BIF IV kupi akcje Polenergii w wezwaniu pomimo niespełnienia jednego z warunków

Omawiane walory:

W wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji Polenergii, ogłoszonym 6 listopada 2020 r. przez BIF IV Europe Holdings Limited (inwestor) oraz Mansa Investments spełnił się warunek o podjęciu przez radę nadzorczą uchwały w sprawie oddelegowania członka RN wskazanego przez inwestora do indywidualnego wykonywania określonych czynności nadzorczych, ale nie spełnił się warunek o zawarciu przez spółkę, Mansa oraz inwestora umowy przystąpienia, na podstawie której Polenergia miała stać się stroną umowy akcjonariuszy. Mimo to inwestor podjął decyzję o nabyciu akcji spółki.

Fot: Materiały prasowe/Polenergia

– Ziścił się warunek wskazany w punkcie 30 (ii) wezwania, przy jednoczesnym braku ziszczenia się warunku, o którym mowa w punkcie 30 (i) wezwania; pomimo powyższego, inwestor, w porozumieniu z Mansa, podjął decyzję o nabyciu akcji spółki, objętych zapisami na sprzedaż akcji spółki, w terminie przyjmowania zapisów; przewidywany dzień rozliczenia nabycia akcji spółki, o których mowa powyżej, to 25 lutego 2021 r. – czytamy w komunikacie.

W listopadzie 2020 r. Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings Limited – spółka powiązana z Brookfield Renewable Partners – ogłosiły wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 21 976 504 akcji Polenergii, stanowiących 48,36 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu, pod 47 zł za akcję. W grudniu wzywający przedłużyli zapisy do 28 stycznia br., z kolei w styczniu przedłużono zapisy do 17 lutego. Na początku lutego Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings Limited podniosły cenę w wezwaniu na akcje Polenergii do 63 zł za akcję.

Polenergia – notowana na GPW – jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o pep)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR