BoomBit zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

Omawiane walory: ,

Producent gier w segmencie free to play oficjalnie dołączył do grona spółek publicznych. Blisko 3,2 tys. inwestorów, którzy zapisali się na akcje mają powody do zadowolenia. We wtorek pierwsze transakcje na prawach do akcji BoomBit zawarto po kursie o 20 proc. wyższym niż cena w IPO.

Do obrotu na GPW trafiło 7,3 mln praw do akcji BoomBit. Kurs odniesienia ustalono na 19 zł (po tyle spółka sprzedała akcje w ofercie), co daje kapitalizację spółki w momencie debiutu na poziomie 252 mln zł. We wtorek punktualnie o 9:00 pierwsze transakcje na PDA zawarto po cenie 22,70 zł (+19,45 proc.). W kolejnych minutach po starcie sesji kurs cofnął się ustalając minimum na 21,20 zł, ale wzrost wciąż pozostaje dwucyfrowy.

Aktualizacja

Na koniec dnia jedno PDA BoomBit wyceniono na 21,80 zł (+14,74 proc.)

Kliknij, aby powiększyć

IPO BoomBit było pierwszą od dłuższego czasu dużą i głośną ofertą na warszawskim parkiecie. Zapisy na akcje producenta gier złożyło 3.183 inwestorów indywidualnych, a stopa redukcji wyniosła 53,45 proc. Zainteresowanie wśród inwestorów instytucjonalnych było znacznie mniejsze, przez co ostateczna wartość oferty BoomBit wyniosła 35,2 mln zł wobec oczekiwań na poziomie blisko 100 mln zł. Z emisji nowych akcji BoomBit pozyskał 24,7 mln zł, które planuje przeznaczyć na kampanie marketingowe gier oraz prace rozwojowe w zakresie nowych tytułów.

Warto dodać, że ofercie towarzyszyło sporo kontrowersji. Rynkowi eksperci zwracali uwagę, że w prospekcie były dostępne wyłącznie dane na koniec czerwca 2018 r., a na dostatek ich lwią część stanowiły zdarzenia jednorazowe.

>> Darmowe gry, drogie marzenia – omówienie prospektu emisyjnego Boombit SA

BoomBit istnieje od 2010 r., ale wcześniej działał pod nazwą Aidem Media. W swojej historii studio wydało ponad 800 gier, które zostały pobrane 550 mln razy. Obecnie zespół spółki liczy ponad 200 pracowników i współpracowników. BoomBit posiada biura w Gdańsku, Łodzi, Londynie oraz Las Vegas.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BoomBit, BOOMBIT-PDA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • BoomBit miał 9,8 mln zł przychodów w lipcu 2020 r.

  W lipcu 2020 r. łączne przychody z gier Grupy BOOMBIT wyniosły ok. 9,8 mln zł (+8 proc. miesiąc do miesiąca). Nakłady marketingowe wyniosły w tym okresie łącznie ok. 4,7 mln zł (+4 proc. m/m), natomiast koszty prowizji platform wyniosły w lipcu 0,9 mln zł (+20 proc. m/m).

 • NCBR: W ramach 4. konkursu GameINN przyznano 154,38 mln zł dofinansowań

  Łącznie 43 projekty podmiotów z branży gamingowej zostały zakwalifikowane do otrzymania 154,38 mln zł dofinansowania w ramach 4. konkursu GameINN. Wartość projektów to 226,63 mln zł, poinformowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wśród dofinansowanych firm są m.in.: Moonlit, Artifex Mundi (dwa projekty), Carbon Studio (dwa projekty), T-Bull, BOOMBIT, Techland i Klabater.

 • BoomBit rośnie po rekordowych wynikach za I kwartał BOOMBIT pochwalił się rekordowymi wynikami w swojej historii. W piątek rano kurs akcji producenta gier rośnie o blisko 7 proc. do 23,80 zł.
 • BoomBit miał 13,2 mln zł przychodów w kwietniu

  W kwietniu 2020 łączne przychody z gier grupy BOOMBIT wyniosły ok. 13,2 mln zł (-15 proc. miesiąc do miesiąca). Nakłady marketingowe wyniosły w tym okresie łącznie ok. 6,52 mln zł (-23 proc. m/m), natomiast koszty prowizji platform wyniosły w kwietniu 0,72 mln zł (-8 proc. m/m).

 • BoomBit: Podjęliśmy kilka ważnych działań zmierzających do poprawy wyników [RELACJA Z CZATU]

  Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego byli Marcin Olejarz oraz Hannibal Soares. Przedstawiciele gdańskiego producenta gier omówili najnowsze wyniki finansowe za 2019 r. i plany wydawnicze na najbliższe kwartały.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR