Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: ASSECOSEE

 • 07 maja 2019

  14 czarnych koni sezonu wyników za I kwartał wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w cyklicznym raporcie wskazali kilkanaście spółek, które w trwającym sezonie mogą błysnąć dynamiką zysków. Wśród faworytów są reprezentanci siedmiu ważnych branż.

 • 08 marca 2019

  14 hojnych spółek, które w 2019 roku wypłacą 7,5 mld zł dywidend

  Sezon składania deklaracji dywidendowych ledwo ruszył, a na stole już pojawiły się propozycje idące w miliardy złotych. Wśród dotychczasowych rekomendacji nie zabrakło też takich, gdzie stopa dywidendy jest dwucyfrowa.

 • 21 lutego 2019

  Asseco South Eastern Europe rekomenduje wypłatę 0,52 zł dywidendy na akcję

  Zarząd Asseco South Eastern Europe podjął uchwałę w sprawie zarekomendowania walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2018 w wysokości 0,52 zł na jedną akcję.

 • 12 grudnia 2018

  Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • 10 października 2018

  Kurs akcji Asseco SEE rośnie po publikacji szacunków wyników za III kw.

  Asseco SEE spodziewa się ok. 17,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2018 r. co oznacza wzrost o ok. 60 proc. r/r. Pozytywnie na te informacje zareagowali inwestorzy. Na warszawskim parkiecie kurs akcji spółki rośnie o 4,4 proc.

 • 27 marca 2018

  16 najciekawszych propozycji dywidendowych marca

  W marcu kilkadziesiąt spółek z warszawskiej giełdy przedstawiło plany podziału ubiegłorocznych zysków. Sprawdziliśmy, kto złożył najciekawsze oferty swoim akcjonariuszom.

 • 12 października 2017

  Faworyci DM mBanku na październik

  Dobre momentum makro w światowej gospodarce, napływ nowego kapitału do funduszy akcyjnych ETF i rosnąca relatywna atrakcyjność wycen spółek z EM vs. rynki rozwinięte to główne argumenty biura przemawiające za pozytywnym nastawieniem do rynku akcji. Na październikowej liście DM mBank umieścił blisko 30 spółek.

 • 11 września 2017

  Faworyci DM mBanku na wrzesień

  Biuro w najnowszym raporcie podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Na wrześniowej liście znalazło się ponad 30 spółek z jedenastu branż.

 • 08 sierpnia 2017

  22 faworytów z sierpniowej listy DM mBanku

  W sierpniowym raporcie biuro podtrzymało pozytywne nastawienie do rynku akcji. Jako faworytów maklerzy wskazali 22 spółki z ośmiu branż.

 • 20 lipca 2017

  DM BOŚ dodał akcje Azotów, LiveChat i Agory do listy top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Azotów, LiveChat i Agory. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Enel-Med i Tower Investments.

 • 12 czerwca 2017

  Propozycje inwestycyjne na czerwiec wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w czerwcowym raporcie wyróżnili aż 27 spółek. Na liście dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, deweloperskiego, budowlanego oraz handlowego.

 • 17 lutego 2017

  WIG20 broni ważnej zdobyczy. Quercus, Altus i Skarbiec pod presją planów KNF

  Powrót kursu WIG20 do 2.200 pkt. to pierwszy poważny test dla kupujących na warszawskiej giełdzie. GPW nie jest jednak wyjątkiem, bo główne europejskie parkiety od rana zmagają się z przybierającą na sile przeceną.

 • 18 października 2016

  Prognozy dla 10 ciekawych spółek u progu sezonu wynikowego

  Pierwsza tura raportów finansowych może być papierkiem lakmusowym dla całego sezonu wynikowego, zwłaszcza że na pierwszy ognień idą raporty ważnych spółek z kluczowych branż. Sprawdziliśmy prognozy analityków dla dziesięciu z nich.

 • 13 czerwca 2016

  9 dobrze rokujących spółek informatycznych

  Poślizg w przetargach publicznych i cięcia inwestycyjne w polskiej gospodarce skłoniły spółki informatyczne do budowania alternatywnych nóg biznesu. StockWatch.pl sprawdził, co kryje się za tegorocznymi wzrostami kursów akcji spółek IT oraz które mogą przynieść najwyższe stopy zwrotu w kolejnych kwartałach.

 • 11 kwietnia 2016

  11 ciekawych spółek z polskiej branży informatycznej

  Sektor IT jest w tym roku liderem wzrostów na GPW. Notowania akcji spółek informatycznych napędzają świetne wyniki, deklaracje wysokich dywidend oraz gra pod miliardowe przetargi w sektorze publicznym. StockWatch.pl sprawdził, które akcje spółek z branży warto zatrzymać w portfelu na dłużej.

 • 01 marca 2016

  12 spółek przygotowuje wypłatę 1,1 mld zł dywidend w 2016 roku

  Tylko na przestrzeni minionego tygodnia spółki z GPW złożyły deklaracje podziału między akcjonariuszy puli ponad 1,1 mld zł z wypracowanych zysków. Wśród najnowszych propozycji nie zabrakło dywidend o stopie przekraczającej 5 proc.

 • 21 października 2015

  Prognozy wyników dla pięciu ważnych spółek informatycznych

  Zapowiada się ciekawy sezon wyników za III kwartał w branży informatycznej. StockWatch.pl ustalił, że maklerzy spodziewają się mocnych rezultatów po spółkach z grupy Asseco i gorszych w ComArchu i Sygnity.

 • 10 lipca 2015

  8 giełdowych misiów docenianych na trudnym rynku

  W atmosferze zagrożeń makroekonomicznych i rozdrapywania zysków giełdowych spółek przez polityków, trudno o pozytywne nastawienie do akcji. I rzeczywiście, brakuje ciekawe blue chipów, ale dużo lepiej wygląda sytuacja w segmencie małych i średnich spółek. Są nawet rekomendacje z potencjałem wzrostu 20-30 proc.

 • 21 kwietnia 2015

  Prognozy nadchodzących wyników czterech ważnych spółek

  Ruszył sezon raportów za I kwartał, który albo wesprze tegoroczną hossę, albo ją popsuje. Wyniki spółek kluczowych dla poszczególnych gałęzi gospodarki pokażą, czy inwestorzy słusznie grali pod mocną poprawę fundamentów. StockWatch.pl sprawdził, co w tym tygodniu zaprezentują ważni przedstawiciele czterech znaczących sektorów.

 • 13 kwietnia 2015

  Prognozy fundamentalne dla kluczowych spółek informatycznych

  Rynek już jakiś czas temu zauważył, że branża IT po restarcie porządnie odżyła. Mimo pokaźnych wzrostów kursów, najciekawsze spółki informatyczne mają wciąż dobre perspektywy i jeszcze nie wszędzie poprawa czynników fundamentalna jest uwzględniona w kursach akcji.

 • 02 marca 2015

  7 nowych propozycji dywidendowych na 2015 rok

  Najnowsze zapowiedzi zarządów spółek giełdowych potwierdzają, że tegoroczny sezon dywidendowy będzie obfity. Tylko w ostatnich dniach pojawiło się kilka propozycji, których stopa zaczyna się od 4 proc. i sięga nawet 10 proc.

 • 20 stycznia 2015

  Prognozy wyników za IV kw. dla ośmiu spółek informatycznych

  Rosnące kursy akcji spółek IT to dobry sygnał dla akcjonariuszy przed najważniejszym w roku sezonem wynikowym. StockWatch.pl sprawdził, jakich wyników spodziewają się rynkowi eksperci po czołowych przedstawicielach branży oraz kogo typują do wypłaty najwyższych dywidend z ubiegłorocznych zysków.

 • 22 grudnia 2014

  Propozycje inwestycyjne na 2015 rok

  Znamy już pierwsze typy biur maklerskich na championów przyszłego roku. Swoje strategie i propozycje spółek z ponadprzeciętnym potencjałem przedstawili analitycy DM BOŚ oraz ING Securities.

 • 24 listopada 2014

  Ciekawe spółki upatrzone przez maklerów na grudzień

  Eksperci z DM BOŚ, DM BZ WBK, Erste Securities oraz BESI przygotowani są na scenariusz wzrostów w końcówce roku. Sprawdziliśmy, które spółki zdaniem maklerów zabłysną stopami zwrotu na ostatniej prostej 2014 r.

 • 22 października 2014

  Pięć hojnych spółek z dywidendą za pasem

  To już naprawdę dywidendowe ostatki z ubiegłorocznych zysków. W najbliższych dniach warto trzymać rękę na pulsie, bo w grę wchodzą wypłaty o stopie około 8 proc. Są też już pierwsze przymiarki do podziału profitów za 2014 rok, z których można będzie lada chwila skorzystać.

 • 20 października 2014

  9 spółek królujących w portfelach maklerów

  Nawet na mocno niepewnym rynku biura maklerskie widzą okazje inwestycyjne. StockWatch.pl wybrał dziewięć takich propozycji z ostatnich dni oraz zestawił spółki, wobec których analitycy ostrzegają przed spadkami.

 • 15 lipca 2013

  OFE i TFI podkupują akcje upatrzonych spółek

  Mimo zamieszania wokół OFE, fundusze emerytalne robią swoje. Napływające środki systematycznie lokują też Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Sprawdziliśmy ostatnie ruchy inwestorów instytucjonalnych w akcjonariatach giełdowych spółek.

 • 02 lipca 2013

  10 najciekawszych propozycji dywidendowych na lipiec

  Ograniczanie dywidend poważnie nadwątliło wykresy skąpych spółek. Rozczarowanie dotyczy jednak tylko małego fragmentu rynku. Warto trzymać rękę na pulsie, bo po ostatniej przecenie stopy dywidend poszły w górę.

 • 10 marca 2013

  Kolejne 9 spółek z rozmachem kładzie dywidendę na stół

  Miliardowa dywidenda okazała się ratunkiem dla wartości rynkowej Synthosu. W jego ślady idą kolejne spółki, które jak nigdy zamierzają dopieścić swoich akcjonariuszy. Chętnych jest coraz więcej - aby nie przegapić okazji, podsumowaliśmy dywidendowe deklaracje z ostatnich dni.

 • 22 lutego 2013

  7 nowych spółek chętnych do wypłaty sporej dywidendy

  W tym tygodniu dosłownie zasypało nowymi informacjami o dywidendach. Część spółek zapowiedziała cięcia, ale niemało zamierza wypłacić akcjonariuszom więcej niż dotychczas. Zestawiliśmy najciekawsze zapowiedzi z ostatnich dni.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku