I-II kw. 2018 r. spółka miała 3,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 12,61 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 377,68 mln zł w porównaniu z 163,26 mln zł rok wcześniej.

– Wzrost ten był spowodowany przez kilka czynników: Konsolidacja wyników Grupy Awbud za całe półrocze, podczas gdy w 2017 r. wyniki konsolidowano od czerwca, co spowodowało wzrost sprzedaży o 78.340 tys. zł. Wzrost sprzedaży w segmencie handlu co pozwoliło zwiększyć łączną sprzedaż o 22.115 tys. zł. Z kolei sprzedaż w segmencie usług (głównie wykonawstwo) wzrosła o 114.642 tys. zł. Organiczne wzrosty wynikały ze zwiększonej sprzedaży do spółek z holdingu Murapol – czytamy w raporcie.

>> >> Poszukujemy analityków fundamentalnych do pracy w dziale analiz StockWatch.pl – praca zdalna, dodatkowa

Łączny zysk netto ukształtował się na poziomie 2.567 tys. zł i był niższy o 13.068 tys. zł w stosunku do pierwszego półrocza 2017 r. Spadek był spowodowany wyższymi kosztami finansowymi wynikającymi m. in. z transakcji sprzedaży wierzytelności oraz wyższymi obciążeniami podatkowymi, wskazano także.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-II kw. 2018 r. wyniósł 2,14 mln zł wobec 0,39 mln zł straty rok wcześniej.

Abadon Real Estate należy do holdingu Murapol. Oferuje obsługę pełnego cyklu inwestycyjnego projektów nieruchomościowych, w tym akwizycje nieruchomości, usługi architektoniczne, generalne wykonawstwo, ogólnokrajowy handel materiałami budowlanymi, usługi sprzedaży oraz komercjalizacji, usługi wykańczania mieszkań pod klucz oraz facility management, usługi księgowo-rachunkowe, controling finansowy oraz obsługę marketingowo-reklamową.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abadonre, Murapol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Murapol sprzedał już ponad 2,6 tys. mieszkań

  MURAPOL sprzedał 2.640 mieszkań (w tym 1.902 na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych) w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wobec 2.691 rok wcześniej. W okresie od stycznia do września 2019 r. MURAPOL zaoferował łącznie 4.394 lokale, w tym dwukrotnie uruchomił ofertę, w ramach której jednocześnie wprowadził na rynek ponad 2 tys. mieszkań - Ofertę 2000 w styczniu i Ofertę 2000 bis we wrześniu.

 • Murapol wprowadził do sprzedaży drugą w tym roku dużą pulę lokali

  Grupa MURAPOL wprowadziła do oferty ponad 2 tys. lokali w kilkunastu inwestycjach na terenie 9 miast Polski. Deweloper po raz drugi w tym roku wprowadził do sprzedaży tak dużą pulę lokali, realizując jeden ze swoich celów strategicznych na lata 2019/2021+, zakładający coroczne uzupełnienie oferty o 3,5-4 tys. mieszkań.

 • Murapol złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie decyzji KNF dotyczącej 10,4 mln zł kary

  MURAPOL czeka obecnie na doręczenie decyzji administracyjnej Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącej nałożenia dwóch kar pieniężnych w łącznej wysokości 10,4 mln zł. Spółka ocenia tę decyzję jako nieprawidłową i złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie tej sprawy.

 • Murapol nieprędko zadebiutuje na GPW

  MURAPOL na pewno nie przeprowadzi publicznej emisji akcji (IPO) w 2019 roku, poinformował ISBnews prezes spółki Nikodem Iskra.

 • Murapol przymusowo wykupi akcje Abadon RE i wycofa spółkę z GPW

  MURAPOL ogłosił przymusowy wykup 1,55 mln akcji Abadon Real Estate, reprezentujących 5,52 proc. ogólnej liczby głosów w spółce, po cenie 4,44 zł za sztukę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR