StockWatch.pl

AUD/USD wybija układ geometryczny – analiza techniczna

Spoglądając na wykres H1 pary walutowej AUD/USD można zauważyć, że rynek wybił układ 1:1 (niebieskie prostokąty). Świadczy to o przewadze strony popytowej. W tej chwili kolejnym oporem jest różowa strefa przy mierzeniu 50 proc. Siatka Fibonacciego została rozłożona na ostatniej fali spadkowej. Zwróćmy uwagę, że współczynnik bardzo ładnie pokrywa się z dołkami, które zostały zaznaczone za pomocą strzałek, jest to dodatkowym potwierdzeniem tego miejsca.

AUDUSD 28.0416 H1

Para walutowa AUDUSD interwał H4 Kliknij, aby powiększyć

Schodząc na niższy interwał można zauważyć kolejne dodatkowe potwierdzenie zielonej strefy. Zwróćmy uwagę, że na ostatnim odbiciu wzrostowym może budować się struktura korekty pędzącej AB=CD (żółte prostokąty). Dolne ograniczenie tej struktury wypada dokładnie na wysokości biegunowości wybitego układu 1:1 z wyższego interwału (niebieskie prostokąty).

Para walutowa AUDUSD interwał H4 Kliknij, aby powiększyć

Para walutowa AUDUSD interwał H4 Kliknij, aby powiększyć

>> Bieżące analizy techniczne akcji, indeksów, najważniejszych par walutowych oraz surowców znajdziesz serwisie trading.stockwatch.pl

Podsumowując, na ten moment oczekujemy testu poziomu czerwonego oporu, znajdujące się na poziomie 0,76900. Niewykluczone także, że wcześniej rynek dokona retestu poziomu zielonego – przy cenie 0,7620. Scenariusz ten jednak może zostać zanegowany, jeżeli notowania powrócą poniżej zielonego poziomu przy wskazanym poziomie. Wtedy rynek może powrócić do spadków.

easymarkets

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • GPW znów w roli outsidera, nerwowo na 11 bit studios i The Farm 51

  Giełda w Warszawie ponownie jest jedną z najsłabszych w Europie. Humory inwestorom psują słabe dane z Chin, czy nałożone przez USA cła na produkty z Europy, ale to przede wszystkim duże spółki finansowe ciągną w dół indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe i Stelmet. 

 • UOKiK wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi Biedronki dotyczące cen

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw spółce Jeronimo Martins Polska. Zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, spółce gorzi nawet 5 mld zł kary.

 • Przychody Grupy Orbis wzrosły wstępnie o 7 proc. r/r do 406 mln zł w III kw. 2019

  Przychody Grupy Orbis wzrosły o 7,2 proc. r/r do 406,1 mln zł w III kw. oraz o 3,4 proc. r/r do 1.090,2 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.

 • Obniżka podatku PIT nie obciąża budżetu państwa tak bardzo jak program Rodzina 500 plus

  Obniżony od października o punkt procentowy podatek od osób fizycznych objął osoby pracujące na etatach, umowach-zleceniach, umowach o dzieło, prowadzących działalność gospodarczą oraz emerytów i rencistów. Zdaniem ekspertów, o ile państwo ma możliwości zrekompensowania ubytku poprzez emisję długu czy nowelizację budżetu, o tyle duże miasta odczują mniejsze wpływy z podatków bardziej dotkliwie. Choć w przypadku nisko zarabiających różnice będą symboliczne, to w skali kraju obniżka będzie napędzać konsumpcję.

 • Rząd szykuje reaktywację Ministerstwa Skarbu Państwa

  Jak donosi RMF FM, w nowym rządzie ma się pojawić organ na kształt zlikwidowanego przed dwoma laty Ministerstwa Skarbu Państwa. Resort ma kontrolować wszystkie spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR