Artifex Mundi miał wstępnie ponad 8 mln zł zysku netto w 2020 r.

Omawiane walory:

Giełdowy producent i wydawca gier zakończył 2020 r. z 55 proc. wzrostem przychodów, do rekordowych 25,7 mln zł, wypracowując 10 mln zł zysku operacyjnego i 8,2 mln zł zysku netto, wobec ujemnych wyników operacyjnych i netto rok wcześniej. O wzroście przychodów i zysków przesądził wzrost przychodów i dochodów segmentu HOPA oraz dynamiczny rozwój segmentu free-to-play, z aplikacją Unsolved na czele.

Artifex,Mundi,czat,gaming,gry

(Źródło: Spółka)

– Wypracowane w 2020 r. wyniki potwierdzają słuszność realizowanej strategii rozwoju Grupy, stawiającej koncentrację zasobów Artifex Mundi na najbardziej perspektywicznych przedsięwzięciach i maksymalizację dochodowości i dodatnich przepływów z komercjalizacji posiadanego portfela gier. W naszej ocenie segment gier HOPA ma potencjał średnioterminowego ustabilizowania przychodów i zysków na ubiegłorocznym, atrakcyjnym dla nas poziomie, umożliwiając nam rozwój strategicznych projektów free-to-play, za jakie uznajemy aplikację Unsolved oraz nową mobilną grę z gatunku RPG. Głęboko wierzymy, że dzięki realizowanym przez nas projektom 2021 rok, oraz kolejne lata w Artifex Mundi będą stać pod znakiem istotnego wzrostu wartości firmy dla Akcjonariuszy – komentuje Przemysław Błaszczyk, prezes Artifex Mundi.

Segment HOPA, koncentrujący się na komercjalizacji, w modelu premium posiadanego przez Grupę portfela gier HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), zakończył 2020 r. z 20,8 mln zł przychodów (47 proc. wzrost rdr.) i ponad dwukrotnie wyższym niż w 2019 r. wynikiem operacyjnym – 12,9 mln zł. Dynamiczny wzrost przychodów i zysków to efekt konsekwentnego poszerzania kanałów komercjalizacji portfela gier HOPA spółki, składającego się z ponad 90 tytułów, m.in. poprzez wydawanie kolejnych gier na konsole.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Segment free-to play wypracował w 2020 r. blisko 4 mln zł przychodów, wobec 1,2 mln zł rok wcześniej. Dynamiczny wzrost przychodów to m.in. konsekwencja rozwoju aplikacji Unsolved, wydanej na początku minionego roku. Unsolved umożliwia graczom ograniczoną czasowo rozgrywkę w 14 rozpoznawalnych tytułów HOPA spod znaku Artifex Mundi. Gracze kontynuują rozgrywkę w oparciu o zużywaną, odnawiającą się codziennie w nieznacznym stopniu energię, której zakup możliwy jest w aplikacji. Segment free-to-play zakończył rok z 0,8 mln zł straty, o czym przesądził odpis, w wysokości 3 mln zł, aktywowanych kosztów gier Tiny Dragons oraz Bladebound.

– 2020 r. przyniósł zauważalny wzrost przychodów Bladebound, jednak był on niższy od naszych założeń. Chcemy dalej aktywnie komercjalizować grę, równocześnie jednak ograniczamy inwestycje w jej rozwój, koncentrując zasoby segmentu na nowym, nieujawnionym jeszcze tytule RPG. Zakładamy, że nasza decyzja zarówno w krótkim terminie, jak i w ostatecznym rozrachunku, wpłynie korzystnie na wyniki Artifex Mundi i jej wartość dla akcjonariuszy – komentuje Przemysław Błaszczyk.

Artifex Mundi to wydawca oraz producent gier obecny na rynku od 2007 r. Do tej pory spółka wprowadziła do sprzedaży ponad 90 gier, dostępnych zarówno na urządzeniach mobilnych, konsolach, jak i komputerach. Artifex Mundi jest jednym z globalnych liderów w segmencie gier typu HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), wydając tytuły własne oraz stworzone przez innych deweloperów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w listopadzie 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Artifex)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR