Akcjonariusze Medinice zdecydują 6 maja o emisji akcji bez prawa poboru

Omawiane walory:

Akcjonariusze Medinice zdecydują podczas walnego zgromadzenia zwołanego na 6 maja o podwyższeniu kapitału o nie więcej niż 107 240 zł w drodze emisji nie więcej niż 1 072 400 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii J, o wartości nominalnej 0,10 zł każda, z wyłączeniem prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie.

Medinice,NewConnect,kardiologia,kardiochirurgia,

Akcjonariusze Medinice zdecydują 6 maja o emisji do 1,07 mln akcji bez pp (fot. spółka)

Akcje zostaną zaoferowane przez spółkę do objęcia w trybie subskrypcji prywatnej, skierowanej wyłącznie do inwestorów uprawnionych do udziału w ofercie publicznej. Zarząd zaoferuje objecie akcji wybranym przez siebie inwestorom, poinformowano.

– Akcje nowej emisji stanowią nie więcej niż ok. 20% aktualnej liczby akcji spółki. Podwyższenie kapitału zakładowego w trybie subskrypcji prywatnej ma na celu umożliwienie spółce pozyskania nowych środków finansowych w celu dalszego rozwoju i kontynuacji prowadzonych projektów – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Medinice)

 • Czerwony piątek na GPW, w grze CD Projekt i Mercator

  Na GPW dominuje kolor czerwony. Wczorajsze spadki na Wall Street i dzisiejsze gorsze nastroje w Europie nie zachęcają do kupowania akcji. Nie pomagają nawet bardzo dobre, bo niosące wizję silnego popandemicznego odbicia w światowej gospodarce, kwietniowe indeksy PMI.

 • Medinice: Medidata otrzymała ochronę patentową na wynalazek ‚CoolCryo’ w Korei

  Medidata - spółka zależna MEDINICE - otrzymała zawiadomienie o przyznaniu patentu przez koreański urząd patentowy (Korean Intellectual Patent Office) na wynalazek "Krioaplikator do małoinwazyjnej ablacji kardiochirurgicznej z systemem aktywnego odmrażania" (CoolCryo), podało MEDINICE.

 • Energetyka wraca do łask inwestorów, w grze PGE, Tauron i Enea

  Koncerny energetyczna to najmocniej handlowana w poniedziałek rano grupa spółek na warszawskiej giełdzie. A wszystko za sprawą tematu wydzielenia aktywów węglowych. Na szerokim rynku w centrum uwagi znalazły się jeszcze m.in. akcje spółek Dadelo, Oponeo.pl i MEDINICE.

 • Medinice: Krioaplikator został skierowany do II fazy badań przedklinicznych

  Zakończyła się pierwsza faza przewlekłych badań przedklinicznych na zwierzętach w projekcie CoolCryo, prowadzonych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na zlecenie MEDINICE. Rezultaty przeprowadzonych badań zostały ocenione pozytywnie i krioaplikator został skierowany do drugiej fazy badań.

 • Medinice chce zainwestować w spółkę posiadającą zaawansowany projekt kardiochirurgiczny

  MEDINICE podpisało wstępną umowę przejęcia 40 proc. udziałów w spółce posiadającej prawa do innowacyjnej technologii zamknięcia uszka lewego przedsionka. Opatentowany zacisk kardiochirurgiczny jest obecnie na etapie badań klinicznych – stanie się jednym z najbardziej zaawansowanych projektów w portfolio MEDINICE.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR