Analiza techniczna czterech prymusów indeksu sWIG80

Omawiane walory: , , ,

Akcje liderów segmentu małych spółek w zaledwie cztery tygodnie przyniosły dwucyfrowe stopy zwrotu. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, jak wysoko mają jeszcze szansę zawędrować notowania AB, Famuru, Oponeo.pl oraz TIM-u.

W segmencie sWIG80 jedną z najlepszych spółek jest Oponeo.pl. Wrześniowa stopa zwrotu przekracza 30 proc. Zwyżce kursu sprzyja dynamiczny rozwój działalności internetowego dystrybutora opon. Widzą to też maklerzy, co przekłada się pozytywne rekomendacje. Trigon DM wycenił akcje na 44 zł i zaleca ich kupno. Niedawno analitycy East Value Research podwyższyli z kolei zalecenie z redukuj do akumuluj. Cena docelowa poszła w górę z 26,90 zł do 41,60 zł. Ważna dla dalszego rozwoju spółki była sprzedaż 1,033 mln akcji własnych, stanowiących 7,41 proc. kapitału i głosów na walnym. Nabywcą okazał się Altus TFI, a papiery sprzedawane były po 31 zł za sztukę. Środki zdobyte z transakcji posłużą do finansowania zwiększonego obrotu handlowego oraz inwestycje w rozwój grupy, m.in. w nowoczesne technologie branży internetowej. >> Więcej na temat wyników Oponeo.pl przeczytasz tutaj

– Kurs akcji Oponeo.pl wybił się z bazy powyżej 30 zł i zatrzymał się przy oporze na 41 zł. Kolejny opór znajduje się na 42,10 zł i 43,80 zł – liczony z zasięgu Fibonacciego. Cena wspiera się na średniej 13-sesyjnej położonej na 38,70 zł. W optymistycznym scenariuszu można założyć, że kurs po wybiciu robi chorągiewkę, z której docelowy zasięg to 53 zł. Jednak zejście notowań poniżej 37,16 zł oznaczałoby wycofanie się z tej formacji. Obecnie wskaźniki cenowe są wykupione, Akumulacja/Dystrybucja jest w trendzie bocznym. Patrząc z dłuższej perspektywy na kursie dominuje trend wzrostowy. Linia trendu wzrostowego liczona od 2015 r. znajduje się na 31,20 zł. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Na wyższy pułap wskoczyły akcje AB. Wybicie kursu zbiegło się w czasie z ubiegłotygodniową prezentacją wyników za miniony kwartał. Dystrybutor elektroniki użytkowej uzyskał w IV kwartale (kwiecień-czerwiec) roku obrotowego 2015/2016 1,99 mld zł przychodów. Rezultat okazał się lepszy o 30 proc. w ujęciu r/r. EBITDA była wyższa o 4 proc., a zysk netto zbliżony do ubiegłorocznego wyniósł 14,2 mln zł. Co istotne, wyniki znacząco przebiły oczekiwania rynkowe. W całym roku obrotowym przychody zwiększyły się o 11 proc. do 7,53 mld zł. Największy 38-proc. wzrost odnotowały Czechy, natomiast na rynku słowackim zanotowano prawie 23-proc. wzrost. W kraju dynamika sięgnęła 4 proc. Zysk brutto na sprzedaży wzrósł o 11 proc. do 334,5 mln zł, co pozwoliło utrzymać marżę handlową.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów AB, Famur oraz TIM wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abpl, Famur, oponeo.pl, tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Faworyci DM mBanku na listopad

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał kilkanaście spółek, które warto obserwować w najbliższych tygodniach. 

 • TIM sypnie groszem na święta

  Dystrybutor materiałów elektrotechnicznych w ramach zaliczki na poczet dywidendy wypłaci 17,76 mln zł. Gotówka trafi do akcjonariuszy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

 • Przychody Oponeo.pl rosną w dwucyfrowym tempie

  Internetowy dystrybutor opon i felg podsumował III kwartał oraz przedstawił wstępne dane sprzedażowe za październik, czyli drugi najważniejszy miesiąc w biznesie oponiarskim.

 • Oponeo.pl sprzedało serwis Autocentrum.pl za 9,3 mln zł

  OPONEO.PL sprzedało 100 proc. akcji Autocentrum.pl. Nabywcą jest Wirtualna Polska, która chce mocniej zaistnieć w segmencie motoryzacyjnym.

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR