Bank Handlowy odpisze ok. 53 mln zł w związku z restrukturyzacją jednego z klientów

Omawiane walory: ,

W związku z trwającym procesem restrukturyzacji klienta, bank podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego, którego wielkość szacuje się na 53 mln zł.

(Fot. Bank Handlowy)

Choć nazwa klienta w komunikacie nie pada, to można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że chodzi o Zakłady Mięsne Henryk Kania. Na początku czerwca bank wypowiedział umowy kredytowe producentowi wędlin. Całkowita kwota ekspozycji związanej z finansowaniem Kani wg stanu na 6 czerwca wynosiła 124,5 mln zł i była w większości zabezpieczona. Jednocześnie bank złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do spółki.

Wcześniej jeszcze większy odpis na długi Kani zasygnalizował Alior Bank – wynikach za II kwartał uwzględni kwotę ok. 140 mln zł.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT handlowy, kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR