Alior odpisze ok. 140 mln zł w związku z restrukturyzacją Zakładów Mięsnych Henryk Kania

Omawiane walory: ,

Alior Bank dokonał odpisu aktualizującego, którego wielkość szacuje na blisko 140 mln zł, skutkującego obniżeniem wyniku finansowego netto w II kwartale 2019 r.

– W związku z trwającym procesem restrukturyzacji klienta banku działającego w branży spożywczej, w odniesieniu, do którego bank w dniu 5 czerwca 2019 r. rozpoczął proces wypowiadania pakietu umów kredytowych, […] bank podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego, którego wielkość szacuje na blisko 140 mln zł, skutkującego obniżeniem wyniku finansowego netto w II kwartale 2019 r. – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Kwota ekspozycji związanej z finansowaniem klienta przez grupę kapitałową Alior Bank na dzień publikacji raportu wynosi 234,7 mln zł.

Wcześniej Zakłady Mięsne Henryk Kania otrzymały od Alior Banku wypowiedzenie dwóch umów kredytowych w kwotach odpowiednio: 29.964.304 zł oraz 15.387.915 zł.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Alior Bank z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego ALIOR Banku ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BB. Zmiana jest związana z prognozowanym negatywnym wpływem kryzysu związanego z epidemią Covid-19 oraz dokonanej przez RPP serii obniżek stóp procentowych NBP na wyniki finansowe banku.

 • Alior Bank przejmuje Ruch za 1 zł

  ALIOR Bank podpisał z Lurena Investments przedwstępną umowę, w ramach której nabędzie 100 proc. udziałów w kapitale Ruchu za cenę 1 zł. Równolegle bank zawarł umowę inwestycyjną z Orlenem, PZU oraz PZU Życie, zgodnie z którą płocki koncern obejmie pozycję podmiotu dominującego w akcjonariacie Ruchu.

 • Banki dołują WIG20, gorąco na CD Projekcie, Aliorze i PZU Lepsze od prognoz wyniki CD Projektu nie uratowały warszawskiej giełdy. Piątkowa sesja rozpoczęła się od spadków. Indeksy w dół ściągają przede wszystkim banki, PZU i pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych.
 • ZM Henryk Kania z gigantyczną stratą za 2019 r. Spółka wciąż szuka audytora

  Według sprawozdania za 2019 r., producent wędlin zanotował 888 mln zł straty netto. Jak podkreśla spółka, to nie jest ostateczny wynik, bo raport nie przeszedł badania audytora, a znaczna część dokumentacji księgowej firmy pozostaje w CBŚP.

 • Haitong Bank jeszcze mocniej przyciął wycenę Alior Banku

  Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Banku, w raporcie z 8 maja utrzymała rekomendację sprzedaj dla ALIOR Banku, ale cenę docelową obniżyła z 24,90 zł do 11,40 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR