StockWatch.pl

Alior odpisze ok. 140 mln zł w związku z restrukturyzacją Zakładów Mięsnych Henryk Kania

Omawiane walory: ,

Alior Bank dokonał odpisu aktualizującego, którego wielkość szacuje na blisko 140 mln zł, skutkującego obniżeniem wyniku finansowego netto w II kwartale 2019 r.

– W związku z trwającym procesem restrukturyzacji klienta banku działającego w branży spożywczej, w odniesieniu, do którego bank w dniu 5 czerwca 2019 r. rozpoczął proces wypowiadania pakietu umów kredytowych, […] bank podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego, którego wielkość szacuje na blisko 140 mln zł, skutkującego obniżeniem wyniku finansowego netto w II kwartale 2019 r. – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Kwota ekspozycji związanej z finansowaniem klienta przez grupę kapitałową Alior Bank na dzień publikacji raportu wynosi 234,7 mln zł.

Wcześniej Zakłady Mięsne Henryk Kania otrzymały od Alior Banku wypowiedzenie dwóch umów kredytowych w kwotach odpowiednio: 29.964.304 zł oraz 15.387.915 zł.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 idzie pod prąd, w grze XTB i spółki Czarneckiego

  Warszawska giełda jest dziś jedną z nielicznych, gdzie indeksy świecą na zielono. Duża w tym zasługa parkietowych lokomotyw z Pekao, Orlenem i PZU na czele. Na szerokim rynku na uwagę zasługują ZM KANIA, Elektrobudowa, XTB oraz Idea Bank.

 • ZM Henryk Kania i Cedrob podpisały umowę przerobową

  Zakłady Mięsne Henryk KANIA w restrukturyzacji, reprezentowane przez zarządcę, i Cedrob zawarły umowę o wykonywanie usług na powierzonych surowcach. Umowa przerobowa została zawarta w związku z ofertą złożoną przez Cedrob w toku przyspieszonego postępowania układowego spółki, zaktualizowaną 2 września 2019 r. i na warunkach w niej określonych.

 • BlackRock w Pekao, CBŚ u Kani, a CD Projekt na rekordach

  GPW rozpoczęła tydzień z przytupem. WIG20 rośnie dziś o blisko 2 proc. i goni europejskie odpowiedniki, które już odrobiły większość swoich strat z przełomu lipca i sierpnia.

 • ZM Henryk Kania: Sąd uchylił zarząd własny, a CBŚ zatrzymało wiceprezesa spółki

  Katowicki sąd na wniosek rady wierzycieli uchylił zarząd własny ZM Henryk KANIA oraz wyznaczył zarządcę w osobie Mirosława Możdżenia. Z kolei Puls Biznesu poinformował, że CBŚ aresztowało byłego prezesa spółki Grzegorza M.

 • Wzrosty made in China, gorąco na kursach Kruka i Kani

  Decyzja Banku Chin przebudziła WIG20 i w efekcie piątek indeks blue chipów jest jednym z najlepszych w Europie. Od rana na GPW harcują też średniaki i maluchy. Kolejny już dzień gorąco jest na akcjach Ursusa, a także na Kruku, Impelu i ZM KANIA.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR