Analiza techniczna czterech prymusów indeksu sWIG80

Omawiane walory: , , ,

Akcje liderów segmentu małych spółek w zaledwie cztery tygodnie przyniosły dwucyfrowe stopy zwrotu. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, jak wysoko mają jeszcze szansę zawędrować notowania AB, Famuru, Oponeo.pl oraz TIM-u.

W segmencie sWIG80 jedną z najlepszych spółek jest Oponeo.pl. Wrześniowa stopa zwrotu przekracza 30 proc. Zwyżce kursu sprzyja dynamiczny rozwój działalności internetowego dystrybutora opon. Widzą to też maklerzy, co przekłada się pozytywne rekomendacje. Trigon DM wycenił akcje na 44 zł i zaleca ich kupno. Niedawno analitycy East Value Research podwyższyli z kolei zalecenie z redukuj do akumuluj. Cena docelowa poszła w górę z 26,90 zł do 41,60 zł. Ważna dla dalszego rozwoju spółki była sprzedaż 1,033 mln akcji własnych, stanowiących 7,41 proc. kapitału i głosów na walnym. Nabywcą okazał się Altus TFI, a papiery sprzedawane były po 31 zł za sztukę. Środki zdobyte z transakcji posłużą do finansowania zwiększonego obrotu handlowego oraz inwestycje w rozwój grupy, m.in. w nowoczesne technologie branży internetowej. >> Więcej na temat wyników Oponeo.pl przeczytasz tutaj

– Kurs akcji Oponeo.pl wybił się z bazy powyżej 30 zł i zatrzymał się przy oporze na 41 zł. Kolejny opór znajduje się na 42,10 zł i 43,80 zł – liczony z zasięgu Fibonacciego. Cena wspiera się na średniej 13-sesyjnej położonej na 38,70 zł. W optymistycznym scenariuszu można założyć, że kurs po wybiciu robi chorągiewkę, z której docelowy zasięg to 53 zł. Jednak zejście notowań poniżej 37,16 zł oznaczałoby wycofanie się z tej formacji. Obecnie wskaźniki cenowe są wykupione, Akumulacja/Dystrybucja jest w trendzie bocznym. Patrząc z dłuższej perspektywy na kursie dominuje trend wzrostowy. Linia trendu wzrostowego liczona od 2015 r. znajduje się na 31,20 zł. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Na wyższy pułap wskoczyły akcje AB. Wybicie kursu zbiegło się w czasie z ubiegłotygodniową prezentacją wyników za miniony kwartał. Dystrybutor elektroniki użytkowej uzyskał w IV kwartale (kwiecień-czerwiec) roku obrotowego 2015/2016 1,99 mld zł przychodów. Rezultat okazał się lepszy o 30 proc. w ujęciu r/r. EBITDA była wyższa o 4 proc., a zysk netto zbliżony do ubiegłorocznego wyniósł 14,2 mln zł. Co istotne, wyniki znacząco przebiły oczekiwania rynkowe. W całym roku obrotowym przychody zwiększyły się o 11 proc. do 7,53 mld zł. Największy 38-proc. wzrost odnotowały Czechy, natomiast na rynku słowackim zanotowano prawie 23-proc. wzrost. W kraju dynamika sięgnęła 4 proc. Zysk brutto na sprzedaży wzrósł o 11 proc. do 334,5 mln zł, co pozwoliło utrzymać marżę handlową.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów AB, Famur oraz TIM wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT abpl, Famur, oponeo.pl, tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 5 najciekawszych spółek przemysłowych wg BM mBanku Analitycy w cyklicznym raporcie utrzymali pozycjonowanie niedoważaj dla sektora przemysłowego. Ich zdaniem, sprzedaż spółek zbyt wolno wraca do poziomów sprzed epidemii COVID-19. Na krótkiej liście faworytów znalazło się 5 małych i średnich spółek.
 • Prognozy wyników za I kwartał wg BM mBanku

  To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • Oponeo.pl w ekstremalnych warunkach rynkowych zwiększyło sprzedaż

  W I kwartale 2020 roku internetowy dystrybutor opon i felg wypracował blisko 168 mln zł przychodów ze sprzedaży. Wynik o 5 proc. wyższy niż przed rokiem udało się wypracować mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2 oraz spadków sprzedaży opon osobowych na całym rynku, które wyniosły 13 proc. w Europie i 23 proc. w Polsce.

 • Grupa Oponeo.pl zwiększyła przychody w kwietniu Po słabszym marcu internetowy dystrybutor opon i felg znów przyspiesza. Według najnowszych danych, w kwietniu OPONEO.PL wypracowało 111,2 mln zł, co oznacza wzrost o 5 proc. r/r.
 • Przychody TIM wzrosły wstępnie o 11,1 proc. r/r do 67,45 mln zł w kwietniu

  Przychody TIM wzrosły o 11,1 proc. r/r do 67,45 mln zł w kwietniu 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-kwiecień przychody wzrosły o 12,5 proc. r/r do 283,24 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR