Asseco South Eastern Europe rekomenduje wypłatę 0,52 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Zarząd Asseco South Eastern Europe podjął uchwałę w sprawie zarekomendowania walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2018 w wysokości 0,52 zł na jedną akcję.

Asseco South Eastern Europe łącznie chce przeznaczyć na dywidendę (z zysku netto za rok obrotowy 2018 oraz kapitału rezerwowego) 26,985 mln zł.

Spółka zadebiutowała na GPW w 2009 r. i od tego momentu co roku dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. W ubiegłym roku Asseco South Eastern Europe wpłaciło po 0,52 zł na akcję, a stopa dywidendy wyniosła 4,7 proc.

Kalendarium dywidend Asseco SEE

Asseco South Eastern Europe zajmuje się działalnością holdingową, polegającą przede wszystkim na zarządzaniu liniami biznesowymi, których działalność koncentruje się w aktualnie należących do Grupy ASEE spółkach z sektora IT z regionu Europy Południowo-Wschodniej i Turcji, a także na inwestowaniu w nowe spółki w tym regionie. Asseco SEE prowadzi również działalność operacyjną w zakresie sprzedaży usług i oprogramowania wspierającego kanały komunikacji z klientami i procesy biznesowe (contact center), a także rozwiązań uwierzytelniających.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ASSECOSEE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR