Biomed-Lublin ma term sheet z Symphar dot. dystrybucji Distreptazy w Polsce

Omawiane walory:

Biomed - Lublin zawarł term sheet ze spółką Symphar, w którym ustalono podstawowe warunki biznesowe współpracy między stronami w zakresie dystrybucji produktu Distreptaza na terytorium Polski. Wartość prognozowanej sprzedaży produktu wynosi ok. 36,7 mln zł w okresie pięciu pierwszych lat obowiązywania umowy dystrybucyjnej.

Biomed,Lublin,symphar, umowa, dystrybucja,

(Fot. Biomed Lublin/fb)

Warunki współpracy będą uwzględnione w umowie dystrybucyjnej, która zostanie podpisana pomiędzy stronami nie później niż do 30 września 2020 r.

– Symphar zobowiązał się nabywać produkty od emitenta, a następnie sprzedawać je wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Symphar zobowiązał się także do aktywnej promocji i reklamy produktu. W zamian za usługi świadczone przez Symphar, emitent zobowiązał się płacić wynagrodzenie, które uzależnione będzie od wolumenu sprzedaży produktu – czytamy w komunikacie.

Strony rozpoczną współpracę w zakresie promocji produktu począwszy od dnia 1 września 2020 r., zaś w zakresie dystrybucji produktu począwszy od dnia 1 listopada 2020 r.

Obie spółki określiły, że czas trwania umowy dystrybucyjnej wynosić będzie 5 lat od daty jej podpisania z automatycznym przedłużeniem na kolejne 3 lata pod warunkiem realizacji planowanej sprzedaży.

– Strony określiły prognozowany plan sprzedaży produktu, którego wartość wynosi ok. 36,7 mln zł w okresie 5 pierwszych lat obowiązywania umowy dystrybucyjnej – czytamy dalej.

Warunkiem wejścia w życie umowy dystrybucyjnej będzie uzyskanie niezbędnych zgód korporacyjnych, podsumowano.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIOMEDLUB, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR