Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

BoomBit zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

Opublikowano: 2019-05-14 09:28:29

Omawiane walory: ,

Producent gier w segmencie free to play oficjalnie dołączył do grona spółek publicznych. Blisko 3,2 tys. inwestorów, którzy zapisali się na akcje mają powody do zadowolenia. We wtorek pierwsze transakcje na prawach do akcji BoomBit zawarto po kursie o 20 proc. wyższym niż cena w IPO.

Do obrotu na GPW trafiło 7,3 mln praw do akcji BoomBit. Kurs odniesienia ustalono na 19 zł (po tyle spółka sprzedała akcje w ofercie), co daje kapitalizację spółki w momencie debiutu na poziomie 252 mln zł. We wtorek punktualnie o 9:00 pierwsze transakcje na PDA zawarto po cenie 22,70 zł (+19,45 proc.). W kolejnych minutach po starcie sesji kurs cofnął się ustalając minimum na 21,20 zł, ale wzrost wciąż pozostaje dwucyfrowy.

Aktualizacja

Na koniec dnia jedno PDA BoomBit wyceniono na 21,80 zł (+14,74 proc.)

Kliknij, aby powiększyć

IPO BoomBit było pierwszą od dłuższego czasu dużą i głośną ofertą na warszawskim parkiecie. Zapisy na akcje producenta gier złożyło 3.183 inwestorów indywidualnych, a stopa redukcji wyniosła 53,45 proc. Zainteresowanie wśród inwestorów instytucjonalnych było znacznie mniejsze, przez co ostateczna wartość oferty BoomBit wyniosła 35,2 mln zł wobec oczekiwań na poziomie blisko 100 mln zł. Z emisji nowych akcji BoomBit pozyskał 24,7 mln zł, które planuje przeznaczyć na kampanie marketingowe gier oraz prace rozwojowe w zakresie nowych tytułów.

Warto dodać, że ofercie towarzyszyło sporo kontrowersji. Rynkowi eksperci zwracali uwagę, że w prospekcie były dostępne wyłącznie dane na koniec czerwca 2018 r., a na dostatek ich lwią część stanowiły zdarzenia jednorazowe.

>> Darmowe gry, drogie marzenia – omówienie prospektu emisyjnego Boombit SA

BoomBit istnieje od 2010 r., ale wcześniej działał pod nazwą Aidem Media. W swojej historii studio wydało ponad 800 gier, które zostały pobrane 550 mln razy. Obecnie zespół spółki liczy ponad 200 pracowników i współpracowników. BoomBit posiada biura w Gdańsku, Łodzi, Londynie oraz Las Vegas.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BoomBit, BOOMBIT-PDA)

 • Pofedowowe wzrosty na GPW, WIG20 najwyżej od 1,5-miesiąca

  Piątek na GPW upływa pod znakiem wzrostów, które są opóźnioną reakcją na środowe posiedzenie Fed. Obecnie WIG20 ma otwartą drogę w kierunku 2400 pkt., a KGHM może być tą spółką, która go tam zaprowadzi.

 • Spokojna sesja na GPW, w centrum uwagi spółki telekomunikacyjne

  Inwestorzy ponownie mocniej zainteresowali się spółkami telekomunikacyjnymi, które pozytywnie wyróżniają się na tle pozostających w miejscu warszawskich indeksów. Kontynuowana jest też realizacja zysków na akcjach CD Projekt.

 • Fala spadków na europejskich giełdach, czerwono na CD Projekcie i JSW

  W środę radość z oczekiwanych przyszłych obniżek stóp procentowych przez banki centralne ustąpiła miejsca obawom o eskalację wojny handlowej na linii USA-Chiny. Wyprzedażowa fala dotarła także do Warszawy, a WIG20 stracił dziś 0,6 proc.

 • BoomBit w lipcu wyda dwie gry

  Tegoroczny debiutant w przyszłym miesiącu wyda dwa tytuły: karciankę Mighty Heroes oraz tzw. clickera Idle Microchip Factory, poinformował ISBnews prezes spółki Marcin Olejarz.

 • Energetyczny rollercoaster, WIG20 powyżej 2.200 pkt.

  Czwartkowa sesja jest dokładnym przeciwieństwem sesji wczorajszej. Sektor energetyczny i wzrosty w Europie ciągną warszawskie indeksy w górę. W WIG20 pierwsze skrzypce gra PGE, PKO BP i PZU. Na szerokim rynku gorąco jest na akcjach PlayWay i BOOMBIT.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku