Archicom wypłaci 1,15 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Akcjonariusze Archicomu zdecydowali o przeznaczeniu łącznie 29,52 mln zł z zysku netto za 2018 r. i kapitału rezerwowego na dywidendę, tj. o wypłacie 1,15 zł na akcję.

– Zwyczajne walne zgromadzenie spółki postanowiło dokonać podziału zysku netto spółki za rok obrotowy 2018 w wysokości 19 083 697,04 zł, wykazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym spółki poprzez przekazanie go w całości na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki – czytamy w komunikacie.

Na wypłatę dywidendy przeznaczono także część kapitału rezerwowego spółki pochodzącą z zysku z lat ubiegłych, utworzonego na wypłatę dywidendy w przyszłości, w kwocie 10 437 197,41 zł.

– Łącznie na wypłatę dywidendy postanowiono przeznaczyć kwotę w wysokości 29.520.894,45 zł tj. kwotę 1,15 zł na jedną akcję, z uwzględnieniem, że 7.955 akcji własnych nie uczestniczy w podziale dywidendy. Dywidendą zostało objętych 25.670.343 akcje – czytamy dalej.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 1 lipca, a dniem wypłaty dywidendy – 8 lipca 2019 r. W ub.r. walne zgromadzenie Archicomu podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy z zysku netto za rok 2017 w łącznej wysokości 42,25 mln zł, tj. w kwocie 1,65 zł na jedną akcję.

Archicom odnotował 53 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 56,47 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 19,08 mln zł wobec 57,25 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Archicom, obecna na rynku od ponad 30 lat, zrealizowała już ponad 150 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce. Grupa od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego, a dzięki przeprowadzonemu w lipcu 2017 r. przejęciu stała się ogólnopolskim deweloperem, realizującym projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT archicom, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Sprzedaż deweloperów z Catalyst spadła o 35 proc. r/r w II kwartale

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 34,8 proc. r/r do 2.772 lokali w II kwartale 2020 roku, wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator.

 • Deweloperzy z Catalyst zwiększyli sprzedaż w I kwartale. W najbliższym czasie część firm zrewiduje swoje cenniki

  Według raportu DM Navigator, deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 2,3 proc. r/r do 4.571 lokali w I kwartale 2020 roku. Punktem zwrotnym okazał się marzec, gdzie kontraktacja nowych lokali tąpnęła u niektórych nawet o ok. 70 proc. W najbliższym czasie na wielkie obniżki cen mieszkań raczej nie ma co liczyć, ale część firm chcąc ratować płynność będzie zmuszona do zrewidowania swoich cenników.

 • Archicom zawiesił politykę dywidendową w odniesieniu do zysku za 2019 r.

  ARCHICOM podjął uchwałę w sprawie zawieszenia polityki dywidendowej w zakresie wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2019. W związku z tym rekomenduje przeznaczenie 44,6 mln zł (tj. kwoty odpowiadającej zyskowi netto w kwocie 61,03 mln zł pomniejszonemu o wypłacone zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2019 rok w wysokości 16,43 mln zł) na utworzenie kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na wypłatę w przyszłości dywidend oraz zaliczek na dywidendę.

 • Archicom prowadzi przegląd opcji strategicznych

  ARCHICOM w porozumieniu z większościowymi akcjonariuszami 13 stycznia br. podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych związanych z dalszym rozwojem długoterminowym.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR