Astarta miała 8,61 mln euro zysku netto, 113,42 mln euro EBITDA w 2020 r.

Omawiane walory:

Astarta Holding odnotował 8,61 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 1,69 mln euro zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie we wtorek rano o 6 proc.

Fot. Pexels

Zysk operacyjny wyniósł 56,28 mln euro wobec 14,8 mln euro zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 113,42 mln euro wobec 77,92 mln euro rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 415,63 mln euro w 2020 r. wobec 448,01 mln euro rok wcześniej.

– Skonsolidowane przychody Astarty wyniosły 416 mln euro w 2020 r. i spadły o 7 proc. r/r, co wynika z niższych wolumenów sprzedaży zbóż i produktów sojowych. Przychody w segmencie rolniczym spadły o 15 proc. do poziomu 175 mln euro, tj. 42 proc. łącznych skonsolidowanych przychodów. Przychody w segmencie cukru wzrosły o 9 proc. r/r do 127 mln euro. Segmenty przetwórstwa soi i hodowli bydła wygenerowały odpowiednio 75 mln euro i 33 mln euro przychodów wobec odpowiednio 83 mln euro i 35 mln euro. Eksport wyniósł 209 mln euro czyli połowę skonsolidowanych przychodów – czytamy w raporcie.

Astarta Holding N.V. to holding, zarejestrowany w Holandii, który grupuje spółki spożywcze i rolnicze działające na Ukrainie. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o astarta)

 • Zadyszka energetyki hamuje WIG20, w grze KGHM i PGE

  Indeks największych spółek ma dziś problem z wyjściem na plus. Mocna postawa KGHM-u to za mało. To jednak o niczym jeszcze nie przesądza. O losach sesji zdecyduje rynkowa reakcja na publikowane po południu inflacyjne dane z USA.

 • 26 spółek, które w lutym warto mieć na oku

  BM mBanku w comiesięcznym raporcie podtrzymało scenariusz kontynuacji trendu wzrostowego na rynku akcji i wskazało 26 spółek z GPW, które w najbliższych tygodniach mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
 • 9 ciekawych spółek przemysłowych wg BM mBanku

  Sektor przemysłowy wciąż wraca do poziomów sprzed wybuchu epidemii COVID-19. Odbiciu sprzyjają m.in. środki w ramach tarcz antykryzysowych. BM mBanku w cyklicznym raporcie wskazało garść spółek, które lepiej niż reszta radzą sobie w trudnych warunkach.

 • WIG20 odrabia straty, a sWIG80 poprawia 2-letnie szczyty. Gorąco na PGE i 11 bit studios

  W czwartek na GPW powiało optymizmem. Indeks sWIG80 poprawia swoje 2-letnie rekordy, a WIG20 ciągnięty przez PGE, CD Projekt i PKO BP, stara się wrócić powyżej 1.800 pkt. I tylko nastroje na świecie stawiają ten optymizm pod małym znakiem zapytania.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR