Bank Millennium przez dodatkową rezerwę zamknie I kwartał na minusie

Omawiane walory:

Millennium w najbliższych wynikach uwzględni rezerwę na kredyty walutowe w wysokości 512 mln zł. Bank spodziewa się też ujemnego wyniku netto za I kwartał 2021 roku.

millennium,bank,wyniki,2020

(Fot. mat. prasowe)

Zarząd Banku Millennium zdecydował o utworzeniu rezerw na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi w wysokości 512 mln zł. Jak tłumaczy spółka, rezerwy wyższe niż w IV kwartale 2020 r. odzwierciedlają utrzymujące się negatywne trendy w zakresie orzecznictwa sądowego, napływ nowych spraw sądowych oraz wynikające z tego zmiany w metodologii oceny ryzyka. Rezerwa obciąży wyniki za I kwartał br.

– W wyniku takiego poziomu rezerw, oraz pomimo dobrych wyników operacyjnych, bank spodziewa się ujemnego wyniku netto w I kwartale 2021 roku – czytamy w komunikacie.

Szczegóły dot. ryzyka prawnego oraz wyników finansowych za I kwartał spółka przedstawi 11 maja 2021 roku.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Millennium)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR