Archicom wypłaci 1,15 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Akcjonariusze Archicomu zdecydowali o przeznaczeniu łącznie 29,52 mln zł z zysku netto za 2018 r. i kapitału rezerwowego na dywidendę, tj. o wypłacie 1,15 zł na akcję.

– Zwyczajne walne zgromadzenie spółki postanowiło dokonać podziału zysku netto spółki za rok obrotowy 2018 w wysokości 19 083 697,04 zł, wykazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym spółki poprzez przekazanie go w całości na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki – czytamy w komunikacie.

Na wypłatę dywidendy przeznaczono także część kapitału rezerwowego spółki pochodzącą z zysku z lat ubiegłych, utworzonego na wypłatę dywidendy w przyszłości, w kwocie 10 437 197,41 zł.

– Łącznie na wypłatę dywidendy postanowiono przeznaczyć kwotę w wysokości 29.520.894,45 zł tj. kwotę 1,15 zł na jedną akcję, z uwzględnieniem, że 7.955 akcji własnych nie uczestniczy w podziale dywidendy. Dywidendą zostało objętych 25.670.343 akcje – czytamy dalej.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 1 lipca, a dniem wypłaty dywidendy – 8 lipca 2019 r. W ub.r. walne zgromadzenie Archicomu podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy z zysku netto za rok 2017 w łącznej wysokości 42,25 mln zł, tj. w kwocie 1,65 zł na jedną akcję.

Archicom odnotował 53 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 56,47 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 19,08 mln zł wobec 57,25 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Archicom, obecna na rynku od ponad 30 lat, zrealizowała już ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce. Grupa od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego, a dzięki przeprowadzonemu w lipcu 2017 r. przejęciu stała się ogólnopolskim deweloperem, realizującym projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT archicom, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Archicom szykuje emisję obligacji Przeprowadzi ją do końca lutego

  Wrocławski deweloper planuje wyemitowanie w terminie do 28 lutego 2020 roku obligacji w ramach programu z 2016 r. Szczegółowe warunki emisji, w tym jej wartość i oprocentowanie, zostaną ustalone podczas budowy księgi popytu.

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • Archicom Polska i ZCh Organika utworzyły spółkę do realizacji inwestycji w Łodzi

  ARCHICOM Polska, spółka zależna ARCHICOMu, oraz Zakłady Chemiczne "Organika" (ZCh Organika) podpisały umowę joint venture oraz utworzyły wspólne przedsięwzięcie, tj. Karpacka sp. z o.o. Spółki połączyły siły by zrealizować inwestycję mieszkaniową w Łodzi, która obejmuje budowę ok. 1.100 lokali mieszkalnych. Kurs akcji ARCHICOMu spada dziś o blisko 5 proc.

 • Deweloperzy z Catalyst symbolicznie zwiększyli sprzedaż mieszkań w II kwartale

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 1,8 proc. r/r do 4.695 lokali w II kw. 2019 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy zastrzegają, że znaczący spadek dynamiki sprzedaży w I połowie 2019 r. w ujęciu r/r jest wynikiem bardzo słabego I kwartału bieżącego roku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR