SPÓŁKA: astarta
-
BM mBanku w comiesięcznym raporcie podtrzymało scenariusz kontynuacji trendu wzrostowego na rynku akcji i wskazało 26 spółek z GPW, które w najbliższych tygodniach mogą sprawić pozytywną niespodziankę.
-
Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
-
Sektor przemysłowy wciąż wraca do poziomów sprzed wybuchu epidemii COVID-19. Odbiciu sprzyjają m.in. środki w ramach tarcz antykryzysowych. BM mBanku w cyklicznym raporcie wskazało garść spółek, które lepiej niż reszta radzą sobie w trudnych warunkach.
-
-
-
W czwartek na GPW powiało optymizmem. Indeks sWIG80 poprawia swoje 2-letnie rekordy, a WIG20 ciągnięty przez PGE, CD Projekt i PKO BP, stara się wrócić powyżej 1.800 pkt. I tylko nastroje na świecie stawiają ten optymizm pod małym znakiem zapytania.
-
Analitycy w cyklicznym raporcie utrzymali pozycjonowanie niedoważaj dla sektora przemysłowego. Ich zdaniem, sprzedaż spółek zbyt wolno wraca do poziomów sprzed epidemii COVID-19. Na krótkiej liście faworytów znalazło się 5 małych i średnich spółek.
-
-
To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.
-
-
DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał kilkanaście spółek, które warto obserwować w najbliższych tygodniach.
-
-
Kolejny raz nadzieje na porozumienie handlowe między USA a Chinami wspiera nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również giełda w Warszawie, gdzie wzrosty wprawdzie napędzają blue chipy, ale prawdziwie gorąco jest na mniejszych spółkach. Zwłaszcza na Ursusie, Brasterze, Ambrze i Astarcie.
-
-
Gorzki smak niskich cen – omówienie sprawozdania GK Astarta po 2 kw. 2017 r.STREFA PREMIUM
-
Przedświąteczny tydzień na warszawskiej giełdzie rozpoczął się w spokojnej atmosferze. Brak nowych impulsów sprawia, że do końca dnia sytuacja ta prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.
-
Analiza czterech mniejszych spółek w ważnym momencie technicznym
Wakacyjny rajd notowań walorów małych i średnich spółek trwa w najlepsze. Ekspert od analizy technicznej z SGH specjalnie dla StockWatch.pl wytypował cztery spółki z indeksów mWIG40 i sWIG80, na których notowaniach lada chwila zapadną ważne rozstrzygnięcia techniczne.
-
10 smakowitych spółek spożywczych na 2016 rok
Po tłustym 2015 roku branży spożywczej grozi dieta z wysokich cen surowców oraz nowego podatku od supermarketów. StockWatch.pl sprawdził, którym producentom żywności uda się jednak obronić obfite dotychczasowe zyski w kolejnych kwartałach.
-
Co dalej z kursami akcji Astarty i Milkilandu – analiza techniczna
W październiku spółki ukraińskie są na topie, za co w dużej mierze odpowiada kapitał spekulacyjny. Ekspert z DM BOŚ nakreślił kluczowe poziomy techniczne dla akcji dwóch producentów rolnych zza naszej wschodniej granicy.
-
WIG20 łapie zadyszkę, gorąco na spółkach ukraińskich i PBG
W czwartek rano warszawskie blue chipy poddają się niewielkiej korekcie. Oddech po trzydniowym rajdzie łapie dzisiaj m.in. KGHM. Akcje miedziowej spółki tylko w tym tygodniu podrożały o blisko 15 proc. Sił do śrubowania tegorocznej stopy zwrotu nie brakuje za to giełdowym maluchom.
-
Inwestorzy grają pod kompromis z Grecją, na plusie spółki odzieżowe
Grecji kończy się czas, a według prasowych doniesień rząd w Atenach jest skłonny do połowicznego kompromisu. Inwestorzy w myśl zasady kupuj plotki, sprzedawaj fakty ruszyli na zakupy.
-
Rynki boją się bankructwa Grecji i Ukrainy, w grze Astarta i Sfinks
Brak porozumienia z rządem w Atenach przybliża Grecję na skraj przepaści, bo środków w kasie państwa starczy tylko do końca miesiąca. Podobny los spotka lada chwila Ukrainę, która mimo rozejmu musi kontynuować kosztowną wojnę z prorosyjskimi separatystami. We wtorek pod kreską walczą niemal wszystkie europejskie indeksy.
-
W Mińsku i Brukseli ważą się losy giełd, gorąco na Kernelu i Ursusie
W środę odbędą się dwa kluczowe dla rynków spotkania na najwyższych szczeblach politycznych. W Brukseli tematem rozmów będzie Grecja, a w Mińsku negocjacje w sprawie rozejmu na Ukrainie.
-
Czynniki geopolityczne dołują giełdy, w grze spółki ukraińskie i CDRL
W poniedziałek ruszają rozmowy ostatniej szansy w sprawie zawarcia nowego rozejmu na Ukrainie. W patowym momencie są z kolei rozmowy z Grecją, wobec której rośnie prawdopodobieństwo bankructwa. Nowy rząd w Atenach nie zamierza kontynuować dotychczasowych reform narzuconych przez Trojkę.
-
Spółki ukraińskie i wahania cen srebra w centrum uwagi inwestorów
We wtorek inwestorzy zaliczają udany początek sesji, choć amplituda wahań indeksów pozostaje symboliczna. Na pierwszy plan ponownie wysunęły się spółki ukraińskie. Tym razem impulsem do mocnych wzrostów okazały się doniesienia o możliwym zawieszeniu broni między prorosyjskimi separatystami i ukraińskimi wojskami.
-
Spadki cen surowców pogrążają kursy akcji KGHM i JSW
Początek nowego tygodnia przynosi kontynuację spadków z końcówki poprzedniej sesji. Indeks WIG20 w dół ciągnie przecena akcji miedziowego kombinatu, w które uderzają topniejące ceny miedzi i srebra.
-
Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG
Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.
-
Zyski z cukru i soi osładzają notowaniom Astarty taniejącą hrywnę
Wojenna zawierucha oszczędziła wyniki operacyjne holdingu rolniczego. Gorzej wypadł rezultat netto, co w głównej mierze jest efektem dewaluacji ukraińskiej waluty. W poniedziałek kurs akcji producenta cukru nieśmiało zyskuje na wartości. Głównym czynnikiem ryzyka pozostaje ewentualna eskalacja rosyjsko-ukraińskiego konfliktu.
-
Dobre bo polskie – pięć ciekawych spółek inwestujących na Wschodzie
Ryzykanci, którzy podbierali akcje spółek ukraińskich igrają z ogniem. Mimo że cały czas możliwe są duże wzrosty, szczególnie na najmocniej przecenionych akcjach, ryzyko inwestycyjne jest olbrzymie. Dla ekspertów giełdowych lepszym pomysłem jest wykorzystanie przecenionych polskich spółek, prowadzących działalność na Wschodzie.
-
19 największych giełdowych ofiar ukraińskiego krachu
Groźba konfliktu zbrojnego oraz rozpadu Ukrainy podpaliła lont pod rynkami. Oprócz notowanych u nas spółek ukraińskich, mocno tracą firmy, które poczyniły u naszego wschodniego sąsiada duże inwestycje. StockWatch.pl zestawił najważniejsze ukraińskie aktywa spółek z GPW.