Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Bank Millennium pracuje nad możliwością wypłaty dywidendy z zysku za 2018 rok

Opublikowano: 2018-10-25 14:58:18

Omawiane walory:

Bank planuje jeszcze w tym roku emisję obligacji podporzadkowanych i czeka na szczegółowe wytyczne w sprawie podziału zysku za br. od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował wiceprezes Fernando Bicho.

Fot. materiały prasowe Bank Millennium

– Rok temu w listopadzie, grudniu przeprowadziliśmy emisję na 700 mln zł obligacji podporządkowych. To była pierwsza emisja od 10 lat, która pomogła w lepszym wyważeniu struktury kapitałowej. W ostatnich 12 miesiącach wiele banków emitowało dług podporządkowany – powiedział Bicho podczas konferencji prasowej.

Prezes Banku Millennium podał dwa powody emisji długu podporządkowanego – pierwszy to cele kapitałowe, a drugi to spełnienie wymogów wynikających z MREL – dług podporządkowany również liczy się do tego limitu.

– Nadal zasadnym jest mieć w strukturze więcej długu podporządkowanego. Gdybyśmy widzieli scenariusz wypłaty dywidendy, to musimy mieć odpowiedni poziom kapitałów, z uwzględnieniem buforów. Nie znamy zaleceń KNF w zakresie podziału zysku za 2018 rok, ale uważamy, że rynek jest atrakcyjny pod względem emisji podporządkowanych i to dobry moment, by dokonać kolejnej emisji – powiedział Bicho.

Podkreślił, że bufor kapitałowy banku podniósł się i tym samym zmniejszył nadwyżkę kapitału.

– Nadal nie znamy też ostatecznych zaleceń Komisji w kwestii wypłaty dywidendy, więc nie wiem, czy będziemy mogli to zrobić, ale na pewno chcielibyśmy stworzyć warunki do wypłaty dywidendy – powiedział wiceprezes.

Bank Millennium podał wcześniej, że 23 października otrzymał od KNF zalecenie utrzymania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 6,41 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego. Dotychczasowy poziom dodatkowego wymogu kapitałowego wynosił 5,53 pkt proc.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Millennium)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku