X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bank Handlowy proponuje 3,74 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r.

Opublikowano: 2019-03-14 00:26:46

Omawiane walory:

W tym roku Bank Handlowy podzieli między akcjonariuszy 488 mln zł. Proponowana stawka na akcję jest niższa niż przed rokiem o 9 proc.

(Fot. Bank Handlowy)

Zarząd Banku Handlowego zarekomendował przeznaczenie na wypłatę dywidendy kwoty 488,66 mln zł, czyli 74,82 proc. jednostkowego zysku netto. Stawka na jedną akcję wynosi 3,74 zł, co przy obecnym kursie akcji daje stopę 5,5 proc.

– Powyższa propozycja jest zgodna z indywidualnym zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącym zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez Bank Handlowy w Warszawie SA co najmniej 25 proc. zysku wypracowanego w 2018 roku. – informuje spółka.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Proponowany termin ustalenia prawa do dywidendy to 13 czerwca, a wypłaty 20 czerwca 2019 roku.

14 hojnych spółek, które w 2019 roku wypłacą 7,5 mld zł dywidend >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Ostateczna decyzja o podziale zysku netto za 2018 rok zapadnie na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. W ubiegłym roku Handlowy wypłacił niemal cały zysk, co dało 4,11 zł dywidendy na akcję i stopę na poziomie 5,9 proc.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland). W środę na zamknięciu sesji za jedną akcję spółki płacono 68,30 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o handlowy)

 • 14 hojnych spółek, które w 2019 roku wypłacą 7,5 mld zł dywidend

  Sezon składania deklaracji dywidendowych ledwo ruszył, a na stole już pojawiły się propozycje idące w miliardy złotych. Wśród dotychczasowych rekomendacji nie zabrakło też takich, gdzie stopa dywidendy jest dwucyfrowa.

 • Inwestorzy odkochali się w PGNiG. Status WIG20 „to skomplikowane”

  Sytuacja techniczna indeksu największych polskich spółek nie jest różowa. Rozczarowujące wyniki PGNIG przyćmiły poprawę nastrojów na globalnych rynkach akcji i dobre dane o polskim PKB, ściągając rano WIG20 na miesięczne minima. Popyt próbuje się jeszcze bronić, ale perspektywy nie są zachęcające.

 • DM mBanku obniżył ceny docelowe 7 banków i zaktualizował prognozy dywidend

  W najnowszych rekomendacjach analitycy DM mBanku uwzględnili dwa nowe czynniki oraz zaktualizowali prognozy dywidend. Ogłoszone przez KNF nowe wartości bufora ST dla sektora spowodowały wzrost możliwej wypłaty w PKO BP, ale równocześnie obniżenie jej dla Pekao, Handlowego oraz Santandera.

 • 6 banków, które podzielą się dywidendą w 2019 r.

  W przyszłym roku do kieszeni akcjonariuszy banków może trafić nawet ok. 7,5 mld zł dywidend. StockWatch.pl sprawdził, kto w sektorze bankowym wypłaci największe kwoty oraz gdzie stopy dywidend będą najwyższe.

 • 8 nowych rekomendacji dla spółek z sektora bankowego

  Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Banku zaktualizowała zalecenia i ceny docelowe dla akcji 8 czołowych spółek z sektora bankowego. Wskazanie kupu otrzymały w sumie 4 banki: Pekao, Alior, Santander BP i PKO BP.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku