Asbis rekomenduje wypłatę rekordowej dywidendy

Omawiane walory:

Asbis chce dopłacić do dywidendy za 2019 r. 4,16 mln dolarów. Proponowana stawka na akcję to 0,075 USD.

asbis,dywidenda,akcje

Asbis rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 0,075 dol. na akcję za 2019 r.

W grudniu spółka wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę na poczet dywidendy z zysku netto za 2019 r. w wysokości 3,33 mln dolarów, co dało kwotę 0,06 dol. na akcję. W wypadku akceptacji rekomendacji rady dyrektorów ASBISc Enterprises przez ZWZA, całościowa dywidenda z zysku za 2019 r. wyniesie 7,49 mln dolarów, czyli 0,135 dol. na akcję. Będzie to najwyższa dywidenda w historii spółki.

W 2019 roku ASBIS wypracował przychody na poziomie ponad 1,9 mld dolarów oraz zysk netto w wysokości 15,2 mln dolarów.

– ASBIS praktycznie każdego roku dzielił się zyskiem z akcjonariuszami. Uważamy, że jest to docenienie ich zaangażowania w spółkę. Rok 2019 był bardzo zyskowny dla ASBIS, dlatego zarekomendowaliśmy wypłatę finalnej dywidendy w wysokości 0,075 dol. na akcję, co łącznie z wypłaconą w grudniu ubiegłego roku zaliczką na poczet dywidendy wyniesie 0,135 dol. na akcję. W przypadku zatwierdzenia tej rekomendacji, będzie to najwyższa dywidenda wypłacona przez ASBIS do tej pory – powiedział Siergiej Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

>> Europejska zagadka – omówienie sprawozdania finansowego ASBIS po IV kw. 2019 r.

– Obecny rok zaczął się dla nas bardzo dobrze. Naszym atutem jest duża elastyczność w podejmowaniu szybkich działań, co niejednokrotnie sprawdzaliśmy trudnych sytuacjach. Ważne jest dla nas to, że działamy w bardzo perspektywicznym sektorze, ponieważ żyjemy obecnie w erze informacji, w której zapotrzebowanie na sprzęt i oprogramowanie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Codziennie bardzo wnikliwie obserwujemy jednak sytuację na światowych rynkach i będziemy komunikować się z rynkiem i naszymi akcjonariuszami, gdy tylko zauważymy jakiekolwiek zmiany – dodał Siergiej Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT asbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Asbis rozważy przedłużenie skupu akcji własnych

  ASBIS Enterprises nie wyklucza, że program skupu akcji własnych zostanie przedłużony, poinformował członek rady dyrektorów Costas Tziamalis. Spółka przedstawi także swoje oczekiwania na 2020 r. po ustabilizowaniu się sytuacji na rynkach w związku z trwająca pandemią.

 • 9 spółek, które w maju mogą wypłacić dywidendę

  Mimo pandemii i rynkowej zawieruchy część spółek czuje się pewnie i nie rezygnuje z dywidendy. Na ten moment w maju jest szansa na 9 wypłat. StockWatch.pl sprawdził, kto w tych trudnych czasach zamierza podreperować stan portfeli swoich akcjonariuszy.

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • Asbis nabył 40 proc. udziałów białoruskiego startupu Clevetura LLC

  ASBIS nabył 40 proc. udziałów spółki Clevetura LLC z siedzibą w High Tech Park w Mińsku (Białoruś) za łączną kwotę 584 tys. USD. Clevetura LLC to białoruski startup, który zaprojektował oraz wprowadził na rynek w 2019 roku pierwszą na świecie intuicyjną klawiaturę Click&Touch opartą na opracowanej i opatentowanej przez siebie technologii Touch on Keys. Kurs akcji spółki rośnie dziś o ponad 2 proc.

 • Dino na szczytach, akcje PGNIG poniżej 4 zł

  Po dobrym otwarciu warszawskie indeksy cofnęły się i czekają na dalszy rozwój sytuacji. W południe w prawdzie więcej spółek traciło niż zyskiwało na wartości, ale losy środowej sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte. Kluczowy będzie start notowań na Wall Street.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR