BM mBanku podwyższył cenę docelową dla KGHM-u do 124,67 zł za akcję

Omawiane walory:

Jakub  Szkopek, analityk BM mBanku, w raporcie z 29 lipca podwyższył cenę docelową dla KGHM-u do 124,67 zł za akcję. Zalecenie również zostało podwyższone z sprzedaj do trzymaj.

kghm,rekomendacje,akcje

BM mBanku podwyższył cenę docelową dla KGHM-u do 124,67 zł za akcję (Fot. spółka)

Mocne odbudowanie popytu na miedź przez Chiny (import miedzi netto +7 proc. YTD) powodowane przez szybkie odbicie produkcji przemysłowej i programy infrastrukturalne przekładają się na większy optymizm inwestorów i otwieranie przez nich pozycji długich na metalu (obecnie już, pozycje spekulacyjne netto +39 tys. sztuk vs. –46 tys. sztuk w połowie II’20) oraz wzrosty cen. KGHM korzysta także na wzroście cen srebra, które są efektem wysokich napływów nowych środków do funduszy metali szlachetnych (w poprzednim tygodniu +3,8 mld USD – drugi najwyższy w historii wynik). W efekcie w 2H’20 zdaniem analityka należy oczekiwać dynamicznych wzrostów wyników finansowych (EBITDA w 2H’20 średnio +42 proc. r/r) oraz oddłużenia Grupy do około 0,8xEBITDA na koniec 2020 roku. Z uwagi na niespełnienie się konserwatywnego scenariusza biura na rynku metali, ekspert zdecydował się na rewizję założeń cen metali w latach 2020-2022 (Cu średnio +6 proc., Ag +30 proc. względem wcześniejszych założeń). W efekcie Jakub Szkopek oczekuje, że Grupa w 2020 roku poprawi wynik EBITDA o 13 proc. r/r, a zysk netto o 89 proc. r/r. Biuro podwyższyło wycenę Grupy KGHM z 62,94 PLN/akcja do 124,67 PLN/akcja oraz rekomendację ze sprzedaj do trzymaj.

– Mimo wprowadzonych restrykcji sanitarnych w VI’20 Grupie KGHM udało się poprawić produkcję (+2 proc. r/r) i sprzedaż miedzi (+5 proc. r/r). Produkcję od 7-miu miesięcy dynamicznie poprawia Sierra Gorda, a produkcja miedzi w koncentracie w Polsce w VI’20 wzrosła o 5 proc. r/r i 0,6 proc. m/m. Analizując dane sprzedażowe można dostrzec, że Grupa nie ma praktycznie żadnych problemów z alokacją wytworzonych metali na rynku – czytamy w raporcie przygotowanym przez Jakuba Szkopka.

>> Ukryta kopalnia strat – omówienie sprawozdania finansowego KGHM po I kw. 2020 r.

KGHM w 2019 roku uplasował się na 2-giej pozycji pod względem wolumenu produkcji srebra na świecie. Dlatego więc dynamiczne obserwowane wzrosty cen metali szlachetnych przekładają się na zwiększenie zainteresowania akcjami spółki przez inwestorów zagranicznych. Przy założeniu średnich cen srebra na poziomie 20 USD/oz w 2020 roku przychody ze sprzedaży metalu stanowić będą 15 proc. obrotów KGHM (3,7 mld PLN). Obecnie każdy 10 proc. wzrost cen srebra przekłada się na 314 mln PLN dodatkowego wyniku EBITDA Grupy w całym roku.

– Mocna poprawa sprzedaży miedzi (+44 proc. r/r) i złota (+11 proc. r/r), spadek cen ropy naftowej, osłabienie CLP do USD pozytywnie wpływały na rentowność kopalni Sierra Gorda w 2Q’20. W efekcie Grupa KGHM mogłaby już zaskoczyć pozytywną dynamiką wyników już w 2Q’20, co zważając na niekorzystne otoczenie z jakim musiała się Spółka borykać w tym okresie byłoby bardzo dużym pozytywnym zaskoczeniem. Nasze konserwatywne prognozy na 2Q’20 zakładają EBITDA 1255 mln PLN (-2 proc. r/r) oraz zysk netto 480 mln PLN (+15 proc. r/r) – argumentuje Szkopek.

KGHM Polska Miedź to jeden z największych na świecie producentów miedzi i srebra. Informacja o wstrząsach nie zachwiała notowaniami spółki.

Rekomendacja dla KGHM-u powstała 29 lipca 2020 r. Autorem rekomendacji Jakub Szkopek, analityk BM mBanku. Raport ze skrótem rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kghm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR