Abadon RE miał 0,16 mln zł straty netto, 7,5 mln zł zysku EBIT w II kw. 2018 r.

Omawiane walory: ,

Abadon Real Estate odnotował 0,16 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2018 r. wobec 10,96 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 7,46 mln zł wobec 15,04 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 214,22 mln zł w II kw. 2018 r. wobec 108,55 mln zł rok wcześniej.

W I-II kw. 2018 r. spółka miała 3,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 12,61 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 377,68 mln zł w porównaniu z 163,26 mln zł rok wcześniej.

– Wzrost ten był spowodowany przez kilka czynników: Konsolidacja wyników Grupy Awbud za całe półrocze, podczas gdy w 2017 r. wyniki konsolidowano od czerwca, co spowodowało wzrost sprzedaży o 78.340 tys. zł. Wzrost sprzedaży w segmencie handlu co pozwoliło zwiększyć łączną sprzedaż o 22.115 tys. zł. Z kolei sprzedaż w segmencie usług (głównie wykonawstwo) wzrosła o 114.642 tys. zł. Organiczne wzrosty wynikały ze zwiększonej sprzedaży do spółek z holdingu Murapol – czytamy w raporcie.

>> >> Poszukujemy analityków fundamentalnych do pracy w dziale analiz StockWatch.pl – praca zdalna, dodatkowa

Łączny zysk netto ukształtował się na poziomie 2.567 tys. zł i był niższy o 13.068 tys. zł w stosunku do pierwszego półrocza 2017 r. Spadek był spowodowany wyższymi kosztami finansowymi wynikającymi m. in. z transakcji sprzedaży wierzytelności oraz wyższymi obciążeniami podatkowymi, wskazano także.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-II kw. 2018 r. wyniósł 2,14 mln zł wobec 0,39 mln zł straty rok wcześniej.

Abadon Real Estate należy do holdingu Murapol. Oferuje obsługę pełnego cyklu inwestycyjnego projektów nieruchomościowych, w tym akwizycje nieruchomości, usługi architektoniczne, generalne wykonawstwo, ogólnokrajowy handel materiałami budowlanymi, usługi sprzedaży oraz komercjalizacji, usługi wykańczania mieszkań pod klucz oraz facility management, usługi księgowo-rachunkowe, controling finansowy oraz obsługę marketingowo-reklamową.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abadonre, Murapol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Murapol sprzedał 1,5 tys. mieszkań w I połowie 2020 r.

  W pierwszym półroczu bieżącego roku MURAPOL podpisał 1.526 umów dot. sprzedaży mieszkań, wobec 1.696 w analogicznym okresie ubiegłego roku. W analizowanym okresie deweloper przekazał klientom klucze do 1.089 lokali, a także wprowadził do oferty 1.119 mieszkań w 7 inwestycjach na terenie 6 miast.

 • Murapol uruchomił program wspierający kredytobiorców, dołączył do niego mBank

  MURAPOL uruchomił program BankPartnerMURAPOL, którego celem jest wsparcie klientów w procesie uzyskiwania kredytów bankowych na nabywane z jego oferty mieszkania. Jako pierwszy do współpracy przystąpił mBank. Ideą programu BankPartnerMURAPOL jest wypracowanie dla klientów grupy MURAPOL atrakcyjnych warunków współpracy z jak największą liczbą banków kredytujących ich zakup mieszkania.

 • Murapol wprowadził do oferty 1.119 mieszkań w 7 inwestycjach

  Grupa MURAPOL rozpoczęła dziś sprzedaż 1.119 mieszkań w 7 inwestycjach w Warszawie, Gdyni, Łodzi, Gliwicach, Siewierzu i Mikołowie w ramach "projektu1000".

 • Ares Management i Griffin Real Estate kupują pakiet większościowy akcji Murapolu

  Spółka joint venture utworzona przez fundusz zarządzany przez Real Estate Group Ares Management Corporation (Ares) oraz Griffin Real Estate nabyła 98,04 proc. akcji MURAPOLu za nieujawnioną kwotę.

 • Rekordowy rok Murapolu. Deweloper sprzedał blisko 3,7 tys. mieszkań

  W minionym roku MURAPOL podpisał blisko 3,7 tys. umów dot. sprzedaży mieszkań wypracowując wynik wyższy o 3,2 proc. w stosunku do roku wcześniejszego. Deweloper przekazał klientom ponad 3,1 tys. lokali, poprawiając parametr z 2018 o blisko 20,5 proc., a także wprowadził do oferty ok. 4,4 tys. mieszkań, tj. 38 proc. więcej r/r. Tym samym spółka zrealizowała z nadwyżką plan wynikający ze strategii na lata 2019/2021+, zakładający roczną sprzedaż i przekazania na poziomie 3-3,5 tys. mieszkań oraz 3,5-4 tys. lokali wprowadzonych do oferty.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR