Alumetal planuje wypłatę dywidendy w 2021 roku

Omawiane walory:

Alumetal planuje wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy w 2021 roku, poinformowała prezes Agnieszka Drzyżdżyk.

alumetal, dywidenda, akcje,

Alumetal planuje wypłatę dywidendy w 2021 roku

– Podtrzymujemy, że naszym celem jest realizacja polityki dywidendowej, przewidującej przeznaczenie na dywidendę minimum 70 proc. zysku netto – powiedziała Drzyżdżyk podczas wideokonferencji.

W 2020 roku akcjonariusze spółki zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy z zysku netto za 2019 r., wynoszącego 63,72 mln zł.

– W przyszłym roku planujemy wypłatę dywidendy – dodała prezes.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 383,81 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alumetal, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 9 ciekawych spółek przemysłowych wg BM mBanku

  Sektor przemysłowy wciąż wraca do poziomów sprzed wybuchu epidemii COVID-19. Odbiciu sprzyjają m.in. środki w ramach tarcz antykryzysowych. BM mBanku w cyklicznym raporcie wskazało garść spółek, które lepiej niż reszta radzą sobie w trudnych warunkach.

 • Alumetal spodziewa się ponad 50-proc. spadku r/r EBITDA i zysku netto w II kw.

  ALUMETAL spodziewa się ok. 50-proc. spadku wolumenu sprzedaży i przychodów grupy oraz jeszcze bardziej znaczącego spadku zysku EBITDA i zysku netto r/r w II kwartale 2020 r., podała spółka w oparciu o wstępne szacunki. Kurs akcji firmy spada dziś o ponad 5 proc.

 • Przestój w branży motoryzacyjnej uderza w Alumetal

  ALUMETAL otrzymał od kilku klientów, w tym Volkswagen Group, komunikaty o czasowym wstrzymaniu działalności większości ich zakładów produkcyjnych w bieżącym lub kolejnych dwóch tygodniach.

 • Koronawirus pokrzyżował plany dywidendowe Alumetalu

  Zarząd ALUMETALu zarekomendował niewypłacanie dywidendy za rok 2019 r. W zamian jest propozycja utworzenia kapitału rezerwowego w wysokości 70 proc. znormalizowanego skonsolidowanego zysku netto za 2019 przeznaczonego na wypłatę dywidendy, w tym dywidendy zaliczkowej, w przyszłości.

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR