Bank Handlowy podtrzymuje politykę dywidendy

Omawiane walory:

Bank Handlowy podtrzymuje deklarację przeznaczania min. 75 proc. zysku netto na dywidendę i chciałby, by stopa dywidendy była "w okolicach" 5 proc., poinformował prezes Sławomir S. Sikora.

(Fot. Bank Handlowy)

– Chcę podtrzymać tę deklarację. Chcielibyśmy, by dividend yield był w okolicach 5 proc., ale w dużym stopniu to zależy od ceny akcji – powiedział Sikora podczas konferencji prasowej, pytany o możliwość wypłaty dywidendy za 2019 r.

Dodał, że na razie nie może skomentować, czy na dywidendę może zostać przeznaczona niepodzielona część zysku z 2018 r. i że rekomendacja zarządu zostanie przedstawiona w połowie marca.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zgodnie z przyjętą strategią banku w grudniu 2018 r. bank opracował propozycję podziału zysku za lata 2018 – 2021, która zakłada że bank będzie kontynuował realizację przeznaczania większości zysków na wypłatę dywidend, a jej wysokość została ustalona na poziomie nie niższym niż 75 proc. zysku z uwzględnieniem stanowiska Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie polityki dywidendowej banków.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce – i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT handlowy, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR