Agata Chrzanowska staje na czele banku hipotecznego Millennium

Omawiane walory:

Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na utworzenie Millennium Bank Hipoteczny. Nowym bankiem pokieruje Agata Chrzanowska. W zarządzie zasiądą także Adam Berent i Artur Kulesza.

Agata,Chrzanowska,prezes,Millennium,Bank,Hipoteczny

Agata Chrzanowska, prezes Millennium Banku Hipotecznego . (Fot. mat. prasowe/D. Sobieski)

Kapitał zakładowy Millennium Banku Hipotecznego wynosić będzie 40 mln zł i zostanie w całości pokryty przez Bank Millennium wkładem pieniężnym w wysokości 120 mln zł. Akcje imienne zwykłe w liczbie 40 mln o wartości nominalnej 1 zł każda akcja zostaną objęte przez bank po cenie emisyjnej 3 zł/szt.

– Po akwizycji Euro Banku w 2019 roku, stworzenie Millennium Banku Hipotecznego jest kolejnym ważnym krokiem w strategii rozwoju Banku Millennium na lata 2018-2020. Bank zajmuje obecnie piąte miejsce w sprzedaży kredytów hipotecznych z kwotą ponad 2 mld zł podpisanych umów w ciągu 4 miesięcy 2020 roku i udziałem w rynku powyżej 10 proc. Łącznie wypłata kredytów za 5 miesięcy br. była o ponad 50 proc. większa niż w analogicznym okresie 2019 roku – powiedział Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

– Planując utrzymać silną pozycję w sprzedaży, Millennium powołuje do życia Bank Hipoteczny, który pozwoli sfinansować akcję kredytową na korzystnych warunkach. Jest to piąta licencja bankowa w Polsce – pierwsze cztery posiadają banki, które obecnie zajmują 4 pierwsze miejsca w sprzedaży tego produktu. Do zarządu MBH powołano wieloletnich pracowników banku: Agatę Chrzanowską na stanowisko prezesa, Adama Berenta i Artura Kuleszę na członków zarządu – dodał Joao Bras Jorge.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Millennium, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Bank Millennium planuje skup do 6 mln akcji własnych za maksymalnie 30 mln zł

  Bank MILLENNIUM planuje skup do 6 mln akcji własnych po cenie nie wyższej niż 16 zł za sztukę w celu wykonania zobowiązań wynikających z przydzielenia akcji pracownikom lub członkom zarządu Banku MILLENNIUM lub grupy. Maksymalna kwota przeznaczona na program wynosi nie więcej niż 30 mln zł. Skup akcji rusza od 24 lipca.

 • Topnieje polska reprezentacja w indeksie MSCI Standard

  Wraz z końcem maja aż trzy polskie spółki pożegnają się z miejscem w indeksie MSCI Standard. Roszady obejmą też MSCI Small Cap, gdzie dwie kontrolowane przez Skarb Państwa spółki zostaną zastąpione przez Bank Handlowy i Ten Square Games.

 • Odwrót po dobrym początku, w grze DataWalk, Quercus i Millennium

  Przed południem nastroje na warszawskiej giełdzie były mocno mieszane, przez co losy całej sesji pozostawały zagadką. Słabiej radziły sobie duże spółki, a znacznie lepiej te małe i średnie.

 • Bank Millennium miał 18 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

  Bank MILLENNIUM odnotował 18,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 160 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. Z pominięciem pozycji nadzwyczajnych, zysk wyniósłby 190 mln zł i utrzymał się na ubiegłorocznym poziomie. Bank odnotował też rekordową sprzedaż kredytów hipotecznych (1,34 mld zł; +57 proc. r/r) i wzrost wartości portfela kredytów korporacyjnych (19,6 mld zł; +6 proc. r/r).

 • 3 faworytów sektora bankowego BM mBanku

  Analitycy BM mBanku nie mają wątpliwości, że przedłużający się kryzys wywołany pandemią koronawirusa oraz kolejne cięcia stóp procentowych będą miały duży wpływ na cały sektor bankowy. W najnowszym raporcie biuro ścięło ceny docelowe dla 7 banków, a zalecenie kupuj wystawiło jedynie trzem reprezentantom sektora.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR