Acciona mocno podbiła cenę w wezwaniu na akcje Mostostalu Warszawa

Omawiane walory:

Acciona Construcción nie miała wyjścia i z uwagi na wysoki kurs akcji na GPW musiała podnieść cenę w wezwaniu na Mostostal Warszawę. Nowa oferta jest o 30 proc. wyższa od poprzedniej i o 13 proc. wyższa od poniedziałkowego kursu zamknięcia. Wydłużony został także pierwszy etap przyjmowania zapisów pozwalający na szybkie rozliczenie transakcji, który potrwa do 5 sierpnia.

Fot. Mostostal Warszawa

Potwierdziły się przypuszczenia StockWatch.pl, że Acciona Construccion chcąc skupić brakujący pakiet akcji i wycofać Mostostal Warszawę z GPW będzie musiała podnieść ofertę. Już w dniu ogłoszenia wezwania notowania znacząco przewyższyły proponowane 3,45 zł za akcję – kurs sięgał nawet 3,65 zł, a w tym tygodniu przekroczył nawet 4 zł.

Nowa cena jest wyższa od poprzedniej o 30 proc. i wynosi 4,50 zł. W sumie na stole leży blisko 45 mln zł, czyli o 10,5 mln zł więcej niż na starcie wezwania. Pierwszy etap przyjmowania zapisów przewiduje rozliczenie transakcji 12 sierpnia. Przewidywany dzień transakcji na GPW to 8 sierpnia.

Acciona to główny akcjonariusz Mostostalu Warszawa. Poprzez Acciona Infraestructuras kontroluje 50,09 proc. akcji spółki. W ramach wezwania chce przejąć brakujący pakiet 9,98 mln akcji Mostostalu Warszawa, stanowiących 49,91 proc. kapitału i docelowo wycofać Mostostal Warszawę z GPW. Jeśli po przeprowadzeniu wezwania Acciona przekroczy próg 90 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, spółka przeprowadzi procedurę przymusowego wykupu.

– Intencją Acciona jest wycofanie Mostostalu z obrotu giełdowego aby uprościć strukturę grupy, w szczególności w obliczu znaczących potrzeb w zakresie dostępu do finansowania i gwarancji, a także wsparcia technicznego niezbędnego do dalszego rozwoju spółki. Transakcja umożliwia inwestorom wyjście z inwestycji w relatywnie niepłynną spółkę, która ponadto nie wypłaca akcjonariuszom dywidendy – czytamy dalej.

Acciona podkreśla, że bez ok. 200 mln zł wewnątrzgrupowych pożyczek, zaklasyfikowanych w 2013 r. jako kapitały własne Mostostalu Warszawa, wartość księgowa spółki byłaby ujemna. Dlatego, biorąc pod uwagę obecną sytuacje spółki, jak i całej branży w Polsce, wzywający ocenia, iż zaproponowana oferta jest atrakcyjną opcją dla inwestorów.

I etap przyjmowania zapisów ruszył 23 lipca i miał potrwać do 1 sierpnia. W tym miejscu Acciona postanowiła wydłużyć zapisy. Nowy harmonogram wygląda następująco:

  • Rozpoczęcie I etapu przyjmowania zapisów: 23 lipca 2019 r. Zakończenie I etapu przyjmowania zapisów: 5 sierpnia 2019 r.
  • Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW po zakończeniu I etapu przyjmowania zapisów: 8 sierpnia 2019 r.
  • Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji na GPW zawartych po zakończeniu I etapu przyjmowania zapisów: 12 sierpnia 2019 r.

II etap przyjmowania zapisów:

  • Rozpoczęcie II etapu przyjmowania zapisów: 6 sierpnia 2019 r. Zakończenie II etapu przyjmowania zapisów: 21 sierpnia 2019 r.
  • Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW po zakończeniu II etapu przyjmowania zapisów: 26 sierpnia 2019 r.
  • Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji na GPW zawartych po zakończeniu II etapu przyjmowania zapisów: 29 sierpnia 2019 r.

Mostostal Warszawa jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów „pod klucz” dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mostalwar, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR