Bloober Team miał 5,98 mln zł zysku netto, 5,67 mln zł zysku EBIT w I kw. 2021 r.

Omawiane walory:

Bloober Team odnotował 5,98 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 2,33 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

bloober,team,microsoft,themedium,xbox

(Fot. materiały prasowe)

Zysk operacyjny wyniósł 5,67 mln zł wobec 2,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 13,28 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 8,61 mln zł rok wcześniej.

Najnowsza gra studia – „The Medium” – okazała się największym sukcesem finansowym w historii spółki, podkreślono w komunikacie.

– Już teraz możemy potwierdzić, że ‚The Medium’ odniosło sukces artystyczny, ale również i komercyjny. Prezentowane wyniki dotyczą zaledwie dwóch miesięcy od premiery – na ostateczne przychody wygenerowane przez tytuł należy zaczekać. Szczególnie, że jest to gra z długim ogonem sprzedażowym. Spółka zgodnie z zasadami będzie rozliczać przychody i koszty z produkcji związane z produkcją przez proporcjonalnie dłuższy okres. Pozwala nam to liczyć na rekordowy rok pod kątem zarówno wyników sprzedażowych, jak i stanu gotówki. Mamy ciekawe plany inwestycyjne, które powinny dać całej grupie przyspieszenie pewnych działań – powiedział prezes Bloober Team Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zespół pracuje obecnie nad dwoma projektami, których szczegóły nie są jeszcze publicznie znane. Pierwszy z nich, o kodowej nazwie „Black”, powstaje we współpracy z partnerem, z którym spółka nawiązała współpracę w 2019 roku. Drugi z nich natomiast to kolejna autorska gra spółki. Jej szczegóły jednak wciąż owiane są tajemnicą.

– Zgodnie z naszymi planami, pragniemy, aby z każdą grą zwiększać skalę naszych produkcji. Przedsmakiem tego, co czeka naszą firmę w przyszłości jest umowa z globalnym wydawcą i światowym liderem branży. Zarówno pod kątem wartości całego kontraktu, jak i samego projektu to jedno z największych przedsięwzięć polskiego rynku gier. ‚Black’ będzie też pierwszym tytułem, który zdecydowanie bardziej opowiadać będzie historię przez akcję. Podczas kiedy ‚The Medium’ było grą przełomu – pomiędzy dwoma sposobami narracji, nasza nowa produkcja będzie już całkowicie osadzona wśród gier typowo mainstreamowych. Na razie nie możemy zdradzić szczegółów dotyczących nadchodzących tytułów, ale pierwszych informacji związanych z naszymi grami można spodziewać się jeszcze w tym roku – dodał Babieno.

Ponadto Bloober Team dąży do zwiększenia dostępności istniejących już tytułów na wszystkich najpopularniejszych urządzeniach – w ostatnich tygodniach spółka wydała „Layers of Fear” w wersji na gogle PSVR oraz ustaliła na 16 lipca datę premiery „Observer: System Redux” na Playstation 4 oraz Xbox One. Natomiast 20 maja zadebiutuje na rynku „Layers of Fear 2” na platformę Nintendo Switch, .

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2021 r. wyniósł 5,81 mln zł wobec 1,54 mln zł zysku rok wcześniej.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BLOOBER)

 • The Medium na PlayStation 5 ukaże się 3 września

  Najnowszy horror BLOOBER Team ukaże się na najnowszej generacji konsol Sony 3 września tego roku. Tego samego dnia The Medium zadebiutuje także w wersji pudełkowej na wszystkich platformach.

 • Prezes Bloober Team: Dla nas ważne jest zachowanie DNA spółki i jej misji

  Tym razem z prawdziwą lawiną pytań od inwestorów zmierzył się Piotr Babieno, prezes BLOOBER Team. Tematem spotkania było omówienie bieżącej sytuacji i planów studia.

 • WIG20 koryguje wzrosty, CCC i LPP w defensywie

  Indeks dużych spółek koryguje wczorajsze mocne wzrosty, wciąż jednak utrzymując się powyżej 2.000 pkt. Wydłużenie o ponad tydzień lockodownu w Polsce nie wpłynęło na pogorszenie nastrojów. To dobry znak. Już czas zacząć uwzględniać scenariusz zakładający wiosenną zwyżkę WIG20 do 2.200 pkt. 

 • Bloober Team w ramach przegląd opcji rozmawia z jednym z podmiotów branżowych

  BLOOBER Team w ramach procesu przeglądu opcji strategicznych zdecydował m.in. o podjęciu na zasadzie czasowej wyłączności rozmów dotyczących strategicznej współpracy z jednym z podmiotów branżowych, a także podjął decyzję o rekomendowaniu akcjonariuszom przeniesienia notowań spółki na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2022 r.

 • Bloober Team miał 2,3 mln zł zysku netto w IV kwartale 2020 r.

  BLOOBER Team odnotował 2,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2020 r. wobec 1,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR