Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Alior odpisze ok. 140 mln zł w związku z restrukturyzacją Zakładów Mięsnych Henryk Kania

Opublikowano: 2019-07-10 11:26:00

Omawiane walory: ,

Alior Bank dokonał odpisu aktualizującego, którego wielkość szacuje na blisko 140 mln zł, skutkującego obniżeniem wyniku finansowego netto w II kwartale 2019 r.

– W związku z trwającym procesem restrukturyzacji klienta banku działającego w branży spożywczej, w odniesieniu, do którego bank w dniu 5 czerwca 2019 r. rozpoczął proces wypowiadania pakietu umów kredytowych, […] bank podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego, którego wielkość szacuje na blisko 140 mln zł, skutkującego obniżeniem wyniku finansowego netto w II kwartale 2019 r. – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Kwota ekspozycji związanej z finansowaniem klienta przez grupę kapitałową Alior Bank na dzień publikacji raportu wynosi 234,7 mln zł.

Wcześniej Zakłady Mięsne Henryk Kania otrzymały od Alior Banku wypowiedzenie dwóch umów kredytowych w kwotach odpowiednio: 29.964.304 zł oraz 15.387.915 zł.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Alior, kania)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku