AUD/USD wybija układ geometryczny – analiza techniczna

Spoglądając na wykres H1 pary walutowej AUD/USD można zauważyć, że rynek wybił układ 1:1 (niebieskie prostokąty). Świadczy to o przewadze strony popytowej. W tej chwili kolejnym oporem jest różowa strefa przy mierzeniu 50 proc. Siatka Fibonacciego została rozłożona na ostatniej fali spadkowej. Zwróćmy uwagę, że współczynnik bardzo ładnie pokrywa się z dołkami, które zostały zaznaczone za pomocą strzałek, jest to dodatkowym potwierdzeniem tego miejsca.

AUDUSD 28.0416 H1

Para walutowa AUDUSD interwał H4 Kliknij, aby powiększyć

Schodząc na niższy interwał można zauważyć kolejne dodatkowe potwierdzenie zielonej strefy. Zwróćmy uwagę, że na ostatnim odbiciu wzrostowym może budować się struktura korekty pędzącej AB=CD (żółte prostokąty). Dolne ograniczenie tej struktury wypada dokładnie na wysokości biegunowości wybitego układu 1:1 z wyższego interwału (niebieskie prostokąty).

Para walutowa AUDUSD interwał H4 Kliknij, aby powiększyć

Para walutowa AUDUSD interwał H4 Kliknij, aby powiększyć

>> Bieżące analizy techniczne akcji, indeksów, najważniejszych par walutowych oraz surowców znajdziesz serwisie trading.stockwatch.pl

Podsumowując, na ten moment oczekujemy testu poziomu czerwonego oporu, znajdujące się na poziomie 0,76900. Niewykluczone także, że wcześniej rynek dokona retestu poziomu zielonego – przy cenie 0,7620. Scenariusz ten jednak może zostać zanegowany, jeżeli notowania powrócą poniżej zielonego poziomu przy wskazanym poziomie. Wtedy rynek może powrócić do spadków.

easymarkets

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Alior Bank z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego Alior Banku ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BB. Zmiana jest związana z prognozowanym negatywnym wpływem kryzysu związanego z epidemią Covid-19 oraz dokonanej przez RPP serii obniżek stóp procentowych NBP na wyniki finansowe banku.

 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
 • Sejm przyjął tzw. tarczę 4.0, m.in. chroniącą przed wrogimi przejęciami spółek

  Sejm przyjął ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 (tzw. tarczę 4.0) wprowadzającą dopłaty do oprocentowania, a także wsparcie dla samorządów i zmiany w przetargach publicznych. Celem ustawy jest także ochrona polskich spółek przed wrogimi przejęciami z powodu gorszej sytuacji gospodarczej wywołanej epidemią COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR