StockWatch.pl

BoomBit zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

Omawiane walory: ,

Producent gier w segmencie free to play oficjalnie dołączył do grona spółek publicznych. Blisko 3,2 tys. inwestorów, którzy zapisali się na akcje mają powody do zadowolenia. We wtorek pierwsze transakcje na prawach do akcji BoomBit zawarto po kursie o 20 proc. wyższym niż cena w IPO.

Do obrotu na GPW trafiło 7,3 mln praw do akcji BoomBit. Kurs odniesienia ustalono na 19 zł (po tyle spółka sprzedała akcje w ofercie), co daje kapitalizację spółki w momencie debiutu na poziomie 252 mln zł. We wtorek punktualnie o 9:00 pierwsze transakcje na PDA zawarto po cenie 22,70 zł (+19,45 proc.). W kolejnych minutach po starcie sesji kurs cofnął się ustalając minimum na 21,20 zł, ale wzrost wciąż pozostaje dwucyfrowy.

Aktualizacja

Na koniec dnia jedno PDA BoomBit wyceniono na 21,80 zł (+14,74 proc.)

Kliknij, aby powiększyć

IPO BoomBit było pierwszą od dłuższego czasu dużą i głośną ofertą na warszawskim parkiecie. Zapisy na akcje producenta gier złożyło 3.183 inwestorów indywidualnych, a stopa redukcji wyniosła 53,45 proc. Zainteresowanie wśród inwestorów instytucjonalnych było znacznie mniejsze, przez co ostateczna wartość oferty BoomBit wyniosła 35,2 mln zł wobec oczekiwań na poziomie blisko 100 mln zł. Z emisji nowych akcji BoomBit pozyskał 24,7 mln zł, które planuje przeznaczyć na kampanie marketingowe gier oraz prace rozwojowe w zakresie nowych tytułów.

Warto dodać, że ofercie towarzyszyło sporo kontrowersji. Rynkowi eksperci zwracali uwagę, że w prospekcie były dostępne wyłącznie dane na koniec czerwca 2018 r., a na dostatek ich lwią część stanowiły zdarzenia jednorazowe.

>> Darmowe gry, drogie marzenia – omówienie prospektu emisyjnego Boombit SA

BoomBit istnieje od 2010 r., ale wcześniej działał pod nazwą Aidem Media. W swojej historii studio wydało ponad 800 gier, które zostały pobrane 550 mln razy. Obecnie zespół spółki liczy ponad 200 pracowników i współpracowników. BoomBit posiada biura w Gdańsku, Łodzi, Londynie oraz Las Vegas.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BoomBit, BOOMBIT-PDA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • BoomBit odnotował 5,5 mln zł przychodów w sierpniu

  BOOMBIT osiągnął w sierpniu przychody w wysokości 5,5 mln zł, co oznacza wzrost o 17,2 proc. względem lipca. 

 • BoomBit ruszył z promocją Mighty Heroes w AppStore

  19 sierpnia do sklepów Apple i Google trafiła gra Mighty Heroes. Od 22 sierpnia w AppStore trwa promocja najnowszej produkcji BOOMBIT.

 • 14 najciekawszych polskich akcentów na targach gamescom

  Na największych targach gier w Europie zobaczymy ponad 40 oficjalnych stoisk z polskimi grami. Dziesiątki kolejnych firm do Kolonii jedzie na zakulisowe spotkania biznesowe. Wśród nich spora grupa spółek związanych z GPW. StockWatch.pl przygotował zestawienie 14 najciekawszych polskich akcentów na tegorocznym gamescomie.

 • BoomBit zwiększył w lipcu przychody

  BOOMBIT zwiększył przychody m/m o blisko 20 proc. do 4,65 mln zł w lipcu. Grupa przygotowuje się do premier nowych gier GaaS oraz zwiększa wydatki na User Acquisition, co ma umożliwić osiąganie coraz wyższych przychodów w kolejnych miesiącach. Kurs akcji producenta gier rośnie o blisko 4 proc.

 • Kryzys na krajowym rynku IPO. Warszawski parkiet zmierza w stronę kolejnych smutnych rekordów

  Wartość IPO przeprowadzonych na europejskich giełdach w II kwartale wyniosła 11,4 mld euro, co oznacza wzrost o 24 proc. w skali roku i stanowi znaczącą poprawę w stosunku do bardzo słabego poprzedniego kwartału (0,7 mld euro). Wzrost wartości europejskich IPO to przede wszystkim efekt pięciu ofert o wielkości przekraczającej 1 mld euro, które miały miejsce na największych rynkach w Europe. Z kolei na rynku głównym GPW odnotowano pierwszy debiut od lipca ubiegłego roku, wynika z najnowszego raportu "IPO Watch Europe" przygotowanego przez firmę doradczą PwC.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR