Advanced Graphene Products: Jesteśmy dowodem na to, że komercjalizacja grafenu w Polsce jest jak najbardziej możliwa

Omawiane walory:

Gośćmi piątkowego webinaru StockWatch.pl byli Maciej Gałązka, prezes zarządu oraz Piotr Kowalewski, dyrektor ds. wdrożeń nowych produktów Advanced Graphene Product SA. Tematem spotkania była działalność i perspektywy rozwoju spółki, a także trwająca pierwsza publiczna oferta akcji.

Advanced Graphene Products jest producentem dwóch znanych rynkowi form grafenu: płatkowego (GO – tlenek grafenu, rGO – zredukowany tlenek grafenu) oraz powierzchniowego w oparciu o własną, opatentowaną technologię produkcji na ciekłym metalu – HSMG. Spółka jako jedyny w Polsce producent grafenu, posiada w tym zakresie istotne zaplecze naukowe oraz organizacyjne, które pozwala na komercjalizację zastosowań grafenu na skalę przemysłową. Moce produkcyjne pozwalają AGP na roczną produkcję w ilości 100 kg grafenu płatkowego oraz 150 m2 grafenu powierzchniowego w ciągu jednej zmiany.

– W tej chwili jesteśmy jedyną firmą w Polsce o takiej skali i potencjale działania. Jesteśmy dowodem na to, że komercjalizacja grafenu w Polsce jest jak najbardziej możliwa – powiedział Maciej Gałązka, prezes zarządu Advanced Graphene Products. – Ostatnie lata poświeciliśmy na opracowanie technologii wytwarzania grafenu, czyli skalowania metod produkcji, ale z drugiej strony poświęciliśmy dużo czasu na opracowanie metod jego stosowania. To były lata pracy w wybranych segmentach rynku, np. kompozytach, polimerach czy pokryciach antykorozyjnych. Tych obszarów jest oczywiście znacznie więcej. My wybraliśmy takie, w których na dzień dzisiejszy widzimy największy potencjał – dodał Maciej Gałązka.

Spółka opracowuje produkty wspólnie z partnerami komercyjnymi, co zapewnia wykorzystanie środków tylko w tych obszarach, którymi zainteresowani są potencjalni odbiorcy. AGP współpracuje m.in. z firmami: Ciech, Frako-Term, GM Color, PolWax, GRM Systems oraz Pimar Plastics. Ponadto, Spółka zawarła już pierwsze kontrakty na opracowanie zastosowań komercyjnych grafenu m.in. z Engineo (spółka R&D z branży rowerowej powiązana z Kross) czy Europejską Agencją Kosmiczną.

– W tej chwili przechodzimy z etapu R&D do etapu komercjalizacji pilotażowych i w kolejnych latach będziemy poszerzać portfolio naszych klientów i będziemy przechodzić w produkcję wielkoskalową – powiedział prezes Advanced Graphene Products. – Jesteśmy w momencie, w którym wdrażamy już pierwsze zastosowania w takich dziedzinach jak druk 3D, kompozyty czy laminaty. […] Następny etap to oferowanie grafenu w postaci cieczy o różnych stężeniach. Ta postać będzie w pełni kompatybilna w takich branżach jak żywice, powłoki czy farby – dodał Gałązka.

Oprócz takich zastosowań jak kompozyty, polimery, żywice, pokrycia antykorozyjne, oleje i smary czy sensory specjalistyczne, spółka widzi możliwość zastosowania grafenu także w takich obszarach jak elektromobilność (kwestia baterii litowo-jonowych o większej pojemności i wydajności) czy filtracja wody.

Kierunek: NewConnet

Advanced Graphene Products jest w trakcie pierwszej publicznej emisji akcji. Spółka sprzedaje 817.750 nowych akcji serii C. Cena maksymalna została ustalona na poziomie 10 zł za akcję, co oznacza że AGP planuje pozyskać z emisji około 8,2 mln zł brutto. W transzy małych inwestorów można składać zapisy do 24 maja. Od 20 do 25 maja trwać będzie budowa księgi popytu wśród inwestorów wybranych przez firmę inwestycyjną. Cena emisyjna oraz liczba akcji w poszczególnych transzach zostanie opublikowana najpóźniej w dniu 26 maja. Tego samego dnia rozpocznie się przyjmowanie zapisów i wpłat w transzy dużych inwestorów, która potrwa do 28 maja. Przydział akcji przewidywany jest do dnia 1 czerwca.

>> Analiza IPO Advanced Graphene Products. Czy słynny grafen podbije małą giełdę?

Zapisy można składać elektronicznie (formularz z zapisem można wysłać na adres email: zlecenia@dmnavigator.pl), osobiście (w placówce DM Navigator) i korespondencyjnie. Minimalny zapis musi opiewać na co najmniej 1.000 akcji. Emisja poprzedzi debiut spółki na rynku NewConnect, który planowany jest na III kwartał 2021 roku. Zaraz po zamknięciu emisji spółka rozpocznie starania o dopuszczenie akcji do obrotu na NewConnect. Intencją zarządu jest, aby debiut miał miejsce w III kwartale 2021 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o AdvancedGrapheneProducts)

 • Analiza IPO Advanced Graphene Products. Czy słynny grafen podbije małą giełdę?

  O grafenie, materiale przyszłości, słyszał niemal każdy. Na tym rynku działa zielonogórska firma Advanced Graphene Products, która opracowała unikalną technologię HSMG do produkcji grafenu płatkowego o grubości 1 atomu do bardzo wymagających zastosowań. Spółka prowadzi obecnie publiczną emisję akcji i jeszcze w tym roku ma pojawić się na NewConnect.

 • Advanced Graphene Products z IPO chce pozyskać 8,2 mln zł

  Polski producent grafenu płatkowego i powierzchniowego z unikalną i opatentowaną technologią HSMG ruszył z pierwszą ofertą publiczną akcji, w ramach której oferuje inwestorom 817.750 akcji serii C nowej emisji. AGP planuje pozyskać około 8,2 mln zł brutto, które przeznaczy m.in. na zwiększenie i rozwój mocy produkcyjnych, a także kontynuację prac B+R w najbardziej perspektywicznych obszarach swojej produkcji.

 • Innowacyjne i zmierzające na giełdę. Relacja z pierwszego dnia konferencji GPW Innovation Day

  W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna edycja GPW Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds. Tym razem pierwsze dwa dni konferencji online zarezerwowano dla spółek, które dopiero planują debiut na warszawskim parkiecie w najbliższych miesiącach.

 • 12 ciekawych spółek, które warto poznać zanim zadebiutują na giełdzie

  Na warszawską giełdę wybiera się kilkadziesiąt spółek z modnych ostatnio sektorów takich jak gamedev, IT czy biotech. Część z nich zaprezentuje się podczas grudniowej konferencji online GPW Innovation Day.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR