StockWatch.pl

Amica chce skupić do 250 tys. akcji, ale oferuje cenę niższą od rynkowej

Omawiane walory:

Giełdowy producent sprzętu AGD chce skupić nie więcej niż 250 tys. akcji własnych po cenie 120 zł za sztukę. Oferta jest o blisko 6 proc. niższa od ceny rynkowej. W środę na zamknięciu sesji za jeden walor Amiki płacono 127,60 zł.

Przyjmowanie ofert potrwa od 2 do 8 sierpnia. Zgodnie z harmonogramem rozliczenie wszystkich transakcji ma nastąpić 13 sierpnia. Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty jest Dom Maklerski mBanku.

Oferta jest znacznie skromniejsza od bieżącego kursu na GPW. Zarząd miał pole manewru, ponieważ czerwcowe walne zgodziło się na przeprowadzenie programu skupu akcji własnych w przedziale 100-135 zł za walor. W uchwale zastrzeżono, że łączna kwota, którą spółka przeznaczy na nabycie akcji własnych nie może przekroczyć kwoty znajdującej się na utworzonym w celu realizacji uchwały kapitale rezerwowym, tj. kwoty 30 mln zł – obejmującej oprócz ceny nabywanych akcji własnych, również koszty ich nabycia.

>> Zgaga na rentowności – omówienie sprawozdania finansowego Grupy Amica

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 r. W środę na zamknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 127,60 zł. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Amiki

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT amica, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Amica rozważa powrót na rynek amerykański

  AMICA zastanawia się nad powrotem na rynek amerykański, poinformował prezes Jacek Rutkowski. Zastrzegł jednak, że byłby to proces długotrwały i dopiero będzie analizowany.

 • Indeksy w całej Europie świecą na czerwono, gorąco na LC Corp, Amice i Budimeksie

  Środowe spadki na GPW korespondują z zachowaniem pozostałych europejskich giełd i kontraktami terminowymi na amerykańskie indeksy. Dziś w centrum uwagi są wyniki Budimeksu i Amiki oraz zaskakująco wysokie obroty na LC Corp.

 • 14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR