Apator Rector ma umowę na wdrożenie w Enerdze Operator za 12,5 mln zł

Omawiane walory:

Apator Rector - spółka zależna Apatora - ma umowę na wdrożenie nowych wersji modułów systemu SID dla Energi Operator - spółki z grupy kapitałowej Energi - za 12,5 mln zł.

Umowa zakłada wdrożenie modyfikacji do określonych modułów systemu wdrożonego w ubiegłych latach przez Apator Rector. Realizacja prac nastąpi w okresie 2019-2020.

– Zawarcie umowy z Energa Operator pozwala na realizację przez Apator Rector kolejnych nowych zadań związanych z rozwojem systemu SID w kierunku integracji z systemami zewnętrznymi dla Smart Grid i repozytorium dokumentów – powiedział prezes Apatora Mirosław Klepacki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Apator Rector opracował System Informacji o Dystrybucji (SID), który znajduje zastosowanie w zarządzaniu majątkiem sieciowym, dokonywaniu operacji na sieci, realizacji usług dystrybucyjnych, dostarcza także kluczowe dane dla działań operacyjnych i pomaga w podejmowaniu kluczowych decyzji zarządczych.

– Rozwój systemu SID w Enerdze Operator niesie ze sobą realne korzyści związane m.in. z optymalizacją i usprawnieniem zarządzania majątkiem sieciowym. System Informacji o Dystrybucji już dziś jest istotnym wsparciem dla Operatora w zakresie:

– rozwoju sieci, tj. analizy warunków technicznych i ekonomicznych determinujących rozwój sieci,

– analizy potencjalnych skutków zdarzeń na sieci (awarie, wyłączenia, prace planowe/nieplanowe),

– analizy możliwości technicznych przyłączenia odbiorcy z uwzględnieniem parametrów sieci,

– kompleksowej obsługi kontaktów z klientami w zakresie reklamacji zgłoszeń awarii i obsługi handlowej,

– poprawy efektywności zarządzania poprzez właściwe dysponowanie zasobami ludzkimi, sprzętowymi, materiałowymi,

– prowadzenia rozliczeń i sterowania popytem (kolekcjonowanie danych pomiarowych),

– zwiększenia zdolności przesyłowych sieci poprzez pomiar jej obciążenia i ewidencję urządzeń na sieci (śledzenie kosztów ich utrzymania),

– usprawnienia procedur biznesowych poprzez udostępnienie pracownikom szerokiego dostępu do informacji – czytamy dalej.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2018 r. spółka miała 828,69 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 10,34 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT apator, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR