Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

British Automotive Holding ma zgodę na wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za 2018 r.

Opublikowano: 2018-12-18 10:10:21

Omawiane walory:

Instytucja finansowa wyraziła warunkową zgodę na wypłatę przez British Automotive Holding (BAH) zaliczki na poczet przyszłej dywidendy za rok obrotowy 2018.

Prezes British Automotive Holding (BAH) Mariusz Książek. (Źródło: GPW)

– Powyższa zgoda instytucji finansowej została wyrażona pod warunkiem udzielenia spółce zależnej emitenta – British Automotive Polska (BAP) przez głównego akcjonariusza British Automotive Holding – spółkę Książek Holding Sp. z o.o., pożyczki podporządkowanej w kwocie 6,2 mln zł pod zawarte z instytucją finansową przez BAP umowy dotyczące finansowania działalności spółek z grupy kapitałowej emitenta oraz aby wysokość zaliczki na poczet dywidendy nie przekroczyła „50 proc. szacowanego zysku BAP za 2018 rok” – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zawarcie w oświadczeniu instytucji finansowej ww. warunku zostało uzasadnione możliwością wystąpienia ryzyka spadku wskaźnika „kapitał własny/suma bilansowa” ze względu na zrealizowane w 2018 roku oraz planowane w 2019 roku „dwucyfrowe wzrosty sprzedaży” a także „realizację ambitnego kapitałochłonnego planu inwestycyjnego w sieć dilerską” i będzie obowiązywać do czasu pozytywnej weryfikacji wskaźnika w kolejnym kwartale.

– Mając na uwadze powyższe, BAP występując w charakterze pożyczkobiorcy zawarł w dniu dzisiejszym ze spółką Książek Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stosowną umowę pożyczki, spełniając w ten sposób postawiony przez instytucję finansową warunek – czytamy dalej.

10 spółek, które sypną groszem na święta >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Uzyskanie zgody instytucji finansującej oznacza, iż spełniony został drugi, tj. ostatni z warunków wskazanych w ww. uchwale zarządu emitenta w sprawie warunkowej wypłaty zaliczki dywidendowej.

W listopadzie British Automotive Holding (BAH) poinformował, że warunkowo wypłaci akcjonariuszom 0,26 zł na akcję zaliczki na poczet przyszłej dywidendy za 2018 r. pod warunkiem uzyskania zgody rady nadzorczej i zgód instytucji finansujących w terminie do daty wypłaty i transzy zaliczki dywidendowej

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o BAHOLDING)

 • British Automotive Holding rekomenduje 0,26 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 r.

  British Automotive Holding rekomenduje przeznaczenie 14,54 mln zł z zysku za 2018 r. na wypłatę dywidendy, podała spółka. Akcjonariusze zdecydują o wypłacie na walnym zgromadzeniu zwołanym na 20 maja br. Do tej pory spółka wypłaciła w formie zaliczek 0,26 zł na akcję, do wypłaty w dwóch transzach pozostanie 0,09 zł na akcję.

 • Sprzedaż BAH wzrosła o 62 proc. r/r do 606 samochodów w marcu

  British Automotive Holding (BAH) sprzedał 606 samochodów w marcu (w tym 306 samochodów marki Land Rover i 300 samochodów marki Jaguar), co oznacza wzrost o 62 proc. r/r. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 9 proc.

 • BAH ma term-sheet z SurPrice Rent A Car ws. działalności w Czechach

  BA Car Rental (w trakcie zmiany nazwy z Lobexim), spółka zależna British Automotive Holding (BAH), ustaliła w podpisanym z SurPrice Rent A Car term-sheet podstawowe warunki umowy franczyzowej na rynek czeski. Będzie to kolejny - po Polsce - kraj, gdzie grupa będzie miała wyłączność na prowadzenie działalności wypożyczalni aut pod marką SurPrice.

 • British Automotive Holding wchodzi w nowy biznes

  Lobexim - spółka zależna Grupy British Automotive Holding (BAH) - podpisał 5-letnią umowę franczyzową z firmą SurPrice Rent A Car na prowadzenie wypożyczalni aut w Polsce. W czwartek akcje spółki drożeją o ponad 6 proc.

 • Przeciąganie liny między Orlenem a Pekao, gorąco na BAH i Helio

  Wtorkowe przedpołudnie upływa pod znakiem przeciągania liny w indeksie WIG20. Równo 10 spółek zyskuje na wartości, a drugie 10 traci. Pierwszej grupie przewodzi Orlen, a drugiej Pekao. Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku