Asbis rozważy przedłużenie skupu akcji własnych

Omawiane walory:

Asbis Enterprises nie wyklucza, że program skupu akcji własnych zostanie przedłużony, poinformował członek rady dyrektorów Costas Tziamalis. Spółka przedstawi także swoje oczekiwania na 2020 r. po ustabilizowaniu się sytuacji na rynkach w związku z trwająca pandemią.

asbis

(Fot. spółka)

– Program skup akcji jest realizowany przez nas, część akcji została już skupiona. Cały program skończy się w lipcu, ale jeśli będzie taka potrzeba, to program ten zostanie przedłużony – powiedział Tziamalis podczas wideokonferencji.

W sierpnia 2019 roku spółka rozpoczęła realizację programu skup 500.000 akcji do łącznej kwoty 300.000 USD. Maksymalna cena transakcyjna nabycia akcji w ramach programu wynosi 3 zł za akcję. Zgodnie z raportem finansowym za I kw. w ramach realizacji powyższego programu spółka nabyła łącznie 309.000 akcji własnych.

>> Europejska zagadka – omówienie sprawozdania finansowego ASBIS po IV kw. 2019 r.

Tziamalis powiedział także, że spółka nie będzie przedstawiać żadnych prognoz ani oczekiwań na ten rok do czasu ustabilizowania się sytuacji na rynkach w związku z pandemią.

– Nasze oczekiwania na 2020 r. będziemy komunikować, kiedy sytuacji na rynku będzie jasna i czytelna. Nikt, kto planował wcześniej na 2020 r. swoje oczekiwania nie przewidział takiej sytuacji. Kiedy tylko na rynkach sytuacja się wyklaruje i będzie bardziej jednoznaczna, wtedy przekażemy nasze oczekiwania – dodał Tziamalis.

Według niego, działania, które do tej pory zostały przez spółkę podjęte pokazują, że Asbis jest w dobrej kondycji, aby przetrwać ten okres.

– Główne czynniki wzrostu jakie wcześniej już przedstawialiśmy są cały czas aktualne i są możliwe do zrealizowania dzięki silnym fundamentom, które zostały wcześniej przez nas zbudowane – dodał dyrektor.

Tziamalis odkreślił także, że wpływ pandemii w Polsce na wyniki całej grupy jest nieznaczący, gdyż spółka realizuje sprzedaż w formule B2B.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,91 mld USD w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT asbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełdowe misie prężą muskuły, rekordowo drogie akcje DataWalk i 11 bit studios Strach przed drugą falą pandemii koronawirusa wrócił. A wraz z nią spadki na globalnych rynkach akcji. Nic nie robi sobie z tego sWIG80, który rozpoczął tydzień od mocnych wzrostów i nowych 2-letnich rekordów. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się akcje spółek gamingowych oraz Prairie Mining, Global Cosmed i Harper Hygienics.
 • 9 spółek, które w maju mogą wypłacić dywidendę

  Mimo pandemii i rynkowej zawieruchy część spółek czuje się pewnie i nie rezygnuje z dywidendy. Na ten moment w maju jest szansa na 9 wypłat. StockWatch.pl sprawdził, kto w tych trudnych czasach zamierza podreperować stan portfeli swoich akcjonariuszy.

 • Asbis rekomenduje wypłatę rekordowej dywidendy

  ASBIS chce dopłacić do dywidendy za 2019 r. 4,16 mln dolarów. Proponowana stawka na akcję to 0,075 USD.

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • Asbis nabył 40 proc. udziałów białoruskiego startupu Clevetura LLC

  ASBIS nabył 40 proc. udziałów spółki Clevetura LLC z siedzibą w High Tech Park w Mińsku (Białoruś) za łączną kwotę 584 tys. USD. Clevetura LLC to białoruski startup, który zaprojektował oraz wprowadził na rynek w 2019 roku pierwszą na świecie intuicyjną klawiaturę Click&Touch opartą na opracowanej i opatentowanej przez siebie technologii Touch on Keys. Kurs akcji spółki rośnie dziś o ponad 2 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR