Akcje AB z niższą ceną docelową, ale nadal z potencjałem wzrostowym

Omawiane walory:

DM PKO BP utrzymuje pozytywne nastawienie do akcji dystrybutora elektroniki użytkowej. Według biura, kontynuacja strategii rozwoju wielu projektów o średniej skali biznesu i jeszcze większej penetracji kanałów detalicznych daje stabilizację i powtarzalność wyników.

Analitycy DM PKO BP utrzymali rekomendację kupuj dla akcji AB. Jednocześnie zdecydowano się na obniżenie ceny docelowej z 37,10 zł do 35,10 zł. Raport wydano przy kursie 28,33 zł.

Biuro wskazuje, że kontynuacja strategii rozwoju wielu projektów o średniej skali biznesu i jeszcze większej penetracji kanałów detalicznych daje stabilizację i powtarzalność wyników. Oceniono, że dzięki dywersyfikacji regionalnej (Czeskie ATC generuje 40 proc. zysku) AB odczuje najmniejsze spadki rentowności spośród krajowych dystrybutorów.

Ze względu na dużą niepewność na rynku zdecydowaliśmy się skorygować nasze prognozy. Zakończenie inwestycji w nowy magazyn pozwoli generować wyższe przepływy pieniężne, które jednak częściowo będą konsumowane przez wzrost kapitału obrotowego. – ocenia DM PKO BP.

Autorzy rekomendacji zdecydowali się na skorygowanie prognozy wyników na rok obrotowy 2016/17, ze względu na oczekiwane wyhamowanie dynamiki wzrostu przychodów (słabszy Polski rynek oraz wysoka baza w Czechach), obserwowaną presję na marże, wzrost kosztów SG&A (nowy magazyn, nowe projekty) oraz wyższe koszty finansowe (nowy magazyn). Broker spodziewa się w tym okresie 7,3 mld zł przychodów (+3 proc. r/r), 92 mln zł zysku EBIT (-3 proc.) i zysku netto na poziomie 58 mln zł (-6 proc.). >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom ABPL

– Porównując wyniki dystrybutorów za ostatnie cztery kwartały (2Q15-1Q16: przychody ABC Daty -38 proc. r/r, zysk netto w Action -82 proc. r/r) nie widzimy przesłanek dlaczego AB wyceniane jest z tak dużym dyskontem na wskaźnikach do spółek porównywalnych. Z zysku za 2015/16 spodziewamy się utrzymania poziomu 0,70 zł dywidendy na akcję (stopa dywidendy 2,7 proc.), choć widzimy potencjał do wypłaty wyższej dywidendy. – czytamy w rekomendacji.

Strategią spółki wciąż pozostaje zwiększenie portfolio produktowego w dotychczasowym core business – IT, elektronika użytkowa, RTV AGD, dystrybucja nowych grup produktowych i usług, rozwój sprzedaży w kluczowym dla grupy kanale małych i średnich resellerów oraz jeszcze większa penetracja detalu poprzez rozwój sieci franczyzowych. 

W skali ostatnich 10 sesji akcje AB zyskały ponad 24 proc. Wcześniej jednak zmagały się z przeceną. Trzymiesięczna stopa zwrotu jest na 10-proc. minusie, a roczna na 15-proc.

wykres_abpl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR