AC SA miało wstępnie 52 mln zł przychodów w III kw. 2020 r.

Omawiane walory:

AC SA zanotowało 51,7 mln zł przychodów w III kw. 2020 r., co oznacza spadek o 6,2 proc. r/r, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane.

ac, autogaz, wyniki, akcje,

Fot. spółka

Wstępne przychody spółki ze sprzedaży za okres od I do III kwartału 2020 r. wyniosły 146 410,5 tys. zł i są niższe od przychodów ze sprzedaży osiągniętych za okres od I do III kwartału 2019 r. o 29 750,4 tys. zł, tj. o 16,9 proc.

– Powodem spadku przychodów ze sprzedaży był spadek zamówień na wyroby autogazowe w związku z pandemią COVID -19 występującą na wszystkich rynkach działania emitenta, przy równolegle rosnących przychodach ze sprzedaży zestawów elektroniki i wiązek elektrycznych do haków holowniczych w wyniku upowszechniania się turystyki samochodowej i podroży kamperami w krajach Europy Zachodniej. Niskie ceny ropy naftowej, a przez to benzyny, pomimo nadal korzystnej proc. relacji benzyna/gaz, ograniczenie importu samochodów używanych, zakłócenia w logistyce globalnej, osłabienia lokalnych walut naszych partnerów biznesowych w stosunku do euro i USD na poszczególnych rynkach działania, a przede wszystkim reguły dystansowania społecznego wpływające na mobilność, restrykcje i ograniczenia w działalności zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznych miały wpływ na spadek popytu na wyroby spółki – czytamy w komunikacie.

Działalność AC SA opiera się przede wszystkim na sprzedaży samochodowych instalacji gazowych. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ACAUTOGAZ, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR