Arctic Paper proponuje 0,20 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd Arctic Paper będzie rekomendować na marcowym walnym wypłatę dywidendy z zysku netto za 2019 rok w wysokości 0,20 zł na akcję.

– Ostateczną rekomendację dotyczącą podziału zysku netto za 2019 rok zarząd przedstawi zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu po publikacji raportu rocznego spółki za rok 2019 rok, co nastąpi w dniu 26 marca 2020 roku – czytamy w komunikacie.

W 2019 r. akcjonariusze Arctic Paper zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przeznaczeniu całego zysku za 2018 r., w kwocie 19,52 mln zł, na kapitał rezerwowy. Z kolei w 2018 roku spółka wypłaciła około 13,9 mln zł dywidendy, czyli 0,20 zł na akcję.

Według szacunkowych danych producent papieru wypracował 124,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2019 r.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3,16 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT arctic, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR