Asbis śrubuje rekordy. W grudniu przychody urosły o blisko 30 proc.

Omawiane walory:

Asbis Enterprises Plc wypracował w grudniu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 343 mln USD wobec 265 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 29 proc., podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

asbis

(Fot. spółka)

– Grudzień 2020 r. przekroczył nasze oczekiwania i był najlepszym miesiącem sprzedaży w całej naszej historii. Tym samym pobiliśmy rekord sprzed miesiąca, kiedy to nasze przychody wyniosły 302 mln USD. Cały 2020 rok będzie również rekordowy pod względem zarówno przychodów, jak i zysków. Teraz koncentrujemy się już na 2021 r., który rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Asbis wykorzystuje swoje główne atuty i buduje nowe fundamenty na przyszłość. W 2021 rok weszliśmy silniejsi niż kiedykolwiek i planujemy kontynuować nasz sukces. Nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie, jesteśmy gotowi do dalszego, dynamicznego rozwoju naszej sprzedaży – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siergiej Kostevitch, cytowany w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– W grudniu wszystkie nasze linie produktowe odnotowały wysokie wzrosty sprzedaży. Produktami, które były największymi czynnikami wzrostu, były smartfony, procesory oraz akcesoria. W smartfonach najbardziej poszukiwana była seria iPhone 12, czyli najnowsze modele firmy Apple – bestsellery na rynkach, na których jesteśmy głównym dystrybutorem produktów tej firmy – dodał Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,91 mld USD w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o asbis)

 • Rosnące rentowności długu straszą, w grze CD Projekt i Alior Bank

  Środowe mocne wzrosty na Wall Street zapewniły "zielone" otwarcie w Warszawie. GPW musi jednak znaleźć w sobie wewnętrzną siłę, żeby dowieźć te plusy do końca sesji. Szczególnie, że szybujące rentowności amerykańskich obligacji i tracący CD Projekt nie są dobrą wróżbą na drugą połowę dnia.

 • Asbis znów bije rekordy. Grupa spodziewa się mocnego 2021 roku

  Dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, zrealizował prognozę finansową na 2020 rok i wypracował rekordowe w swojej historii wyniki finansowe zarówno w czwartym kwartale, jak i w całym 2020 roku. W czwartek kurs akcji ASBISu rośnie o kilka procent i poprawia historyczne szczyty. Za jedną akcję trzeba zapłacić już ponad 10 zł.

 • Asbis zanotował ponad 30-proc. skok przychodów w styczniu

  ASBIS Enterprises Plc wypracował w styczniu br. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 231 mln USD wobec 175 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 32 proc. Kurs akcji spółki rośnie w poniedziałek rano o 3 proc. i jest o krok od nowych rekordów.

 • Falstart warszawskich indeksów, JSW i Tauron mocno w dół

  Giełda w Warszawie, jak wiele europejskich parkietów, rozpoczęła dzień od wzrostów, reagując na wczorajsze rekordy na Wall Street. Dość szybko jednak uaktywniła się podaż i GPW znalazła się pod kreską. W WIG20 słabo radzi sobie JSW i Tauron. Ten Square Games, Kruk i Kęty ściągają natomiast w dół mWIG40. Losy sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte, a strona popytowa może jeszcze odzyskać utraconą przewagę.

 • Przedświąteczne wzrosty na GPW, w centrum uwagi CD Projekt i Asbis

  To ostania sesja na GPW przed świętami. Kolejna dopiero w poniedziałek 28 grudnia. Powściągnięcie emocji i niewielkie zmiany indeksów wydają się więc czymś naturalnym w tej sytuacji. Z drugiej strony są też pewne ryzyka czyhające na inwestorów, więc realizacja porannych zysków w drugiej połowie dnia nie byłaby niczym dziwnym.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR