Agnieszka Kułton i Iwona Słomska odchodzą z zarządu Kruka

Omawiane walory:

Ze względów zdrowotnych rezygnację ze stanowiska członka zarządu złożyła Agnieszka Kułton odpowiedzialna za obszar zarządzania wierzytelnościami. Natomiast Iwona Słomska złożyła rezygnację z powodów osobistych. Piotr Krupa zarekomendował radzie nadzorczej, aby do zarządu dołączył Piotr Kowalewski.

kruk,akcje,zarząd, rezygnacja

Agnieszka Kułton i Iwona Słomska odchodzą z zarządu Kruka

– Nigdy nie ma dobrych momentów na tego typu zmiany. Te, które dzisiaj mamy do przekazania są przemyślane, uzasadnione i jesteśmy na nie dobrze przygotowani. Pierwszą informacją jest podjęcie decyzji przez Agnieszkę Kułton o rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu ds. Zarządzania Wierzytelnościami. Po 18 latach w Kruku i po 14 latach w zarządzie, podjęła ona trudną decyzję o swojej rezygnacji z przyczyn zdrowotnych. To, czego ze swoim zespołem dokonała Agnieszka, dzięki ciężkiej i systematycznej pracy, to wysoka jakość i efektywność naszych procesów operacyjnych. Szanuję decyzję Agnieszki, rozumiem ją i jednocześnie jestem spokojny o kontynuowanie jej wizji i pracy przez Piotra Kowalewskiego, którego dzisiaj zarekomendowałem Radzie Nadzorczej w celu powołania do zarządu Kruka. Piotr to lider z wieloletnim doświadczeniem w procesach operacjach w Polsce, jak i w zarządzaniu międzynarodowym – komentuje Piotr Krupa, prezes zarządu Kruk.

Niezależnie rezygnację, podyktowaną ważnymi powodami osobistymi, złożyła Iwona Słomska, członek zarządu ds. PR, Marketingu i Zasobów Ludzkich. Słomska pozostanie we władzach spółki do końca lipca 2020 roku. Do tego czasu jej obowiązki zostaną przekazane pozostałym członkom zarządu Kruka i od 1 sierpnia 2020 roku zarząd liczył będzie czterech członków.

– Mam do przekazania jeszcze drugą wiadomość o decyzji, którą podjęliśmy razem z Iwoną Słomską. Po wielu latach wspólnego rozwoju organizacji dobiegł końca etap mojej i Iwony współpracy. Doceniam i dziękuję Iwonie za ogrom pracy i zaangażowania, jakie przez lata włożyła w budowanie Kruka. Procesy, za które Iwona jest odpowiedzialna, będą kontynuowane bez zakłóceń, a jej managerowie raportować będą docelowo do poszczególnych członków zarządu. Wzmacniamy też rolę i odpowiedzialność managerów odpowiedzialnych za te funkcje w spółkach lokalnych – komentuje Piotr Krupa.

>> Wyniki w krzywym zwierciadle – omówienie sprawozdania finansowego GK Kruk po IV kw. 2019 r.

– Jestem przekonany, że podjęte dzisiaj decyzje, są dobre zarówno dla Agnieszki i Iwony, jak i dla samego Kruka. Dla mnie Kruk był, jest i będzie moją pracą i pasją – firmą którą założyłem i chcę rozwijać dalej. W zarządzie pozostaje ze mną Michał Zasępa i Urszula Okarma, którzy deklarują jeszcze mocniejsze zaangażowanie i motywację, aby dalej rozwijać Kruka. Mam nadzieję, że niebawem do składu zarządu dołączy Piotr Kowalewski, który od lat współpracował bezpośrednio z zarządem. Przed nami jeszcze wiele szans biznesowych i planów, które zamierzamy zrealizować. Oczywiście dziś mamy do czynienia z pandemią koronawirusa i wiele zależy od otoczenia, w którym będziemy funkcjonować, ale jeszcze więcej zależy od nas – kończy Piotr Krupa.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Kruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Nakłady inwestycyjne Kruka spadły o 82 proc. r/r do 23 mln zł w II kwartale 2020 r.

  Wartości nakładów na wierzytelności nabytych przez Grupę KRUK wyniosła 23 mln zł w II kw. 2020 roku i była niższa o 82 proc. w skali roku. Kwota spłat z tytułu obsługi portfeli nabytych prze grupę wyniosła w tym czasie 417 mln zł i spadła o 7 proc. r/r. Kurs akcji spółki rośnie dziś po południu o 6,76 proc., a za jedną akcję zapłacimy 108,90 zł.

 • Kruk: Kryzys 2007/2008 przyczynił się do naszego wzrostu. Możliwe, że tak będzie i tym razem

  Gościem wtorkowego czatu inwestorskiego był Piotr Krupa. Podczas spotkania prezes największej polskiej spółki windykacyjnej omówił najnowsze wyniki finansowe, podsumował zmiany w biznesie KRUKa, jakie wywołała pandemia oraz przedstawił plany na przyszłość.

 • Kruk wróci do większych inwestycji w pod koniec br.

  KRUK zakłada, że inwestycje w nowe portfele w najbliższych miesiącach będą niewielkie, zaś do większych inwestycji spółka powróci pod koniec 2020 roku. Zarząd ocenia, że większej podaży portfeli ze strony banków należy spodziewać się w 2021 i 2020 roku, poinformowali przedstawiciele zarządu. Wielkość spłat w maju nie odbiega od poziomu z kwietnia br.

 • COVID-19 obniżył kwartalny wynik Kruka o ponad 125 mln zł

  Wrocławska spółka windykacyjna potwierdziła wcześniejsze szacunki. Po negatywnej aktualizacji wyceny pakietów wierzytelności KRUK zanotował 62 mln zł straty netto w I kwartale.

 • Kruk miał wstępnie 62 mln zł straty netto w I kwartale 2020 r.

  Skonsolidowana strata netto KRUKa wyniosła 62 mln zł w I kwartale 2020 roku, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. KRUK dokonał aktualizacji wyceny portfela na łączną kwotę - 125 mln zł, uwzględniając oczekiwany wpływ pandemii COVID-19 m.in. na wielkość i tempo spłat z portfeli. Szacowana EBITDA gotówkowa grupy wyniosła 326 mln zł, co oznacza wzrost o 15 proc. r/r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR