Analiza techniczna czterech żwawych spółek z zaprzęgu św. Mikołaja

Omawiane walory: , , ,

Naciąga końcówka roku, a wraz z nią nadzieja na dobrą koniunkturę giełdową. Już teraz na wykresach niektórych spółek widać korzystną konfigurację pod grudniowe wzrosty. Ekspert techniczny z SGH specjalnie dla StockWatch.pl przeanalizował wykresy akcji czterech znanych spółek.

Inwestorzy marzą o dobrej końcówce roku. Nadzieją na podreperowanie giełdowych statystyk jest coroczny rajd św. Mikołaja. Z reguły jeśli już występuje, to zazwyczaj w grudniu. Jednak bywa, że wzrosty rozpoczynają się wcześniej, tak jak w ubiegłym roku. Zdaniem eksperta od techniki z SGH, w tym roku warto zwrócić uwagę na cztery spółki, które działają w handlu oraz przemyśle. Na ich wykresach można dopatrzeć się sygnałów przemawiających za udziałem w tegorocznym grudniowym rajdzie.

Wśród typów Krzysztofa Borowskiego znalazły się spółki różnej wielkości, sklasyfikowane w trzech segmentach indeksowych. Reprezentantem WIG30 jest Boryszew. Ekspert widzi szansę na kolejną falę wzrostową na akcjach spółki kontrolowanej przez Romana Karkosika. Niedawno Boryszew ruszył z nowym buy backiem. Zarząd, podobnie jak przy poprzednich skupach, argumentuje decyzję niską wyceną rynkową. Walory w buy backu mają być nabywane w przedziale od 1 do aż 30 zł. Spółka 13 listopada zaprezentuje wyniki za III kwartał. W niedawnym wywiadzie na łamach StockWach.pl prezes Piotr Szeliga przyznał, że są wszelkie przesłanki do tego aby przewidywać, że II półrocze 2014 będzie przynajmniej równie dobre co pierwsze. Jest to możliwe nawet pomimo słabszego sierpnia (sezon urlopowy w Europie Zachodniej, w tym w motoryzacji) i grudnia. >> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji Boryszewa


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Boryszew, Action, Bytom i Zamet wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT action, boryszew, BYTOM, ZAMET, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR