Akcje Ursusa mocno drożeją, ciągniki za 55 mln USD trafią do Tanzanii

Omawiane walory:

Polski producent ciągników i maszyn rolniczych zdobył trzeci duży kontrakt w Afryce. Tanzańska umowa opiewa na 55 mln USD i będzie realizowana w pierwszych trzech kwartałach 2016 r.

Ursus kontynuuje ekspansję na kontynencie afrykańskim. Spółka zawarła umowę w Tanzanii na sprzedaż ciągników rolniczych i części zamiennych o łącznej wartości 55 mln USD. Umowa będzie realizowana na przestrzeni pierwszych trzech kwartałów 2016 r.

Kontrakt przewiduje dostarczenie 2.400 sztuk ciągników rolniczych w formie SKD w przedziale mocy 50-85 koni mechanicznych, wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi, a także zapewni dostawę wyposażenia hali montażowej i ośmiu centrów serwisowych ciągników. Dostawy w ramach realizacji umowy będą odbywać się partiami.

– Pierwsza płatność w ramach umowy zostanie dokonana w formie zaliczki przed rozpoczęciem dostaw w wysokości 40 proc. wartości umowy, tj. w kwocie 22 mln USD. 58 proc. łącznej ceny w kwocie 31,9 mln USD emitent otrzyma po przedstawieniu dokumentów przewozowych do kolejnych wysyłek partii przedmiotu umowy, natomiast pozostałe 2 proc. ceny w kwocie 1,1 mln USD zostanie zapłacone po podpisaniu protokołów odbioru towarów przez kupującego. – czytamy w komunikacie spółki.

To nie pierwszy kontrakt Ursusa w Afryce. W 2013 r. podpisał pierwszą umowę ze spółką METEC na dostawę ciągników, wyposażenie centrów serwisowych oraz dostawę części zamiennych w Etiopii. Natomiast w sierpniu tego roku zawarto drugą umowę – z firmą Ethiopian Sugar Corporation – na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej o wartości 30,7mln USD.

Nowe kontrakty wymagają sporego finansowania. W tym miesiącu akcjonariusze producenta ciągników zgodzili się na emisję bez prawa poboru do 4,1 mln akcji serii P i do 8,9 mln sztuk serii Q. Zarząd może też skorzystać z podwyższenia kapitału w granicach kapitału docelowego, w drodze emisji do 5 mln walorów.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Ursusa

Na wieść o nowym kontrakcie akcje Ursusa zyskują nawet 10 proc. We wcześniejszych miesiącach kurs zmagał się z korektą. Niemniej od początku roku jest na ponad 50-proc. plusie.

wykres_ursus

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR