Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Archicom rekomenduje 1,15 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Opublikowano: 2019-05-16 20:08:02

Omawiane walory:

Zarząd Archicomu zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu wypłaty 29,6 mln zł dywidendy z zysku za 2018 r. i części kapitału rezerwowego, co daje 1,15 zł dywidendy na walor. Stopa dywidendy względem czwartkowego kursu akcji wynosi 8,2 proc.

Na tegoroczna dywidendę ma trafić 19,08 mln zł zysku za 2018 r. oraz cześć kapitału rezerwowego pochodzącego z zysku z lat ubiegłych w kwocie 10,52 mln zł.

Zgodnie z uchwałą zarząd rekomenduje także, aby jako dzień dywidendy ustalić na 1 lipca, a dzień wypłaty dywidendy ustalić na 8 lipca.

Jednocześnie spółka informuje, iż powyższy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez radę nadzorczą, a ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za rok obrotowy 2018 podejmie zwyczajne walne zgromadzenie spółki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ubiegłym roku zwyczajne walne zgromadzenie Archicomu podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy z zysku netto za rok 2017 w łącznej wysokości 42,25 mln zł, tj. w kwocie 1,65 zł na akcję.

Grupa Archicom, obecna na rynku od ponad 30 lat, zrealizowała już ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce. Grupa od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego, a dzięki przeprowadzonemu w lipcu 2017 r. przejęciu stała się ogólnopolskim deweloperem, realizującym projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o archicom)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku